Mbrëmë u zyrtarizua te Real Madridi! Mbape tregon respekt të madh për Modric, nuk i prek numrin e fanellës

Në fund të sezonit, Mbappe vendosi të largohej nga PSG në fund të kontratës së tij…

“Të lutem, më ngadalë”, Edon Zhegrova tregon se kundërshtarët në Francë i luten që të mos i driblojë

Edon Zhegrova ishte i ftuar në emisionin “Oxygen”, ku ka folur gjerë e gjatë për karrierën…

Ka interesim të Juventusit, Edon Zhegrova e thotë hapur: Ka ardhur koha të lëviz në një klub më të madh

Edon Zhegrova ka qenë një nga lojtarët më të mirë të sezonit në Ligën 1 të…

Një kombinim i çuditshëm i fatit e shpëton, ekipi i Xhuliano Skukës qëndron në Ligue 1 edhe pas humbjes me PSG

Një dramë e madhe ishte në Ligue 1 në mbrëmjen e sotme edhe sa i përket…

Deri në minutën e 89 Edon Zhegrova ishte në grupet e Champions League, Lille i ndodh drama në fund dhe i lë vendin Brest

Në mbrëmjen e sotme, Lille është përballur kundër Nice dhe ka barazuar në shifrat 2-2. Lille…

Gazetarët e pyesin Enrique se ku do të shkojë Mbappe, përgjigja e çuditshme e trajnerit të PSG: Më pëlqejnë ditët me shi, më kujtojnë Gijoni-n tim

Pasi Mbappe tha publikisht se do të largohet nga PSG në fund të sezonit, gjithnjë e…

Edon Zhegrova garon me Mbapenë dhe Dembelenë, në Francë shpallin lojtarin më të mirë të sezonit

Mbrëmjen e sotme është zhvilluar ceremonia për ndarjen e çmimeve për më të mirët e sezonit…

E bujshme/ Mbapeja largohet me sherr nga PSG-ja, sulmuesi francez u zu me presidentin përpara ndeshjes

Kilian Mbapeja luajti mbrëmjen e djeshme ndeshjen e tij të fundit në “Parkun e Princave” me…

VIDEO/ Luajti ndeshjen e fundit në Paris, tifozët e PSG-së nderojnë Mbapenë me një përcjellje madhështore

“Nga një fëmijë nga periferia e Parisit, ti u shndërrove një legjendë të PSG-së”, ky ishte…

“Do t’i them të gjithëve që pata shansin të luaj këtu, zgjodha ta doja PSG-në”, Mbapeja i jep lamtumirën tifozëve: Njoha kampionët e mëdhenj të historisë, u rrita me lavdinë dhe gabimet e mia

Kilian Mbape ka zyrtarizuar largimin nga PSG-ja në fund të këtij sezoni. Vetë sulmuesi francez i…

Dikur ia doli, por tani nuk ka shpresë! Dorëzohet edhe Emmanuel Macron, Mbappe do të shkojë te Real Madrid

Saga rreth Kylian Mbappe zgjati shumë. Pothuajse çdo merkato ishte afër largimit dhe në fund ai…

E futi Zhegrovën në lojë nga stoli dhe e hoqi në pjesën e dytë, trajneri pendohet: Gabova, ekipi nuk donte të luante

Paulo Fonseka befasoi Edon Zhegrovën në minutën e 75 të takimit. Trajneri i Lilës vendosi ta…

VIDEO/ E majta e Zhegrovës është e pandalshme, i shënon gol Lionit 10 minuta pasi hyn në fushë

Edon Zhegrova po përjeton sezonin më të mirë në karrierën e tij. Sulmuesi shqiptar ka shënuar…

Çudia e trajnerit të Lilës me Zhegrovën! Sulmuesi shqiptar hyri nga stoli dhe shënoi gol, e zëvëndëson në pjesën e dytë të lojës

Edon Zhegrova e nisi ndeshjen e sotme nga stoli dhe po nga stoli e përfundoi. Lojtari…

10 tituj kampionë në 13 vite, Al Kelaifi e shndërroi PSG-në në superfuqinë e futbollit francez

PSG-ja ka marrë sot një dhuratë të bukur nga Lioni. Këta të fundit mposhtën me shifrat…

Nuk ka shampanjë për PSG-në, ekipi që është buzë rënies nga kategoria i shtyn festën e titullit kampion parisienëve

PSG-ja duhet të presë ende për titullin kampion. Ekipi i Luis Enrique-s kishte përballë një ekip…

Investimet e çmendura të PSG, do të paguajnë 55 milionë euro për një lojtar që ka shënuar… 1 gol

Luis Guilherme është objektivi i PSG-së, bëhet fjalë për një 18-vjeçar që luan në Brazil. Anësori…

Menaxheri i De Jongut firmos me Zhegrovën, rriten shanset për një transferim te Juventusi

Edon Zhegrova ka ndërruar menaxher. Sulmuesi shqiptar ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me Hasan Cetinkaya-n e…

Mirësevjen në futbollin spanjoll! Kilian Mbape “u fut në xhep” nga 17-vjeçari i Barcelonës, ky është adoleshenti që iu kthye në makth francezit

Kylian Mbappe do të luajë në Spanjë nga sezoni i ardhshëm pasi pritet të transferohet te…

VIDEO/ Çfarë goli do të kishte qenë! Zhegrova trondit traversën, lë të shtangur portierin e Marsejës

Edon Zhegrova po dëshmon nga java në javë formën e jashtëzakonshme që po gëzon këtë sezon.…

VIDEO/ “Bir kur..”! Mbape u mërzit se e larguan nga fusha, Luis Enrique tregon se kush është shefi: Jam unë trajneri i PSG këtu!

Mbrëmë, PSG ka mposhtur Marsejën jashtë shtëpisë me rezultat 2-0 në derbin e javës së 27-të…

VIDEO/ Dy golat e tij vendosin derbin! Edon Zhegrova çon peshë stadiumin, tifozët thërrasin në kor emrin e tij

Lille ka fituar derbin kundër Lensin me shifrat 2-1. Edon Zhegrova ishte vendimtar në këtë përballje.…

VIDEO/ Edon Zhegrova po shkëlqen në Ligue 1, shënon gol në derbin e rëndësishëm për Lille-n

Edon Zhegrova është njeriu i momentit te Lille. Sulmuesi shqiptar po shkëlqen këtë sezon në Ligue…

VIDEO/ Trajneri i PSG lë sërish në stol Kylian Mbappe, kamera e ndjek në çdo sekondë dhe francezi shfaqet i lumtur

Lojtarët e PSG-së aktualisht po luajnë në shtëpi ndeshjen e javës së 25-të të Ligue 1…

Dikur garonin për mbijetesë dhe tani mbajnë vendin e dytë në Francë, merr fundi ecuria e 13 ndeshjeve radhazi pa humbje për Brestin

Çudia më e madhe e këtij sezoni në Ligue 1 quhet Brest. Klubi francez ka qenë…

“Kush do ta shikojë kampionatin kur e di se cili e fiton”?! Presidenti i Lionit akuzon PSG-në: Po luftojmë kundër një qeverie, jo kundër një klubi

Xhon Tekstori ka akuzuar publikisht presidentin e PSG-së për krijimin e një monopoli në Ligën 1.…

“Nuk po ta them se e kam mik të ngushtë, por ka klas”! Zbulohet prapaskena, Mbappe i ka kërkuar presidentit të Real Madrid që të marrë edhe shokun e ekipit

Reali ishte afër sjelljes së Mbappes edhe në vitin 2022. por më pas transferimi dështoi sepse…

Real Madrid i plotëson dëshirën Kylian Mbappe, madrilenët do të marrin edhe vëllain e tij Ethan Mbappe nga PSG

Kylian Mbappe do të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni, por nuk është i…

Mbape i tha se do të largohej! Biseda zgjati rreth 1 orë, por presidenti i PSG nuk u shfaq i mërzitur dhe ia tha në sy francezit: E prisja nga ty

Mbappe luftoi për një kohë të gjatë, por më në fund vendosi se ishte koha të…

Nuk ka më dyshime/ Mbape i jep fund me PSG-në, njofton Al Kelaifin për largimin

Çështja ‘Mbape’ ka marrë një zgjidhje përfundimtare. E ardhmja e sulmuesit francez ka qenë një temë…

VIDEO/ Qesh kur shoku i tij i ekipit humb penalltinë! Plasin komentet për Lionel Mesin, tifozët kundër “pleshtit argjentinas: U tall me të gjithë

Vissel Kobe dhe Inter Miami zhvilluan sot në Tokio një ndeshje miqësore, të cilën klubi japonez…

VIDEO/ Zhegrova është në majën e karrierës, shënon gol spektakolar dhe dhuron asist për Lille-n

Edon Zhegrova është padyshi një nga lojtarët më në formë të momentit në Ligue 1. Sulmuesi…

E thotë Bild/ Përfundon saga 2-vjeçare, Florentino Perez bind Mbappe që të nënshkruajë për Real Madrid

Kylian Mbappe më në fund ka marrë një vendim dhe ka vendosur të luajë për Real…

“Po i japin Greqinë e lashtë, Romën e lashtë dhe piramidat e Egjiptit”! PSG bën gati kontratën e çmendur të futbollit, Mbappe nuk mund të mendohet gjatë

Nga 1 janari, Kylian Mbappe ka të drejtë të negociojë me skuadrat e tjera dhe të…

VIDEO/ Dikush ta ndali këtë njeri! Edon Zhegrova është tjetër nivel, lëshon një tjetër predhë nga distanca

Edon Zhegrova është duke përjetuar padyshim momentin më të mirë të karrierës. Lojtari shqiptar ka shënuar…

Me saktësi në ajër të ngjashme me Thiago Silvën, Berat Gjimshiti konkuron Van Dijkun për duelet e fituara

Berat Gjimshiti është padyshim një nga mbrojtësit më të mirë në Europë për momentin. Statistikat nuk…

U përfol për konflikte mes tyre, Mpabe: Më mungon Mesi, ishte luks të luaje me të

Kilian Mbape ka folur në “Prime video sport” në lidhje me raportin e tij me Mesin.…

Ndodh në mesnatën e Vitit të Ri, lojtarit shqiptar i grabisin shtëpinë në Francë dhe i marrin sende me vlerë

Edon Zhegrova ka përjetuar një moment të keq pak ditë më parë. Në mesnatën e ndërrimit…

Jo gjithmonë e arrin atë që dëshiron, edhe nëse je Leo Messi! U shfaq një futbollist që i tha “jo” argjentinasit, po mbledh rreth vetes ish-shokët e ekipit

Pas dy viteve të kaluara në Francë dhe pas skadimit të kontratës me PSG-në atje, Leo…

Kanë mbërritur provat e para konkrete dhe transferimi i Mbappes te Real Madrid duket si një punë e përfunduar

Reali është ende favoriti më i madh për të sjellë një prej futbollistëve më të mirë…