“Disa lojtarë mendojnë se unë leh dhe nuk të kafshoj”, Spalletti: T’i lënë playstations-at në shtëpi, rrinë deri në 4 të mëngjesit duke luajtur

Luciano Spalletti është treguar i ashpër në një instervistë të dhënë së fundmi për “La Gazzetta…

Do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë, Spaleti: Dua të fitoj Kampionatin Europian, pas tij dua edhe Botërorin

Italia do të luajë ndeshjen e parë në Euro 2024 kundër Shqipërisë. Axurrët e nisin rrugëtimin…

Refuzoi të luante kundër Kosovës se luan te Crevena Zvezda! Trajneri i ri donte kthimin e Ivanic në Kombëtare, reagojnë tifozët: Nuk duam tradhtar

Mali i Zi ka gjetur një trajner të ri, teksa Robert Prosinecki është ulur në këtë…

Miqësorja e Shqipërisë kundër Suedisë, zyrtarizohet orari dhe data e ndeshjes

Është konfirmuar tashmë ora e ndeshjes miqësore Suedi – Shqipëri, që do të luhet më 25…

VIDEO/ Arbitrat i vodhën Ukrainës biletën e Europianit? Polemika në botën e futbollit, Italia e merr një ndihmë të madhe duke mos i akorduar penalltinë

Italia barazoi me shifrat 0-0 ndaj Ukrainës dhe kaloi në Europian si ekipi i dytë, së…

“Ka më shumë lojtarë teknikë se te ne”! Lojtari çek që ka luajtur te Flamurtari u tregon Shqipërinë: Nuk kishte vetëm disiplinë dhe udhëzime taktike

Petr Trapp është lojtari çek i cili para disa kohësh ka qenë pjesë e Flamurtarit. Në…

Presidenti i UEFA-s shuan ëndrrën e madhe të Kosovës, pritej të fitonin 6 pikët në tavolinë me…miqtë e Putin

Pritshmëri të mëdha ishin në Kosovë se mund të merrnin gjashtë pikët në tavolinë nga…miqtë e…

E bujshme/ Plas në Rumani për shortin e Europianit: Nuk e njohim Kosovën dhe nuk duhet të luajmë, më mirë humbasim 3-0 në tavolinë

Kosova ka mësuar shortin për eliminatoret e Europianit, ku mes të tjerash, do të zhvillohet edhe…

E pabesueshme/ 7 vite burg nëse kryen marrëdhënie në Botërorin e Katarit pa qenë i martuar, ndalohen festat dhe rrezikohet burgu i vd.ekjes

Botërori i Katarit po afron dhe e gjithë vëmendja e botës do të përqëndrohet në këtë…

Rezultati i parë foli në favorin e kuqezinjve, trajneri i Islandës i ngatërron kartat Rejës dhe “luan blofin”: Me Shqipërinë na shihni me formacion tjetër

Israeli dhe Islanda e kanë zhvilluar ndeshjen e parë në fazën e Ligës së Kombeve. Rezultati…

Legjenda e Ukrainës që punonte si spiun i Putin, ukrainasit shpërthejnë në festë se Tymoshchuk pëson aksident me makinë: Karma!

Tymoshchuk ka qenë emri më i lakuar në mediat e Ukrainës në këto kohë të fundit.…

VIDEO/ Drama që i kapërcen të gjitha limitet! Algjeria po shkonte në Botëror, goli në minutën e 124 sjell çmendurinë e Kamerunit që i rrëmben biletën nga duart

Kameruni fitoi 0-1 në kohën e rregullt ndaj Algjerisë në finalen e kualifikueseve për Botërorit me…

Mediat maqedonase tallen keq me Italinë pasi i nxorrën nga Botërori: Italianë, si është ajo kënga…Bella ciao?

Maqedonia e Veriut arriti që të shkaktonte tronditjen e madhe duke e nxjerrë Italinë nga Botërori.…

“Ky ishte vendimi më idiot i FIFA-s në gjithë historinë”! Legjenda e Polonisë çudit me reagimin, kërkoi variantin që ishte…më i dhimbshëm për shqiptarët

FIFA vendosi që të përjashtojë përfundimisht Rusinë nga Botërori. Kështu u vendos që Polonia do të…

E bujshme/ Quhet TRADHTAR! Federata merr vendimin e rrallë, legjenda do të fshihet nga historia e futbollit si të ishte…fantazmë

Një rast tërësisht i paprecedent ka ardhur nga Rusia. Legjenda ukrainase, Antoliy Tymoschcuk është ish-mesfushori i…

Vendimi që të gjithë po prisnin, FIFA përjashton Rusinë nga Botërori dhe “shkelmon” ekipet nga Europa

FIFA është treguar drastike në vendimin e fundit që është përshëndetur nga të gjithë. Sipas mediave…

Klasi anglez! Të gjithë po dënojnë Anglinë sepse fitoi 20-0 ndaj Letonisë, i hoqi dëshirën për të luajtur futboll

Anglia e femrave ka arritur që të fitojë ndaj Letonisë në shifrat 20-0. Por nëse mendoni…

E FUNDIT/ Shorti i hidhur, njëra mes Italisë dhe Portugalisë mbetet pa Botëror! Ja se ku gjendet Maqedonia dhe pengu ynë…Polonia!

Në ditën e sotme u hodh shorti i Kombëtareve që kërkojnë kualifikimin në Botëror, sa i…

Polemika të mëdha sesi Lewandowski e la Poloninë vetëm ndaj Hungarisë, sulmuesi pendohet: Nëse do e dija se çfarë do të ndodhte…

Robert Lewandowski do të mungonte në ndeshjen e fundit të Polonisë ndaj Hungarisë, atje ku erdhi…

“Jam gati për Kombëtaren e Italisë”, Baloteli: Do vij në këmbë nga Turqia

Mario Baloteli shprehet se është gati për të qenë pjesë e Kombëtares së Italisë, ndërsa aktualisht…

Pioli e shpërbleu me një ditë pushimi, Zlatan Ibrahimoviç nuk e pranon dhe stërvitet sërish me Milanin

Edhe pse në moshën 40 vjeçare, Zlatan Ibrahimoviç vazhdon të tregojë që mosha është thjesht një…

VIDEO/ “Fiziku nuk është mirë, por truri punon”! Stërvitja e pazakontë për trajnerin e Holandës, Van Gal i drejton lojtarët për finalen nga makina e golfit

“Fiziku nuk është mirë, por truri është ende në gjendje pune”! Trajneri i Holandës, Van Gal,…

Skandali/ Irani vendos një burrë në ndeshjen e futbollit të femrave, Jordania kërkon dënimin nga Federata

Jordania dhe Irani janë përballur në futbollin e femrave, sa i përket kualifikimeve të Kupës së…

“Është në botën e tij, ka lindur për futbollin”! 17-vjeçari i Spanjës që të kujton Iniestën, i zvarrit lojarët e Suedisë me lëvizjet e tij

Disa rezultate janë sakrifikuar nga Spanja për hir të së ardhmes dhe brezit të ri. Luis…

VIDEO/ Kung-fu Ibrahimoviç i kalon kufijtë! I jep goditje direkte Azpilicuetas, më pas shtiret si viktim.ë

Zlatan Ibrahimovic ishte në fushën e blertë kundër Spanjës nga minuta e parë, por nuk ka…

Çmenduria e arritur dje nga Serbia, hera e fundit që Portugalia ishte ulur nga shtëpi vinte nga Shqipëria

Serbia ka bërë surprizën e madhe në mbrëmjen e djeshme, teksa ka fituar ndaj Portugalisë me…

VIDEO/ Uji nisi të rrjedh dhe tifozët nuk dorëzoheshin! Skandali i madh në stadiumin e Kroacisë, u kthye si në futboll lagje ku duhej fituar me çdo kusht

Ndeshja mes Kroacisë dhe Rusisë ishte direkte për ekipin që do të mbante vendin e parë…

Drama në Shkup! Po luhet për biletën që të jep ëndrrën e Botërorit, tifozët humbasin golin e Alioskit

Maqedonia e Veriut po luan kundër Islandës, me shpresën e madhe për të marrë tre pikët…

Si një djalosh i ri dhe të ishte hera e parë! Reagimi i Luka Modriç, tregon krenarinë e madhe për fanellën e Kombëtares

Kroacia ka arritur që të fitojë me shifrat 1-0 ndaj Rusisë. Ky triumf i dha Kombëtares…

E mbylli grupin me 1 pikë, De Biazi e di derën te Azerbajxhani: Do të jetë konferenca ime e fundit

De Biazi ka dështuar me sukses te Azerbajxhani me rezultatet negative dhe që nuk e patën…

VIDEO/ Po ecte i pashqetësuar te goli i Malit të Zi, Van Dijk tregohet skandaloz me paraqitjen te Holanda

Van Dijk po zhgënjen së tepërmi te Holanda dhe në mbrëmjen e djeshme ka dhuruar një…

“Rrëshqiti dhe vendosi duart në vesh, kundër Shqipërisë, vërtet?”! Roy Keane del kundër Maguire: Ishte e turpshme, të isha në fushë do të…

Maguire do të hapte serinë e golave në përballjen kundër Shqipërisë, atje ku Anglia fitoi pastër…

Refuzon përfundimisht Kombëtaren, Naingolan trondit me arsyen: Trajneri nuk na lë të pimë cigare, përse të merret me jetën tonë private?

Naingolan ka zhvilluar disa paraqitje të mira me Antwerp dhe në Belgjikë u ngrit diskutimi për…

Do të luajë apo mungojë kundër Anglisë? Shuani dyshimet, detaji i FSHF e tregon praninë e Armando Brojës

Do të jetë Armando Broja kundër Anglisë apo jo? Kjo është pikëpyetja e madhe e tifozëve…

Formacioni i Anglisë që do ta përdori kundër Shqipërisë, ka vend edhe për debutuesin që zbriti mes emocioneve për t’ia treguar ftesën mamasë

Anglia do të përballet kundër Shqipërisë në “Wembley”. “Tre luanët” nuk e kanë siguruar ende vendin…

Nuk lejohet edhe një më shumë! Anglia vazhdon me emrat e mëdha që nuk do jenë me Shqipërinë, Southgate ka gati reagimin

Anglia nuk do të ketë disa lojtarë të rëndësishëm për ndeshjen kundër Shqipërisë. Marcus Rashford, James…

Abraham, Foden, Grealish, Sterling, Kane dhe Rashford! Anglia zbulon të gjithë emrat kundër Shqipërisë, nuk ka asnjë kursim

Anglia do të zhvillojë dy ndeshjet e fundit në kualifikueset e Botërorit kundër Shqipërisë dhe San…

“Jam më pak sek.si se Hakimi ose Arnold”, shpjegimi i veçantë i mbrojtësit të Francës për kritikat: Nuk kam sy dhe flokë të bukur

Lojtari i Francës, Pavard, ka marrë shumë kritika për performancat e tij në fushën e lojës.…

“Ua prishëm planin shqiptarëve”! Pjesëtari i Polonisë tregon përplasjen me të Shqipërisë: Më tha keni frikë nga ne? Shiko pak tifozët e tu!

Në Poloni po vazhdohet që të flitet për ndeshjen kundër Shqipërisë që u zhvillua në “Air…

Newcastle nuk ndalet! Kërkon Zidane si trajner, por vjen refuzimi vetëm për një arsye

Newcastle nuk po ndalet pas pronarëve të rinjë që kanë blerë këtë skuadër dhe tashmë është…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online