Browsing Tag

Liverpool

Klop “harron” humbjen, jep lajmin e mirë për Shaqirin

Liverpuli u mposht me rezultatin 3-0 në miqësoren kundër Napolit. Djemtë e Klop kanë vuajtur edhe në ndeshjet e fazës së grupeve Championsin e kaluar kundër ekipit të Karlo Ançelotit, por në fund arritën të dërgonin trofeun prestigjioz për…

VIDEO: Napoli leksion Liverpulit, Hysaj sërish nga stoli

Napoli ka shkatërruar Liverpulin 3-0 në miqësoren e sapombyllur mes tyre, me të besuarit e Ançelotit që e vlerësuan në maksimum këtë sfidë. Që në minutën e 17’, Insinje i dha avantazhin napolitanëve, duke hapur udhën e fitores. 12 minuta…

Van Dajk: Ka ardhur koha që Topin e Artë ta fitoj unë

Diskutimet për Topin e Artë akoma nuk e kanë arritur kulmin, me trofeun që do të jepet në fund të vitit kalendarik. Virxhil Van Dajk dhe Leo Mesi janë dy kandidatët kryesorë për të fituar çmimin më prestigjoz në nivelin personal. Në një…

Më i paguari në Angli, Liverpuli përgatit dhuratën e madhe

Egjipti dhe Momo Salah dëshironin të fitonin Kupën e Afrikës dhe të gëzonin tifozët e zjarrtë të kombëtares. Turneu u zhvillua në shtëpi dhe pritshmëritë ishin të mëdha, por “Faraonët” u eliminuan nga Afrika e Jugut në 1/8 e finales. Për…

VIDEO | Liverpuli ende me pushime, Dortmund e mund në SHBA

Dortmund dhe Liverpul zhvilluan një miqësore në tokën amerikane, ku në fund të 90 minutave skuadra gjermane doli me kokën lart duke fituar ndeshjen me rezultatin 3 – 2. Jyrgen Klop përzgjodhi një skuadër me shumë emra të rinj, ndërsa…

Vëllai luajti baste sportive, federata pezullon Starrixh

Futbollisti anglez, Dainel Starixh është dënuar nga Federata Angleze me pezullim nga futbollit për shkak se u provua se ai ka shkelur rregullat duke vendosur baste sportive. Prej dekadash në Angli zbatohet ky rregull i veçantë, ku vit pas…

“Mane, mos e humb shansin! Shko te Reali i Madridit!”

Sadio Mane bëri një sezon super vjet, duke regjistruar shifrën më të lartë të golave gjatë një kampionati. Senegalezi shënoi 22 herë dhe ndau Këpucën e Artë me Mo Salah dhe Obamejang. Sulmuesi është nën kontratë me Liverpulin, por Saee…

Fekir i befason të gjithë, akord me skuadrën andaluziane

Një lajm i çuditshëm vjen media franceze “Le Parisien”. Gjithçka ka të bëjë me kapitenin e Lionit Nabil Fekir. Kampioni i botës ishte përfolur për një kalim në klube të mëdha si Liverpul, Totenhem dhe Milan, por sipas burimeve të gazetës…

E ardhmja e talentit Olmo? Agjenti i tij flet hapur

Dani Olmo është një nga “diamantet” më të çmuar të gjeneratës së re. Talenti i Dinamos së Zagrebit ka treguar cilësitë e një lojtari të madh këtë sezon. Klubet më gjigante të Evropës janë vendosur në radhë për të siguruar shërbimet e…

I dha Liverpulit Champions-in, vjen “dhurata” për Origin

Ashtu siç ishte njoftuar edhe më parë, Divok Orixhi do të jetë pjesë e Liverpulit për një kohë akoma më të gjatë. Belgu ishte heroi i fundit të sezonit për të kuqtë, duke shënuar ndoshta golat më të rëndësishëm të karrierës së tij. Për…

Liverpuli e bën sefte, zyrtarizohet blerja e parë

Liverpuli ka zyrtarizuar ditën e sotme blerjen e parë për merkaton e verës. "The Reds" duket se do të përqëndrohen te transferimet "low-cost" dhe te talentet. Sep Van den Berg quhet djaloshi që ka firmosur me kampionët e Europës.…

Eto nxit Salah: Do të bëhesh më i miri? Transferohu këtu!

Samuel Eto e njeh mirë La Liga-n spanjolle dhe sidomos dy klubet kryesore: Barcelonën dhe Real Madrid. Sulmuesi kamerunas u ble nga “Los Blancos”, ekip me të cilin zhvilloi vetëm tre ndeshje, ndërsa vitet më të bukura i kaloi te klubi…

Liverpuli interesohet, Barcelona i bën të qartë çmimin

Liverpuli dëshiron ta bëjë edhe më të frikshëm sulmin. Një lojtar si Osman Dembele do të ishte i duhuri për t’i dhënë më shumë ashpërsi ofensivës së kuqe. Potenciali i francezit është shumë i madh dhe Klop e pëlqen stilin e tij. Ka…