“Mendova se do të kualifikoheshim”, trajneri i Leipzig-ut: Reali nuk ka luajtur me kaq shumë topa të gjatë më parë, kemi qenë shumë lart

Trajneri i Leipzig-ut ka mbetur i kënaqur me lojën e zhvilluar prej ekipit të tij në…

ANALIZË/ Na turpëruat, a do të luajmë apo…ta lëmë fare? Kështu nisi përralla e Ballkanit me Ludogorest, në Shqipëri e gjejnë lehtë…fajin e ka FSHF!

Nga Klaudio Ndreca Sa herë që ekipet shqiptare dështojnë në Europë dhe nuk arrijnë të përmbushin…

Skandali me Kombëtaren europiane, lojtarët e ekipit U15 mbanin me vete arka me birra

Një skandal ka përfshirë Kombëtaren polake të futbollit. Bëhet fjalë për ekipin U15 të saj, që…

Nga Gerti Çarçani/ 570 ndeshje futbolli në javë, shteti zeron futbollin për financime qokash!

Nga Gerti Çarçani Shteti foli! Këtë radhë me lekë, me shifra, dhe me zë zyrtar. Industria…

Nga Altin Sulçe/ Bekim Balajn e thërriti dashuria për fanellën e parë, ishte premtimi i Babagjyshit për 2023

Nga Altin Sulçe Rikthimi i Bekim Balajt në shtëpi ka qenë lajmi i madh i kësaj…

Koment/ Shkodra nuk është vetëm e Luiz Ejllit tani, është edhe e Alban Xhaferit!

Nga Klaudio Ndreca Disa duan ta pranojnë dhe të tjerë jo, por Shqipëria është e pushtuar…

Koment/ Nga “krijesat e Ganiut” te Ilir Daja! Thonë se Shqipëria po kthehet auto shkollë me trajnerët, kush e njeh një…Lionel Scaloni?

Nga Klaudio Ndreca Shqipëria zgjodhi që ta mbyllte rrugëtimin e saj me Rejën. Gjithçka u bë…

Koment/ Çfarë leksioni duhet të marri Shqipëria nga Kroacia! Ja sesi luhet për kombin çuna, nuk fitohet me Plisa dhe flamuj!

Nga Klaudio Ndreca Të gjithë tifozët në Shqipëri janë gëzuar për fitoren e Kroacisë ndaj Brazilit,…

Ata duan sukses “alla Pirro Dhima”, ne “alla Gjoza”! “Bloza e dopingut” dhe broçkullat për sabotim nga Greqia

Nga prof. dr. Xhevdet Zekaj Nuk ka mbetur shqiptar që nuk e di tashmë se sa…

Nga Drilon Xhepollari/ Jemi të lodhur me kampionët e Tik-Tok! Florian Marku, mend për herës tjetër

Opinion nga Drilon Xhepollari  Për shumë, Florian Marku arriti një sukses të madh duke u shpallur…

Nga Xhevdet Zekaj/ Nga Vllaznia presim të gjithë, jo vetëm tifozët shkodranë

Nga prof. dr. Xhevdet Zekaj Nuk ka nevojë te jesh nga Shkodra të thuash se Vllaznia…

Gaz Demi dhe trajnerët italianë te Partizani, storia di un grande amore!

Për të përcaktuar pak se çfarë ndodh realisht me Partizanin dhe trajnerët e saj, duhet të…

Pjesë e Europës, por me menalitet provincial! Analiza e “Sport Ekspres” për arsyet që sollën dështimin e madh të ekipeve të Superiores

Nga Klaudio Ndreca 28 korriku i 2022 mund të quhet një mbrëmje e errët për futbollin…

Koment/ “Kirurgu” Vanoli hoqi dorë nga operacioni, plaga e Dinamos është e pashërueshme!

Nga Klaudio Ndreca Pasi disa shqiptarë e kishin parë më nga afër problemin e Dinamos, siç…

Nga Altin Sulçe/ THANK YOU BRO!

Nga Altin Sulçe THANK YOU BRO! Faleminderit vëlla, faleminderit Broja. Shqiptarët në festë, Southampton në ëndërr.…

Më të mirët dhe më të dobëtit/ Paradoksi i mbrojtjes ku çalon veterani dhe Sota i nivelit të lartë, ja kush spikati te Tirana-Partizani

Nga Klaudio Ndreca Tirana-Partizani ishte ndeshja e shumëpritur e kësaj jave dhe pritshmëritë u përmbushën duke…

Nuk fituan dot ndaj Milanit, trajneri i Juventusit pranon përgjegjësinë: Gabova unë me ndërrimet

Juventusi dhe Milani u ndan në një barazim me rezultatin 1-1. Bardhezinjtë kaluan të parët në…

Çfarë mësuam nga e para e Superiores? Partizani vjen “i çuditshëm”, bingot e Teutës në afrime dhe Zhunior në xhepin e Selmanit

Teuta ka fituar ndaj Partizanit në shifrat 1-0 për ta nisur me këmbë të mbarë këtë…

Opinion nga Altin Sulçe/ Ethet e Varshavës…

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” E enjtja në Varshavë do të jetë një ndër…

Kur thirrja për drejtësi kërkon që të bëjë legjitime padrejtësinë! Panorama e stadiumit, këtu ndryshon Partizani i Gegës

Gjithmonë në Shqipëri dëgjojmë thirrjet për drejtësi që bëhen nga aktorë të ndryshëm, të cilët nuk…

“Edi, sa keq të jesh shqiptar”! Titulli kampion “na hap sytë”, vlerësimi i munguar për njeriun e suksesit

Në Shqipëri ka gjithmonë një vlerësim të tepruar për trajnerët e huaj dhe ky vjen si…

Lojë fjalësh, frikë nga dështimi apo dëshira për t’i bërë statujë? Kampionati i çuditshëm, titullin e Superiores “nuk e duan” 3 nga 4 ekipet

Nga Klaudio Ndreca Ky kampionat i zhvilluar në Superiore nisi në mënyrë të pazakontë dhe po…

Koment/ “Ku do e fusin kokën nëse i marrim pikë Anglisë?”, thirrja drejtuar Hafizit: Specialist, çfarë të kujton Qipro?

Koment nga Retin Toka Shumë e kanë njohur nëpër panelet e ndryshme sportive, ndërsa të paktë…

Jo vetëm imazh i shkëlqyer në botë, ja se ç’përfiton Shqipëria nga finalja europiane e besuar nga UEFA

Nga Klaudio Ndreca Futbolli është padyshim sporti më i preferuar dhe mënyra sesi rrjedhin ngjarjet janë…

Analizë/ Nga objektivi, te problematikat dhe përfitimet, ja bilanci i Shqipërisë në Nations League

Nga Sulejman Mema Me mbylljen e edicionit të UEFA Nations League 2020 është kohë bilancesh edhe…

“Kam mbresa për Uzunin, e marr si shembull”, Kombëtarja në sytë e Lugës: Reja ka ndërtuar mentalitet, projekt në rrugën e duhur

Shqipëria fitoi ditën e djeshme vëllazëroren kundër Kosovës me shifrat 2-1, por fitorja më e rëndësishme…

La bankat e shkollës për të përfaqësuar Shqipërinë, por Çepele nuk zgjidhi vetëm një ushtrim

Opinion nga Altin Sulçe Një nxënës shkolle ka lënë bankat e mësimeve dhe është bërë qendërmbrojtësi…

FILLON SUPERIORJA! Ja sesi do të rreshtohen ekipet me “fytyrë të re”, Laçi me blerje të goditura dhe Teuta si “puzzle” i plotësuar

Futbolli fillon këtë fundjavë. Shumë ekipe kanë ndryshuar nga sezoni i  kaluar, duke ndryshuar organikën e…

Notat e Kombëtares/ Veseli si “piketë” dhe Manaj nuk mëson “abetaren e futbollit”, Broja ishte më i miri

Nga Klaudio Ndreca Etrit Berisha (Pa notë): “Të vendosësh një notë do të thotë që të…

Fantazi dhe talente/ Çfarë gjen Reja te Shqipëria U-21? Njëri të bën të harrosh Roshin, plotësohet Kombëtarja

Nga Klaudio Ndreca Suksesi i Shqipërisë U-21 nuk matet vetëm me rezultatet e arritura, por me…

“Bare i pa eksperiencë dhe “talentet” 25-vjeçarë në Shqipëri”! Specialistët tanë e marrin një shuplakë të fortë nga Spanja

Nga Klaudio Ndreca “Po si mund të aktivizohet Keidi Bare? Ai nuk ka fare eksperiencë.” Kjo…

Analiza taktike/ Partizani mbeti në kurthin e treshes së Skënderbeut, Sormani gaboi në gjithçka

Analiza taktike e përgatitur për “Sport Ekspres” nga ana e Oltijon Kërnaja Partizani vs Skënderbeu Ndeshja…

E bukura e Superiores/ Rezultatet që askush nuk i mendonte, Skënderbeu me Dajën për festën më të çmendur se të titujve radhazi

Nga Klaudio Ndreca Me nisjen e këtij sezoni, askush nga ekipet që pretendonin vendet e para…

“Nuk gjen dot mjek roje 24 orë këtu”, sulmuesi argjentinas i Bylisit tregon vështirësitë: Edhe 15 ditë kontratë më mbetën

Nga Klaudio Ndreca Sulmuesi argjentinas i Bylisit, Fabian Munoz, ka treguar vështirësitë me të cilat po…

Të parët (nga fundi) dhe duke pritur Europën, Juventusi do nderojë futbollin në Shqipëri brenda 48 orësh

Nga Klaudio Ndreca Teksa jemi të mbërthyer ende nga Koronavirusi, shumë shtete kanë nisur me masa…

Detyra? Sikur ta kryenin të gjithë! Superiorja i gëzohet ndarjes së barabartë të rrogës “së luftës”

Nga Klaudio Ndreca Shqipëria futet padyshim në ato vënde të vetme në rajon ku sporti mbeti…

Botë “e çmendur”! Deri ku po shkon Koronavirusi, mund të falimentojnë disa ekipe në Angli

Deri tani është folur shumë për masat që kanë marrë kampionate dhe skuadra të ndryshme për…

Ka ekuacione të pazgjidhura? Telefononi Ilir Dajën! Aksi Ballsh-Tiranë, mund të na zbeh “Superioren” ndaj Kukësit

Ilir Daja, nëse flasim për trajnerin më të mirë shqiptar në Superiore, nuk e gjejmë dot…

Speciale/ Trajnerë të huaj apo shqiptarë? Faktet flasin vetë, nuk duhet të shihet larg

Superiorja ka hyrë në një fazë të vështirë tashmë ku nuk tolerohen hapa të gabuar, teksa…

Sormani theu “premtimin” dhe fjala që Skënder Gega nuk tha kurrë, situata e Partizanit me arbitrat

Si rrallëherë më parë dhe ndoshta prej vitesh, Partizani ka dalë në një deklaratë për shtyp…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online