VIDEO/ Atalanta shkatërron Fiorentinën në minutat shtesë, Gjimshiti do të luajë në finalen e Kupës së Italisë kundër Juventusit

Atalanta do të jetë finalistja e dytë e Kupës së Italisë. Berat Gjimshiti me shokë do…

Eros Grezda merr vendimin e papritur në karrierë: Do të pushoj nga futbolli

Eros Grezda ka dhënë pak orë më parë një njoftim që askush nuk e priste. Sulmuesi…

VIDEO/ Mirlind Daku i tund rrjetën edhe Zenitit të vendit të parë, shënon golin e 6 në Rusi

Mirlind Daku po gëzon një formë mjaft të mirë përpara fillimit të Euro 2024. Sulmuesi shqiptar…

Dusan Vlahovic e ka objektivin më të madh të karrierës, dëshiron të bëjë atë që vetëm Luka Modriç mundi në Ballkan

Sulmuesi Dusan Vlahovic ka dhënë një intervistë për L’Equipe në të cilën ka folur për karrierën…

VIDEO/ Feston si klloun në shkatërrimin e ish-skuadrës së tij, Havertz-i nuk e fsheh lumturinë kur i shënon dy gola Chelsea-t

Arsenali ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 Chelsea-n në javën e 34-t të Premier League-s.…

VIDEO/ Bën në dy minuta atë që Vlahoviçi nuk e bëri dot për 81 minuta, Miliku hyn nga stoli dhe i jep finalen Juventusit

Juventusi është finalisti i parë i Kupës Italisë për këtë sezon. Bardhezinjtë janë mposhtur me shifrat…

VIDEO/ Arsenali shkatërron Chelsea-n, tregon dhëmbët për titullin kampion me 5 golat e shënuar ndaj bluve të Londrës

Një mbrëmje për t’u harruar për Chelsea-n. Arsenali ka shkatërruar blutë e Londrës me rezultatin e…

“Është çmenduri, bën të njëjtat gabime në këtë moshë”! legjendat holandeze njëzëri për Kanselon: Tani e kuptoj pse nuk e pëlqente Guardiola

Zhoao Kanselo është vënë në qendër të kritikave pas gabimeve të bëra në përballjen kundër PSG-së.…

E ndjekin për herë të dytë nga afër në stadium, Nedim Bajrami mund të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm

Sezoni i ardhshëm mund ta gjejë Nedim Bajramin larg Sasuolos. Megjithëse këtë sezon nuk ka mundur…

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri, mbrojtësi shqiptar fiton vendin e titullarit kundër Juventusit

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri të Lacios. Pas 4 ndeshjeve të para të nisura…

U kualifikua me penallti kundër Coventry-t, Ten Hagut nuk i pëlqejnë kritikat: Turp për komentet tuaja, ne shkuam në finale

Derbi i Manchester-it është zhvendosur në finalen e FA Cup. United-i e siguroi finalen falë penalltive,…

VIDEO/ “Çfarë bone zemër?”! Calhanoglu flet në gjuhën shqipe, fjalët ia mëson Kristjan Asllani

Interi ka arritur që të fitojë titullin kampion në Serinë A. Zikaltërit ia dolën në misionin…

Jo vetëm katalanasit! Real Madrid ankohet për arbitrin kundër Barcelonës: Goli i Christensen nuk ishte i rregullt, kështu iu anulua Gareth Bale në 2016

Shumë ankesa kishin te Barcelona sa i përket vendimeve të arbitrit në ndeshjen e humbur kundër…

“Titull në një derbi në shtëpinë e Milanit, diçka që do të mbetet”, Inzagi flet si kampion: Shoh 3 vite me 6 trofe dhe një finale Champions-i

Interi është shpallur kampion i Italisë për të 20-n herë në histori. Një skudeto që ka…

“Unë jam mirë këtu”! Pioli refuzon të largohet nga Milani: 12 muaj më parë edhe Inzagi ishte për t’u flakur tutje

Stefano Pioli hyn në historinë e Milanit si trajneri me bilancin më negativ në derbi. Ai…

Lautaro Martinezi në lot pas fitores në derbi: Tani stadiumi është i joni, kemi hyrë në histori

Interi ka fituar titullin kampion në derbin kundër Milanit. Zikaltrit kanë shpërthyer në festë pas fitores…

VIDEO/ Lojtarët e Milanit i lanë nervat në minutat shtesë! Teo Hernandezi u kacafyt me me Dumfrisin, karton i kuq edhe për Kalabrian

Derbi i Milanos është mbyllur me tension. Lojtarët e Milanit nuk e kanë kapërdirë lehtë fitoren…

E FUNDIT/ Interi fiton titullin kampion përpara syve të Milanit, Kristjan Asllani fiton skudeton e parë në karrierë

Milanoja është veshur zikaltër. Interi ka triumfuar sot në derbin me Milanin me shifrat 1-2. Açerbi…

Po vuajnë për rezultate, Murinjo tregon problemin e Mançesterit: Janë ende disa lojtarë që unë nuk i doja 6 vite më parë

Mançester Junajtidi vazhdon të jetë në krizë rezultatesh. Prej vitesh “djajtë e kuq” janë larg nivelit…

VIDEO/ Rei Manaj largon Fenerbahçen nga titulli kampion, i shënon gol portierit të Kroacisë

Rei Manaj ka larguar Fenerbahçen nga titulli kampion. Sulmuesi shqiptar ka shënuar golin e barazimit në…

VIDEO/ Nuk i ndalon as shiu! Mund të festojnë titullin kampion përpara syve të Milanit, tifozët e Interit mblidhen jashtë stadiumit për të pritur autobusin e ekipit

Mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:45, do të luhet ndoshta ndeshja më e rëndësishme…

VIDEO/ Shivaspori nderon Rei Manajn me një këpucë të artë, sulmuesi shqiptar vendos rekord për klubin dhe shijon duartrokitjet e tifozëve

Rei Manaj ka vendosur rekord për Shivasporin. Sulmuesi shqiptar ka shënuar numrin më të lartë të…

“Do të kërkojmë të përsëritet Real Madrid-Barcelona”! Ja precedenti ku mbahet Laporta, ndodhi në Belgjikë mes Anderleht-Genk

“Nëse, pasi të jetë analizuar ky dokumentacion, klubi kupton se ka ndodhur një gabim në vlerësimin…

E bujshme/ Presidenti i Barcelonës reagon për golin e Yamal: Do të kërkojmë që të përsëritet ndeshja kundër Real Madridit

Presidenti i Barcelonës, Laporta, ka reaguar menjëherë pas përfundimit të El Clasico. Real Madridi fitoi në…

VIDEO/ Komedi me tifozët e Man Utd! Coventry shënoi golin e 4 dhe “djajtë” u larguan nga stadiumi, vrapuan për të hyrë pasi dëgjuan se VAR e anuloi

Një komedi e madhe vjen nga gjysmëfinalja e FA Cup, atje ku Man Utd u ndesh…

Video që i bëri me lot në sy tifozët e Real Madrid! A luajti El Clasico-n e fundit? Luka Modric shikonte sesi tifozët dhe shokët e ekipit festonin fitoren

Mbrëmë Real Madridi ka mposhtur Barcelonën me rezultat 3-2 në stadiumin e mbushur në “Santiago Bernabeu”…

“Goli fantazmë” i Barcelonës shkakton debate të forta për vendosjen e teknologjisë në Spanjë, kreu i ligës i tregon dështimet e teknologjisë disa vite më parë

Përballja mes Realit të Madridit dhe Barcelonës ka prodhuar mjaft polemika. Skuadra katalanase ka kërkuar vendosjen…

VIDEO/ Si mund të shpjegohet? Gol fitoreje në minutën e 91 në El Clasico kundër Barcelonës, Ançeloti “i akullt” nuk lëviz nga vendi

Real Madridi ka fituar me shifrat 3-2 ndaj Barcelonës. Një ndeshje që shkaktoi shumë polemika për…

“Rasti i Barçës nuk ishte gol”! Karlo Ançeloti shpjegon strategjinë e Realit: I kërkova sulmuesëve të mbronin

Reali i Madridit ka mposhtur Barcelonën me rezultatin 3-2 falë golit të shënuar nga Bellinghemi në…

“Shtojini Barcelonës 6 pikë dhe hiqini Real Madridit 6 pikë”! Xavi shpërthen: Na u bë një padrejtësi e madhe nga arbitri, nuk mund të mashtrojmë…

Portieri i Barcelonës, Ter Stegen, ka shpërthyer menjëherë pas ndeshjes mes Real Madrid dhe Barcelonës. Gardiani…

“Një turp i madh për futbollin botëror”! Portieri i Barcelonës flet pas polemikave me Real Madridin: Si nuk gjejnë para për “Goal Line”? Jam pa fjalë!

Portieri i Barcelonës, Ter Stegen, ka shpërthyer menjëherë pas ndeshjes mes Real Madrid dhe Barcelonës. Gardiani…

VIDEO/ Barcelona ndihet “e vjedhur” në Madrid, rasti kur Yamal-it i mohohet penalltia që mund të ndryshonte fatin e “el clasico”-s

“El Clasico”-ja e sotme ka lënë pas mjaft polemika. Barcelona është ndjerë “e vjedhur” në “Santiago…

“Nuk ishte penallti te Vasquez, e kërkoi vetë kontaktin”! Specialisti i arbitrave në Spanjë: Ishte penallti për Barcelonën te Rudiger, nuk e donte topin fare

César Barrenechea Montero, analist i arbitrave për Mundo Deportivo, ka komentuar rastet e diskutueshme në ndeshjen…

“Goli fantazëm” shfaqet edhe në 2024 me VAR! Video që nuk lë asnjë vend për dyshime, Yamal i mohua goli i pastër nga arbitrat kundër Real Madrid

Real Madridi ka fituar kundër Barcelonës në shifrat 3-2. Një ndeshje që ka hapur shumë polemika…

VIDEO/ Emocione të jashtëzakonshme! Reali fiton “el clasico”-n në minutën e 91-të, polemika dhe spektakël në “Santiago Bernabeu”

Në “Santiago Bernabeu” sapo ka përfunduar kryendeshja e kampionatit spanjoll mes Realit të Madridit dhe Barcelonës.…

VIDEO/ Krosim për notën 10, Endri Çekiçi jep asist për t’u pasur zili kundër Gallatasarait

Gallatasarai ka marrë një fitore bindëse 4-1 kundër Pendiksporit. Goli i vetëm i këtyre të fundit…

VIDEO/ Polemika në “El clasico”! Penalltia e Realit të Madridit lë vend për debat, VAR-i nuk ndërhyn

“El Clasico” prodhon polemika. Reali i Madridit ka barazuar 1-1 kundër Barceloës. Goli është shënuar nga…

Trajneri i Fulham-it e ka personale me Armando Brojën, nuk i jep asnjë minutë kundër Liverpool-it

Huazimi në Fulham rezultoi një zgjedhje e gabuar për Armando Brojën. Pavarësisht këmbënguljes së klubit londinez…

VIDEO/ Leverkuseni abonohet me golat në minutat e fundit, mbetet e pamposhtur edhe kundër Dortmundit

Bajer Leverkuseni nuk e ka ulur përqendrimin edhe pas arritjes së objektivit, titullin kampion. “Aspirinat” mbeten…

E pabesueshme/ Po humbiste 0-3 deri në minutën e 70! Coventry po kthehet në një mrekulli futbolli, barazon kundër Man Utd dhe pranë finales së FA Cup

Një çmenduri e vërtetë është ajo që po ndodh me Coventry në këtë sezon në Angli.…