Sane bavarez, paga do të jetë skandaloze

Tashmë është thuajse e kryer, Leroj Sane do të lërë Mançester Sitin për të kaluar te…

Milani nuk lëviz, mesfushori i Sampdorias shkon në Angli

Për javë të tëra u fol se Milani ishte pranë mesfushorit të Sampdorias Denis Praet, por…

Golat lumë te Rumania nuk mjaftojnë, Interi shet Pushkash në Angli

Në teori Interi ka nevojë për sulmues, sepse vetëm Lautaro Martinez ka mbetur në repartin ofensiv,…

Champions/ Ajaksi mbijeton në Greqi, Karabaku nuk ka të ndalur

Ajaksi është futur në garë në Champions League që në turin e tretë kualifikues, edhe pse…

Juve merr ofertën perfekte, Dibala duhet të vendosë

Paulo Dibala nuk gjeti marrëveshjen me Mançester Junajtid, për shkak se kërkonte një pagë mbi 12…

Blerja e fundit e Juves zbarkon në Torino, plas ironia e tifozëve

Juve ka publikuar sot momente nga zbarkimi i mbrojtësit brazilian Danilo në Torino. 28-vjeçari ka lënë…

Kutinjo në Angli, dy oferta në tryezë

Filipe Kutinjo nuk ka të ardhme te Barcelona, që është penduar për shpenzimet kolosale për blerjen…

Skënderbeu mbetet Skënderbeu, Takaj heq dorë nga plani Dinamo?

Prej ditësh është bërë publik interesi i Ardian Takajt për të blerë Dinamon, për të vijuar…

Nejmar-Barça, lind ideja e huazimit

Barcelona nuk dorëzohet për Nejmar dhe do të tentojë deri në fund të verës, por me…

Man Utd tenton goditjen e madhe, ofertë për yllin e Totenhemit

Mançester Junajtid ka vetëm 3 ditë kohë për të bërë 2 goditje të mëdha: një në…

Karton i kuq, gafa dhe eurogol: Ndodh gjithçka në Angli

Një gol i bukur mbetet i tillë pavarësisht se në çfarë kategorie shënohet. Nuk ka rëndësi…

Runi kthehet në Angli, prej janarit me rol të dyfishtë

Uejn Runi ka vendosur të kthehet në Angli dhe prej janarit do të bashkohet me Derbi…

Në Spanjë jo gjithçka vendoset në fushë, Pike ngjit ekipin e tij në kategorinë e tretë!

Në futboll ka rregulla, por ka edhe shtrembërime sipas qejfit dhe kjo ndodh kudo, nga FIFA…

Ofertë e parefuzueshme për Riberi, zbulohet e ardhmja

Frenk Riberi e ka marrë vendimin në lidhje me të ardhmen e tij. Mesfushori ofensiv u…

E papritur, mbrojtësi madrilen drejt Serie A

Reali i Madridit ka bërë shumë afrime dhe Eder Militao është një nga të shumtët. Ardhja…

Vllaznia “ndez motorët”, zgjohet edhe Flamurtari

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. SportEkspres.com deri në fund të merkatos do…

Sulmuesi shqiptar drejt Londrës, 10 milionë euro në lojë

Ekipi anglez ka përgatitur një ofertë të majme

Belgët shtojnë konkurrencën për Gurin, marrin ish-sulmuesin e QPR

Sindrit Guri e filloi në mënyrë perfekte sezonin e ri, teksa realizoi një dopietë në fitoren…

Benaser: Milani nuk refuzohet kurrë, gati të jap 2000%

Milani po ndërton një ekip me djem të rinj dhe me shumë perspektivë. “Gladiatori” i radhës…

Tre firma te Vllaznia, surpriza është një moldav

Skuadra e Vllaznisë ka zyrtarizuar afrimet e Ndriçim Shtubinës dhe moldavit Maksim Çojoçaru. Futbollisti shkodran rikthehet…

Shkëndija përfitoi 500 mijë euro, Musliu me rrogë faraoni tek ekipi i ri

Visar Musliu u largua nga skuadra e Shkëndijës pas 2 sezonesh dhe kuqezinjtë tetovarë, përfituan plot…

Basha: Kisha oferta dhe nga Superiorja, ja pse zgjodha Kastriotin

VERONIK ISTREFAJ Arbër Basha, ish-mesfushori i Shpresave kuqezi, firmosi sot për ekipin e Kastriotit, pas një…

Ideja e fundit e Milanit, propozim interesant për Monakon

Milani ka rinisur negociatat me Monakon. Në fokus të bisedimeve janë Andre Silva dhe Pietro Pelegrini.…

Vllaznia projekton rikthimin e bujshëm, bisedimet kanë nisur

Vllaznia u rikthye në Superiore pas një viti mungesë dhe ka nisur prej kohësh punën intesive…

Hoxha: Teuta është shtëpia ime, do i arrijmë të gjitha objektivat

VERONIK ISTREFAJ Rustem Hoxha u rikthye te Teuta pas dy sezonesh dhe duket mëse gati për…

VIDEO | Roshi i jep fund pritjes 1-vjeçare, shënon në Rusi

Odise Roshi i ka dhënë tri pikët skuadrës Ahmat Groznit në takimin e sotëm kundër Orenburg,…

Një kampion bote në Liverpul, arrihet akordi

Klubet angleze vazhdojnë të tregojnë fuqinë financiare në tregun e transferimeve të futbollistëve. Skuadra nga qyteti…

Përforcohet Erzeni, firmosin dy ekspertë të së Parës

Skuadra e Erzenit po merr formë dita ditës. Drejtuesit e klubit shijakas duan medoemos që të…

Juventus “pa frena”, ofron tre futbollistë për Pogba

Juventusi nuk është dorëzuar ende për Pol Pogba. Mesfushori pritet të qëndrojë te Junajtid sezonin e…

VIDEO | Aguero fiton një trofe dhe gjen nuse më “mblesëri”

Mançester Siti fitoi një tjetër trofe ditën e djeshme, por duket se më i fituari ka…

Pronari i Liverpul “thumbon” italianët: Kampionat i mërzitshëm, fiton vetëm Juventusi

Pronari i Liverpul Tom Uerner flet rrallë dhe godet kur e bën diçka të tillë. Biznesmeni…

Kutinjo do një zgjidhje finale, refuzon anglezët

Vendimi i brazilianit

Filo: Korça do përfaqësohet në futboll, po shikojmë alternativat me Takajn

Kryetari i bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, është rikthyer të flasë për situatën delikate të cilën…

Zyrtare, Kastrioti përforcon mesfushën me ish-lojtarin e kombëtares

Kastrioti ka zyrtarizuar firmën me mesfushorin 21-vjeçar, Arbër Basha. Ish-futbollisti i Shpresave kuqezi ka zgjedhur ekipin…

E papritur, Runi drejt rikthimit në Angli

Uejn Runi mund të rikthehet shumë shpejt në Angli. Sipas medies së njohur “The Telegraph”, legjenda…

Marrëveshje e mbyllur, Interi sjell sulmuesin brenda javës

Interit i duhet të marrë me patjetër një qendërsulmues. Lukaku me sa duket i ka ikur…

Merkato aktive për Bylisin, zyrtarizon mbrojtësin e njohur

Bylisi ka qenë një ndër skuadrat më aktive në këtë merkato në Superiore, pasi hyrje-daljet në…

Dy miqësore në dy ditë, Shqipëria U17 zbret në fushë

Shqipëria U17, e drejtuar nga Elvin Beqiri, do të zbresë në fushën e lojës me datat…

Muça: Të mos flasim si tifozë, goli i Sherif ishte i rregullt

Partizani u eliminua nga kualifikueset e Europa League pas barazimit 1 – 1 në Moldavi ndaj…

Reali ofertë zyrtare për Pogba, Junajtid përgjigjet direkt

Reali e ka liruar më shumë se ç’duhet dorën në këtë merkato dhe e ka shumë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online