Skena të rralla priten në finalen e Turqisë! Plani i Fenerbaçes, do qëndrojë me 6 lojtarë në fushë dhe arbitri do mbylli ndeshjen

Nga një revoltë e caktuar ndaj Federatës Turke të Futbollit, Fenerbahçe vendosi që ndeshjen e finales…

LAJM I FUNDIT/ Më në fund! Trajneri i Fulham ndryshon vendimin, kthehet Armando Broja kundër Newcastle

Lajme të mira vijnë për trajnerin Silvinjo nga dita e sotme. Armando Broja është grumbulluar nga…

Futet zyrtarisht në historinë e Gjermanisë, Wirtz realizoi dje golin më të shpejtë për pancerat pas vetëm 7 sekondash

Shoqata Gjermane e Futbollit (Deutscher Fußball-Bund) u themelua në vitin 1900, dhe tetë vjet më vonë…

“Nuk ramë në grup me Greqinë? Pa problem, Kosova mund Qipron”! Heset Quza: Greqia nuk ka qenë kurrë mirë në futboll, edhe Europianin e 2004 e fitojë…

Shqipëria ka mësuar kundërshtarët e saj në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë do të kenë përballë Gjeorgjinë,…

Carlo Ancelotti humbi durimin dhe me një fjali “fik” Xavi dhe Laporta: Nuk bie në nivelin e atyre te Barcelona

Mbrëmë në derbin e madh të qytetit, Real Madridi barazoi ndaj Atletikos 1-1 në kuadër të…

HISTORIKE/ Lëvizje e madhe edhe në futbollin e femrave, Megi Doci zyrtarizohet te Galatasarai (VIDEO)

Gjithmonë e kemi parë në Shqipëri duke shënuar dhe festuar gola të shumtë. Ishte e papërmbajtshme,…

Guardiola nuk ka konkurent, spanjolli shpallet trajneri më i mirë i vitit nga FIFA

Mbrëmjen e sotme po zhvillohet në Londër ceremonia e ndarjes së çmimeve për më të mirët…

“Nëse doni të flas si tifoze, i jepja 3 lojtarë për të marrë Brojën”! Krelani: Nuk do të ishte skandal nëse Armando Broja e shikon Europianin nga TV

Emisioni Koha Shtesë ka publikuar një tjetër puntatë kushtuar Kombëtares dhe legjionarëve tanë. Këtë herë e…

“Ishte me rëndësi që të mos humbnim”! Trajneri i Dinamos flet pas barazimit me Kukësin: Ekipi po më ndjek, dolëm pa pësuar gol

Kukësi dhe Dinamon e kanë mbyllur ndeshjen e sotme, pa dhuruar shumë emocione për shikuesit. Vetëm…

E FUNDIT/ Nuk ka fitues në “Arenën e Demave“, Laçi dhe Erzeni largohen me nga një pikë nga kryeqyteti

Erzeni dhe Laçi janë përballur sot në kuadër të javës së 10 të “Abissnet Superiore“-s. Ndeshja…

Pak ditë më parë u prezantua si presidenti i Erzenit, Ali Kasa vihet në krye të një tjetër klubi shqiptar

Ali Kasa u prezantua pak ditë më parë si presidenti i ri i Erzenit për të…

Klubi shqiptar bën befasinë në Ligën e Konferencës, i merr barazimin në transfertë Viktoria Plzenit

Drita ka bërë surprizën e madhe mbrëmjen e sotme. Klubi shqiptar mori pjesë automatikisht në turin…

E papritur për Donarumën, Luis Enrike ka dyshime për lojën e tij dhe nuk e do mes shtyllave

Një lajm i papritur ka ardhur ditët e fundit për Donarumën. Portieri italian u transferua me…

Interi prezanton fanellat e reja, ja uniforma që do të mbajë veshur Kristjan Asllani sezonin e ardhshëm

Interi ka prezantuar sot fanellat e reja. Klubi italian ka bërë publike uniformat që do të…

Nuk e braktisin e ekipin as kur luan me mijëra kilometra larg, tifozët e Vllaznisë do të jenë në stadium në Irlandën e Veriut

Mbështetja e tifozerisë nuk ka munguar asnjeherë për Vllazninë. Tifozët shkodranë kanë ditur si të përkrahin…

Turneu ‘UEFA Development U-16’, Arifi & Pepnikaj: Përballë kemi ekipe të forta, por ne do të fitojmë

Ekipi kombëtar U-16 ka nisur që prej pasdites të së shtunës grumbullimin dhe përgatitjet në kuadër…

Befasuan Kosovën, flet kapiteni i Andorrës: I ndalëm me mentalitetin tonë të fortë

Andorra befasoi opinionin sportiv me rezultatin e arritur në “Fadil Vokrri” pak ditë më parë. Kombëtarja…

Mërgim Berisha debuton me fanellën e Gjermanisë, shijon fitoren e parë me “pancerat“

Mërgim Berisha ka debutuar sot me fanellën e Gjermanisë. Sulmuesi shqiptar ka hyrë në fushë në…

E bujshme/ Sirena nga Serie A bien për Lionel Mesin, kampioni i botës mund të bëhet shok skuadre me… Asllanin

E ardhmja e Lionel Mesit te PSG-ja është vendosur në pikëpyetje. Ylli argjentinas ka ngjallur pakënaqësi…

“Debatuam për bonusin, nuk flisnim me njëri-tjetrin“! Portieri tregon skandalin te Polonia, Santosi vendos për heshtje shtypi

Situata në Kombëtaren polake nuk është mjaftueshëm e qetë. Shkak është bërë një intervistë e portierit…

“Talentet dalin gjithmonë në Ballkan”, flet trajneri i Bylisit: Fakt, shqiptarët dhe serbët janë talent për këtë sport

Naxhi Shensoi ishte pjesë e emisionit “Ora Sport” në “Ora TV” përmes një lidhjeje paralele. Trajneri…

VIDEO/ Çfarë skene në Paris! Ndodh ajo që nuk ishim mësuar, Neymar dhe Mesi shkojnë për t’i dhënë shpjegime tifozëve pas humbjes

PSG luajti 70 minuta jashtëzakonisht të këqija të ndeshjes me Bayern Munchen në humbjen 0-1. Yjet…

“E nisëm ndryshe ndeshjen, ekipi bëri të kundërtën”! Mezani flet për përmbysjen e madhe: Mund të shkonte shumë keq

Laci ka marrë një fitore të madhe dhe emocionuese kundër Teutës së Martinit me shifrat 4-3.…

“Ka pak si ata në Itali”, Joziç flet me superlativa për vëllezërit shqiptar: Kanë një motorr për Serinë A

Vëllezërit Shpendi janë lakuar së tepërmi në media ditët e fundit. Sulmuesit shqiptarë kanë bërë paraqitje…

Fantastike/ Është vetëm 17 vjeç, Roko Vata debuton me ekipin e parë të Celtic-ut

Data e sotme shënon një moment të veçantë në jetën e Roko Vatës. Mesfushori shqiptar ka…

VIDEO/ Marquinho shënon në të dyja portat dhe Neymar largohet me të kuq për simulim, Mbappe shpëton PSG-në nga turpi me vendin e parafundit

PSG ka marrë një fitore në kufijtë e minutave shtesë kundër Strasbourg-ut të vendit të parafundit.…

VIDEO/ Shënoi një perlë si në kohët e tij të arta, por tifozët grekë e vërshëllejnë! James Rodrigues nervozohet te Olimpiakosi

James Rodrigues ka shënuar një gol mahnitës kundër Asterasit në fitoren e thellë 5-0 që siguroi…

VIDEO/ Është blerë 120 milionë euro, sulmuesi i Manchester City-t është për të qeshur për rastet e humbura

Jack Grealish është një prej blerjeve më të shtrenjta të Manchester City-t. “Qytetarët” paguan plot 120…

VIDEO/ Sa paguhet Emiljano Musta te Egnatia? Shkakton të qeshura në studio, lojtari që mundi i vetëm Vllazninë

Emiljano Musta ka dhënë kontribut të madh kundër Vllaznisë, në atë fitore të Egnatias në fundjavë.…

“Skemën time e dinë të gjithë”, Roshi i kënaqur pas barazimit: E dominuam lojën, patëm rastet tona

Shqipëria nuk ka arritur të marrë më tepër se barazimi në miqësoren ndaj Gjeorgjisë. Kjo përballje…

Komisioni i Disiplinës/ Derbi shkund nga xhepat Tiranën dhe Partizanin, Skënderbeu do të luajë pa tifozë

Komisioni i Disiplinës ka shpallur sot vendimet e javës së shkuar të futbollit shqiptar. Derbi i…

Trajneri që solli Kumbullën te Roma ndodhej në Kiev gjatë sul.meve të Rusisë: Më duhej të ikja nga ata njerëz heroik, Ukraina e ka fituar luf.tën

Trajneri që solli Marash Kumbullën te Roma, Paulo Fonesca ndodhej në Kiev teksa Rusia nisi që…

VIDEO/ Supergoli dhe mesazhi që Malinovski jep nga Athina, lutja e lojtarit të Atalantës: Jo lu.ftë në Ukrainë

Atalanta ka shënuar golin e dytë në ndeshjen e kthimit kundër Olimpiakosit. Është Ruslan Malinovski ai…

Shteti, i gjithi në këmbë për kokën e Dukës

Nga Gijotina Futbolli gjendet në prag reanimacioni dhe praktikisht në vdekje klinike. Erion Veliaj do asgjësimin…

VIDEO/ 4 gola në 50 minuta! Selmani “çmendet” te ekipi i Ibrahimovic, sulmuesi i mahnit me formën fantastike

Astrit Selmani po kalon një formë fantastike në Suedi. Sulmuesi po vazhdon që të mbajë pritshmëritë…

VIDEO/ Prekje të topit që të vendosnin në gjumë! Shihni sesi Pedro “u tall” me Zaniolon, shuplakë edhe për Murinjon

Lacio arriti që të fitonte derbin e kryeqytetit në Serinë A duke mundur me shifrat 3-2…

“Çfarë momenti, çfarë fitoreje”! Broja i gëzohet golit të parë me Kombëtaren dhe falenderon tifozët

Armando Broja bëri rolin e heroit mbrëmjen e djeshme, ku në “Elbasan Arena“ mori përsipër të…

Golat ndaj Newportit i japin rezultat, Armando Broja shfaqet për të bërë debutimin sot në “Premier League”

Armando Broja ka munguar në dy takimet e para të Southampton në “Premier League” duke u…

“Ishte shumë nxehtë në Shqipëri”, lojtari i Bazelit: Na ndihmoi rezultati 3-0 në ndeshjen e parë, pyeta për tifozët në pushim të ndeshjes

Fabian Frei ka komentuar fitoren e dytë që mori Bazeli kundër Partizanit. Ekipi zviceran fitoi në…

VIDEO/ Myrto Uzuni shkëlqen në Champions League, tund rrjetën me Ferencvaroshin

Myrto Uzuni vazhdon të shkëlqejë në kualifikueset e Champions League. Pas tripletës kundër Prishtinës, sulmuesi shqiptar…