Përfundon ëndrra e Flamurtarit për elitën e futbollit shqiptar, Laçi fiton në shtesë dhe qëndron në Superiore

Laçi dhe Flamurtari kanë zhvilluar sot ndeshjen e Play Out, për të diskutuar ekipin që do…

AF Elbasani kurorëzohet ekipi kampion i Kategorisë së Parë për sezonin 2023-2024!

AF Elbasani është kurorëzuar sot ekipi kampion i Kategorisë së Parë për sezonin 2023/2024 duke siguruar…

Zyrtare/ Elbasani feston titullin me goleadë, shpallet kampion i Kategorisë së Parë

Kategoria e Parë ka njohur sot kampionin e saj. Një javë përpara përfundimit të kampionatit, Elbasani…

Garë e fortë për titullin e Kategorisë së Parë, Elbasani mposht Vorën dhe ruan kreun nga Bylisi

Gara për vendin e parë të Kategorisë së Parë mbetet mjaft e fortë edhe në javët…

Kategoria e Parë, renditja/ Apolonia fiton thellë ndaj Bylisit, spektakël te Flamurtari-Elbasani, Lushnja i largohet fundit në “finalen” me Besën

Një spektakël i vërtetë në ndeshjet e Kategorisë së Parë. Gola të bukur janë realizuar në…

“Elbasani u kthye aty ku i takonte”! Kushta uron: Këto ekipe i duhen Superiores

Elbasani është rikthyer në elitën e futbollit shqiptar. Ekipi i Dedes arriti të fitojë me shifrat…

Zyrtare/ Elbasani rikthehet në elitën e Shqipërisë, verdhebluve i jep dritën e gjelbër edhe matematika

Sot janë njohur dy klubet që do të jenë pjesë e “Abissnet Superiore”-s në sezonin e…

Bylisi merr vendin e parë në Kategorinë e Parë, mallakastriotët ngjiten zyrtarisht në Superiore

Bylisi është zyrtarisht në “Abissnet Superiore”. Skuadra mallakastriote ka mposhtur sot me rezultatin 3-2 Kastriotin, duke…

Kategoria e Parë/ Bylisi merr fitoren më të madhe të sezonit kundër Korabit, ballshiotët janë zyrtarisht në Superiore

Bylisi është rikthyer zyrtarisht në Superiore. Ballshiotët kanë marrë fitoren më të rëndësishme të sezonit duke…

Elbasani në Superiore/ Janë një pasuri për futbollin shqiptar, ja pse tifozët e Elbasanit do të ndikojnë në gjithë elitën e futbollit shqiptar

Elbasani është një prej ekipeve që ka dalluar më tepër në futbollin shqiptar për këtë sezon.…

Kategoria e Parë, renditja/ Elbasani dhe Bylisi nuk dinë të ndalen, zyrtarizohen në Superiore javën e ardhshme

Elbasani dhe Bylisi janë në një tjetër hap në Kategorinë e Parë. Elbasani ka arritur që…

Vendimet e Disiplinës/ Elbasani dënohet pa tifozë, gjobë për Laçin dhe Egnatian

Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet sa i përket javës që lamë pas në futbollin shqiptar.…

Kategoria e Parë/ Korabi merr fitore të madhe me përmbysje kundër Vorës, Flamurtari nuk ia del kundër Apolonisë, fiton Bylisi

Vetëm pak minuta më parë janë mbyllur katër ndeshjet e Kategorisë së Parë. Korabi ka marrë…

Mësoni kalendarin e fazës së tretë në Kategorinë e Parë, formula e përcaktuar për ngjitjen në Superiore dhe Play Off-in

Pas përfundimit të dy fazave të para të Kategorisë së Parë, është përcaktuar kalendari për fazën…

Disiplina vendos me “dorë të hekurt”! Pezullohet presidenti i Laçit, lumë gjobash për ekipet

Zbardhen vendimet e Komisionit të Disiplinës. Java e fundit e futbollit shqipta nuk ka qenë e…

Kategoria e Parë/ Bylis dhe Elbasani fitojnë për të nisur rrugën drejt Superiores, Flamurtari nuk ia del me Besën

Bylis dhe Elbasani kanë arritur që të fitojnë takimet e tyre në Kategorinë e Parë. Bylis…

Disiplina përjashton Vllazninë Femra nga kompeticioni, Erzeni “kyç” stadiumin për tifozët dhe Doka pezullohet nga aktiviteti

Komisioni i Disiplinës ka njohur opinionin publik me vendimet e marra prej tij. Disiplina ka vendosur…

Elbasani merr kreun e Kategorisë së Parë, përmbys Korabin dhe kalon presionin te Bylisi

Elbasani ka marrë tre pikët e radhës mbrëmjen e sotme. Verdheblutë kanë mposhtur me shifrat 2-1…

Elbasani është gati për “Abissnet Superioren”, verdheblutë transferojnë lojtarin e Tiranës

Elbasani është një nga ekipet pretendente për t’u ngjitur në “Abissner Superiore“. Klubi verdheblu ka ndërtuar…

Kategoria e Parë mbledh tifozët në stadium! Elbasani dhe Bylisi ndahen në barazim, mallakastriotët ruajnë kreun

Mbrëmjen e sotme është luajtur dueli më i rëndësishëm i Kategorisë së Parë. Elbasani dhe Bylisi…

Goditja me peshë e Flamurtarit në Kategorinë e Parë, dhurata e Vitit të Ri është…Idriz Batha

Flamurtari ka bërë një goditje me peshë në Kategorinë e Parë. Vlonjatët kanë zyrtarizuar kthimin e…

Renditja/ Pesë skuadra në garë për “Abissnet Superiore”-n, njihuni me renditjen e Kategorisë së Parë

Ditën e djeshme është luajtur java e 12 e Kategorisë së Parë, me përjashtim të duelit…

Elbasani nuk gabon kundër Burrelit, vendos dopieta e Grecës dhe Kastrioti mund Korabin

Në Kategorinë e Parë janë zhvilluar dy takimet e radhës. Elbasani i Nevil Dedes ka arritur…

VIDEO/ Tifozët më në formë të këtij sezoni nuk janë në Superiore, Tigrat janë thjeshtë…niveli tjetër!

Që pas ndërrimit të skemës së Superiores, duket se interesi i tifozëve për të ndjekur çdo…

Elbasani dhe Vora dëshmojnë ambicien për në “Abissnet Superiore”, garë e fortë në Kategorinë e Parë

Kategoria e Parë ka mbyllur sot javën e pestë të kampionatit. Elbasani dhe Vora kanë dëshmuar…

Përmbysje spektakolare e Elbasanit, mposhtin Apoloninë në minutën e 96 dhe marrin kreun e Kategorisë së Parë

Përballja e sotme mes Elbasanit dhe Apolonisë ka prodhuar mjaft emocione për tifozët e skuadrave. Fierakët…

Kategoria e Parë/ Flamurtari hedh hap fals dhe Bylisi bën detyrën, njihuni ne rezultatet e javës së parë

Ditën e sotme ka nisur edicioni 2023/24 i Kategorisë së Parë. Java e parë nisi në…

Kategoria e Parë nis me goleadë, Vora shkatërron Besën në ndeshjen hapëse

Ditën e sotme ka ngritur siparin Kategoria e Parë. Vora ka matur forcat me Besën e…

Zyrtare/ Flamurtari prezanton ish-lojtarin e Bolonjës, slloveni vishet kuqezi

Flamurtari ka zyrtarizuar mbrëmjen e sotme lojtarin më të ri të skuadrës. Vlonjatët kanë prezantuar përmes…

LAJM I FUNDIT/ Ndryshon edhe formula e Kategorisë së Parë, ja sesi do të jetë moduli nga ky sezon

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë vendime të rëndësishme për kompeticionet kombëtare në…

Zyrtare/ Nga lojtari i dal nga akademia e Watford-it e deri te Obanori, Vora tregon dhëmbët në merkato

Vora po investon së tepërmi në klub vitet e fundit dhe tashmë synon ngjitjen në “Abissnet…

U largua nga Partizani pasi nuk pranoi stolin, Telushi pranë transferimit në Kategorinë e Parë

Bruno Telushi është në kërkim të një ekipi për të vazhduar karrierën e tij. Mesfushori vlonjat…

Dikush ta ndali këtë Elbasan! Ka bërë merkato më të mirë edhe se disa ekipe të Superiore, zyrtarizojnë Edon Hasanin

Elbasani i ka ngritur akoma më shumë temperaturat në këtë verë të nxehtë. Një tjetër goditje…

Flamurtari përforcon mbrojtjen me merkato brenda kampionatit, vesh kuqezi edhe Imamin

Flamurtari po punon në merkato për të krijuar një grup cilësor që do të ketë si…

“U ktheva në shtëpinë time, presim goditje “BIG”! Nevil Dede është i bindur: Po e them përsëri, do ngjitem me Elbasanin në Superiore

Nevil Dede ka siguri se do të ketë sukses me Elbasanin dhe se do të jetë…

Zyrtare/ Flamurtari bën merkato te Partizani, prezanton ish-portierin e të kuqve

Flamurtari ka prezantuar sot afrimin më të ri në skuadër. Klubi vlonjat ka bërë merkato në…

Ka qenë pjesë e Lacios dhe shihej me prespektivë të madhe, Skënderbeu merr portierin e njohur për tifozët shqiptarë

Skënderbeu ka bërë goditjen e radhës në merkaton e verës. Korçarët janë rikthyer në elitën e…

E dërgoi Skënderbeun në Superiore, Gvozdenoviç: Jam nga Serbia dhe kemi mentalitetin njësoj, më pëlqen Shqipëria

Skënderbeu është ekipi kampion i edicionit 2022-2023 në Kategorinë e Parë. Një meritë të madhe në…

“Skënderbeu i madh po vjen, presim të falet dënimi”! Shkëlzen Ruçi “i tërheq veshin” Dean Liços gjatë emisionit: Mos luajë shumë Call of Duty, ul kokën dhe puno

Skënderbeu arriti që të shpallet kampion në Kategorinë e Parë. Korçarët do të kthehen në elitën…

Skënderbeu i rikthehet Superiores, Duka uron korçarët: Do rrisin garën në elitë

Klubi Skënderbeu është shpallur zyrtarisht kampion i Kategorisë së Parë. Korçarët kanë barazuar pa gola me…