Rei Manaj arrin Mauro Ikardin në renditjen e golashënuesëve, statistikat e vendosin përkrahë të mëdhenjve të Turqisë

Rei Manaj është lojtari shqiptar më në formë i momentit. Sulmuesi 26-vjeçar ka rilindur në kampionatin…

Ekipi i Anis Mehmetit eliminon skuadrën e Premier League-s, kalon në raundin e katërt të FA Cup

Bristol City ka siguruar pjesëmarrjen në raundin e katërt të FA Cup. Ekipi në të cilin…

Opinion/ Më shpejt do shitet shalqini i Lushnjes, se sa do të prodhojë lajm Këshilli i Sporteve…

Opinion nga Gert Çarçani Qënkësh mbledhur Këshilli Kombëtar i Sporteve. Një komision kryesisht këshëllimor, se sa…

OPINION/ FSHF-ja, dhe gazetaria e “skandaleve” imagjinare

Nga Xhevdet Zekaj dhe Vangjel Sako Jetojmë në një kohë çudirash, sidomos në Shqipëri; në kohë…

Nga Gerti Çarçani/ Shijoje finalen Edi! Ti e di fare mirë pse erdhi…!

Më shumë se Tirana Youth City duket se kryeqyteti do ngjisë këtë muaj maj me Tirana…

Opinion nga Altin Sulçe/ Konferenca e gabuar e Longos

OPINION nga Altin Sulçe Diego Longo nuk do ta bëj gjumin e qetë sepse skuadra e…

Nga Altin Sulçe/ Çfarë ka Broja?!

Çfarë ka Broja?! Kjo është pyetja që e dëgjon gjithandej, nga tifozë të ndryshëm, të cilët…

Nga Gerti Çarçani/ Përtej Armand Dukës, penalizimi si “varri.mi” financiar i Superiores

Nga Gerti Çarçani Mund ta kenë marrë me shaka, dikush rreket të thotë që është blof,…

Editorial/ Le t’i kufizojnë presidentët e Federatave, por partitë, vetë politika?!

Editorial nga Xhevdet Zekaj dhe Vangjel Sako Mirë futbolli, po federatat e tjera sportive, që mbahen…

Editorial/ VAR kap Erion Veliajn duke stimuluar për penallti, ishte faull i pastër për…futbollin!

Për fatin e mirë, në fillimin e këtij sezoni të ri në Superiore është aplikuar për…

Sot duhen Kumbulla dhe Broja, nesër Donaldi dhe Iliri! Politika shfaqet në mesin e njerëzve, pas futbollit e ka radhën…Big Brother

Të gjithë janë habitur për vetë mënyrën sesi politika dhe konkretisht kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion…

Do ta mbaj kujtim gjithë jetën, tifozi në Amerikë bën tatuazh Granit Xhakën

Granit Xhaka gëzoi familjen e një fansi të tij amerikan, të quajtur Jack Robinson duke u…

Editorial/ Sa e vështirë për ne shqiptarët që të themi…FALEMINDERIT!

Nga Klaudio Ndreca Gjuha shqipe është kaq shumë e bukur dhe e larmishme për t’u shprehur…

Koment/ Shah-mat! Kur Reja tërhiqet si Edi Rama për të parën herë, përse duhet dëgjuar edhe zëri i tifozit?

Shqipëria do të përmbylli kualifikueset e Botërorit duke luajtur kundër Anglisë dhe Andorrës. Kuqezinjtë kanë thuajse…

Rasti i Vllaznisë si i Kombëtares/ “Non grata për arbitrat ose shkarkim për trajnerin”, Brdariç e gjen shpjegimin “te i çuditshmi” Solskjaer

Editorial nga Klaudio Ndreca Futbolli në Shkodër është fe dhe për këtë nuk ka askush dyshime.…

I mundëm, na mundën apo do i mundim ? Rrallë është fituar kundër Tiranës

Nga Endri Çinari Ka që 5 vjeç që shkoj në stadium dhe ka të paktën 15…

Opinion nga Kristo Thoma/ “Shqipëria e Botërorit” nuk duhet të mbahet vetëm te Gjimshiti, të largojmë…pengjet!

“Opinion” nga Kristo Thoma për “Sport Ekspres” Skuadra jonë kombëtare e futbollit ndodhet në një nga…

Opinion nga Altin Sulçe/ Ethet e Varshavës…

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” E enjtja në Varshavë do të jetë një ndër…

“Troppo bello”! Futbolli shihet vetëm kur nuk luajnë shqiptarët, Kryeministri lë në harresë suksesin në Europë

Të parët për të huajt dhe të fundit për vendin tonë. Sigurisht, këta jemi ne! Kryeministri…

Editorial/ Të luajmë si ndaj Çekisë apo të mbajmë pikën e fortë? Thika me dy presa, e mesmja e artë e opinionit që nuk gjendet te Shqipëria

Nga Klaudio Ndreca Shqipëria e ka mbyllur edhe miqësoren e dytë të qershorit përpara ndeshjeve të…

Editorial/ Çfarë fituam nga miqësorja? Më shumë dramë te Shqipëria se te Uellsi, paradoksi i madh i një vendi që harron vetveten

Nga Klaudio Ndreca Shqipëria e ka mbyllur ndeshjen e parë miqësore të qershorit duke luajtur kundër…

Editorial/ Jo vetëm stadiume moderne, hëna ndriçon për zgjimin më të bukur të Shqipërisë

Nga Klaudio Ndreca Në gjithë këto vite të fundit kemi dëgjuar, parë projekte dhe më pas…

“UEFA, shihni se çfarë bëjnë”/ Kjo lojë e pisët, drejtori i Zvezdës: Po nuk i futët 4 gola Tiranës mos më thërrisni!

Nga Klaudio Ndreca Serbët luajnë gjithmonë të njëjtën melodi e cila vazhdon dhe vazhdon të vendoset…

Editorial/ Në Shkodër i quajnë si shkaktarë kryesor, kjo është Vllaznia para Partizanit

Entuziazëm, pozitivitet dhe fitore. Këto janë fjalët që karakterizojnë situatën e Vllaznisë në këto momente. Shkodranët…

Editorial/ Reja i afrohet De Biazit të mrekullisë, i ka gjetur “tre tenorët” te Kombëtarja

Pas asaj ëndrre që u përmbush nga ana e De Biazit për herë të parë në…

JO politikanin, mjafton një brenda familjes/ Olsi “i qetë” dhe grupet puçiste që sulmojnë Partizanin

Fundjava futbollistike ishte e qetë në pothuajse të gjithë Shqipërinë. Qetësia mungonte vetëm te një person,…

Sindikata, kur debati është një… sukses

Që Erion Braçe reagoi pas lajmit që u krijua sindikata e futbollistëve ishte një lajm i…

Në “ringun” e drejtësisë sportive me tifozët, në “knock down” po bie futbolli!

Shqipëria ka disa vite që e ka përmirësuar infrastrukturën sportive, kryesisht me futbollin. Vit pas viti…

Daullja bie për kë ka veshë, mos janë “shurdhuar” te Partizani?

Shumëkush mund të ketë harruar, por jo ne. Për kujtesë, verën e shkuar, te Partizani kur…

Panuçi, edhe sa do presim?

“Nuk bëmë asgjë, ishte faji im, por tani e tutje do sillem ndryshe me lojtarët”. Kështu…

Futboll i fëlliqur, dhe në fund fajin e ka… UEFA!

Deri para disa javësh, me të mirat e të këqijat e veta, Kategoria Superiore po mbahej.…

Flamurtari, një Sinan ndryshe

Lajmet zyrtare që vijnë nga Flamurtari janë ndryshe nga verat e shkuara. Janë pra lajme të…

Zinedine Zidane, Miguel Muñoz i ri i Real Madridit

Flakrim Jusufi Në ditën e debutimit të tij, 10 Janari të po këtij viti, Zinedine Zidane…

Real Madridi nuk ka nevoje për një verë ‘madhështore’

Flakrim Jusufi  Kalimi i Marianos tek Lyon sinjalizon edhe fillimin e një merkatoje relativisht të qetë…

Të kalosh me të kuqe…

Opinion nga Saimir Demi Rregullat janë vendosur që dikush të marrë guximin për t’i thyer, kështu…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online