Dueli Liverpul-Siti vazhdon në merkato, këtë herë për një ballkanas

0

Liverpul, Mançester Siti dhe Bazel janë në garë për të nënshkruar me një nga portierët më të taletuar të momentit. Berke Ëzer është djaloshi që kërkohet me ngulm nga këto tre klube. 19-vjeçari aktivizohet me Fenerbahçen në kampionatin turk.
Ai ka deutiar që në moshën 17-vjeçare me kombëtaren dhe është një nga më të mirët e vendit të tij. Me klubin turk është aktivizuar vetëm në ndeshjet e kupës që kur erdhi verën e kaluar për 2.5 milionë euro.

Siti, Liverpul dhe Bazel janë gati t’i ofrojnë një vend si portier i dytë. Në Liverpul, Minjolet ka kërkuar largimin. E ngatërruar duket situata te ekipi i Guardiolës, që duket se ka ndërmend t’i vërë talentet e portës rresht.

Muriç ka vite që luan në Mançester dhe premton shumë. Zak Stefen është blerë pak kohë më parë dhe ashtu si Muriç është në huazim. Gjithashtu Daniel Grimshau është pjesë e “Qytetarëve”. Edhe Ëzer nëse vjen me shumë mundësi do të huazohet. Bazeli duketi si klubi që mund t’i dhurojë më shumë minuta.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.