“Asambleja e KOKSH-it është e paligjshme”, Bezhani: Të ulin kokën dhe të largohen me turp, SPAK-u të hetojë miliardat

KOKSH-i vazhdon të mos njohë vendimin e marrë nga CAS-i, gjykata më e lartë sportive. Kjo…

Mori humbjen e parë në karrierë, Fury hap polemika: Gjyqtarët ia dhanë fitoren Usyk se është Ukraina në luftë, e meritova unë

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë…

VIDEO/ Tyson Fury merr humbjen e parë në karrierë, Usyk i pamposhtur në duelin e titanëve

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë…

Media zvicerane e sigurt: Djokovic do të ofendojë 300.000 shqiptarë në Zvicër

Novak Djokovic po bëhet gati për turneun e Gjenevës, por ka paralajmërime të forta për një…

Krenari/ Distria Krasniqi shpallet kampione e Europës, fiton medaljen e artë për të dytën herë

Distria Krasniqi ka bërë sot krenarë të gjithë shqiptarët me arritjen e saj. Sportistja shqiptare është…

Mori humbjen e parë në karrierë, promoteri i boksit zbulon: Marku kishte probleme me dorën, është lu.ftëtar elitar

Florian Marku mori mbrëmjen e djeshme humbjen e tij të parë në karrierë. Boksieri shqiptar u…

“Kishe mendjemadhësi”! Mbështetësit shqiptarë futen në postimin e Florian Markut, nuk e përtypin humbjen me Chris Kongon

Florian Marku ka marrë humbjen e parë në boksin profesionist. Boksieri shqiptar nuk ia doli karshi…

VIDEO/ “Mbyte, mbyte”! Shqiptarët pushtuan Londrën, dëgjoni thirrjet mbështetëse për Florian Markun kundër Chris Kongo

Florian Marku kishte një mbështetje të mëdha në Londër nga ana e tifozëve. Të shumtë ishin…

“Ndjeva fuqinë e tij dhe thashë: ‘Nuk ka mundësi që kjo të më ndalë’”, Kongo flet pasi i shkaktoi humbjen e parë Florian Markut

Kris Kongo i shkaktoi sot humbjen e parë në karrirë Florian Markut. Boksieri britanik u shpall…

E FUNDIT/ Florian Marku merr humbjen e parë, Kris Kongo i rrëmben titullin

Florian Marku ka marrë sot humbjen e tij të parë në sportin e boksit. Boksieri shqiptar…

Përkrahë Noizy-t dhe me flamurin shqiptar, Florian Marku elektrizon sallën në Londër

Tashmë është momenti i Florian Markut. Boksieri shqiptar ka hyrë në ring pak minuta më parë…

Do të ndeshet me një boksier të nivelit të lartë, Florian Marku zbret sot në ring kundër Chris Kongo

Florian Marku do të zbres sot në ring në një ndeshje të nivelit të lartë. Boksieri…

VIDEO/ Të gjithë mendojnë se është e lehtë, stërvitjet brutale të pilotëve të Formula 1 lënë shumë njerëz pa fjalë

Pilotët në Formula 1 kanë një nga punët më të vështira kur bëhet fjalë për botën…

LAJM I FUNDIT/ Anthony Joshua hedh përtokë 3 herë Ngannou, doktorët e mbajnë të detyruar me maskë oksigjeni nga grushti i fortë

Anthony Joshua ka marrë një tjetër fitore në karrierë. Këtë herë duke mposhtur në boks, Ngannou.…

VIDEO/ I pari që del me flamurin e Shqipërisë në UFC! Braziliani nuk po i besonte syve me  Benardo Sopajn, por “mbyllja horror” bën xhiron e mediave botërore

Benardo Sopaj është i pari që ka dalë në UFC duke përfaqësuar Shqipërinë. Sigurisht në të…

Transferimi i madh vjen nga Formula 1/ Lewis Hamilton shkon te Ferrari, do të jetë së bashku me Charles Leclerc

Bomba e transfertave në fillim të shkurtit, por jo nga bota e futbollit, por nga Formula…

SKANDAL/ Turma thërret në kor “Kosova ëshë Serbi”, tifozët e Crvena Zvezdës shpalosin banerin me “mallkimin e Kosovës”

Crvena Zvezda dhe Partizani i Beogradit janë përballur me njëri-tjetrin mbrëmjen e sotme në raundin e…

Kumbulla pranë rikthimit kundër Juventusit, Roma ka gati kontratën për Bonuçin

Marash Kumbulla i është rikthyer stërvitjes me grupin dhe së shpejti do të jetë i gatshëm…

Mike Tyson bën shqiponjën, zemërohen në Serbi dhe nxjerrin variantin: E kanë detyruar nga Shqipëria që ta bëjë, Tyson s’ia di kuptimin…

Mike Tyson ka komentuar ndeshjen e fundit të Ermal Hadribeaj, i cili mposhti Carlos Morlina. Një…

Peshëngritësi shqiptar shkon në Botëror i vetëm, gafa e Federatës së Peshëngritjes e lë pa trajner

Një gafë e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes ka bërë që sportisti Eltjon Kofsha të shkojnë në…

VIDEO/ U fut në ringun e MMA me fanellën e Lionel Messi-t për fat, hidhet “knock-out” që në raundin e parë

Ngjarja Evolution Championship 86 u zhvillua këtë javë në Egjipt dhe lufta mes Karim Mohamed dhe…

“Nuk lejohet as fjala “dreq”, jo më sharja”! Flet trajneri Enton Kikrri: Boksi të bën më të edukuar, Titans 4 do të ketë spektakël!

Tajneri i Teutës në boks, Enton Kikrri ishte i ftuar në emisionin “Ora Sport” që transmetohet…

Akuzat për doping dhe përfshirje të vëllait të Pirro Dhimës shkuan larg, Elez Gjozaj duhet të përgjigjet para CAS së Lozanës

Marrë nga “Sot”, shkruan Adriatik Balla Lajme interesante vijnë nga komuniteti i peshëngritjes. Pirro Dhima është…

E bujshme/ E zbulon Taulant Stërmasi, një atlet i huaj zgjedh që të përfaqësojë Shqipërinë

Trajneri i suksesshëm i atletikës, Taulant Stërmasi, njeriu që ngjiti Luiza Gegën deri në majat e…

Policia e Kosovës nuk e lejoi të shpalosej, koreografia e tifozve nga Mitrovica: Sa herë Kosovës t’i afroheni, varre vetes do t’i shtoni

Tifozeria nga Mitrovica kishte vendosur t’i kundërpërgjigjej sulmit terrorist të forcave serbe në veri të Kosovës…

Ndeshja që të gjithë e presin! Usyk dhe Fury kanë firmosur kontratën, përplasje titanësh në ringun e boksit

Ndeshja që të apasionuarit e boksit janë duke pritur do të ndodhë. Tyson Fury dhe Oleksandr…

Arritje e jashtëzakonshme për sportisten e Teutës, shpallet kampione e Europës në shah

Kler Çaku ka arritur një rezultat të jashtëzakonshëm. Vajza 13-vjeçare është shpallur kampione e Europës në…

Abakarovi krenon të gjithë shqiptarët dhe ngre flamurin kuqezi në Serbi, fiton medalje në Botërorin e Mundjes

Zelimkan Abakarovi vazhdon të korrë sukses për Shqipërinë. Mundësi me origjinë çeçene ka fituar një tjetër…

Video që po shpërndahet kudo! Florian Marku nuk hyri me këngë patriotike në ring, zgjodhi Salvatet mbi Pejgamberin

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

“Q..uni me gjithë këtë”! Florian Marku i pakënaqur pas fitores në 54 sekonda: Nuk e meritoj unë këtë orar

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

LAJM I FUNDIT/ Florian Marku i tregon forcën shqiptare Dylan Moran, “e fut në gjumë” dhe fiton ndeshjen për 54 sekonda

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

Do të ndeshet kundër Dylan Morann, Florian Marku ia thotë në sy: Shansi për t’u ndeshur me mua në ring vjen vetëm njëherë në jetë

Florian Marku do të rikthehet në ring pas një mungese të gjatë, prej një viti. Në…

VIDEO/ I kërkoi ta ulte zërin, tifozi tërbohet me trajnerin serb: Nuk je në Serbi këtu

Momente tensioni kanë shoqëruar duelin e tenisit mes Borna Gojos dhe Adrian Andrievit, të vlefshëm për…

Luiza Gega është krenaria e sportit shqiptar, garon e dëmtuar dhe kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Luiza Gega bën sërish krenar sportdashësit shqiptarë. Edhe pse nuk ishte rekuperuar plotësisht nga dëmtimi i…

Kreshnik Leka shpallet kampion bote në shkëputje, nderon Shqipërinë në Poloni

Një tjetër rezultat fantastik vjen nga peshëngritësi shqiptar Kreshnik Leka. Shtangisti Kreshnik Leka u shpall kampion…

VIDEO/ Florian Markun e lënë nervat në mes të intervistës, gati hedh përtokë boksierin

Florian Marku ka humbur qetësinë gjatë një interviste që ishte duke dhënë për “IFL TV”. Chris…

VIDEO/ Tifozët shqiptarë u zhgënjyen dhe thanë se fitorja e Haxhi Krasniqit ishte “e blerë”, gjyqtari shpjegon pse i dha fitoren: Algjeriani më goditi dhe mua

Haxhi Krasniqi u kthye në Kosovë për të zhvilluar një ndeshje boksi ndaj  Nadjib Mohamedi. Kjo…

VIDEO/ Haxhi Krasniqi fiton ndeshjen e boksit në “Fadil Vokrri”, por vendimet e gjyqtarëve ishin qesharake dhe për t’u shënuar në histori

Haxhi Krasniqi ka arritur që të fitojë duelin kundër algjerianit Nadjib Mohammedi. Boksieri shqiptar arriti që…

VIDEO/ Skena të frikshme në Uashington, tenisti rrëzohet direkt në tokë gjatë ndeshjes për shkak të nxehtësisë ekstreme

Tenisti kinez Yibing Ëu u rrëzua gjatë zhvillimit të turneut të Uashingtonit dhe u detyrua të…

Ndodh për herë të parë në historinë e futbollit, lojtarja e Marokut luan e mbuluar(hixhab) në ndeshjen e Botërorit

Një ngjarje historike vjen për futbollin e luajtur. Aktualisht është duke u zhvilluar Botërori i femrave…