FSHF arrin akordin me Andrea Tedescon, tekniku italian do të marrë drejtimin e Kombëtares U-17

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me teknikun italian, Andrea Tedesco, për të marrë drejtimin…

“Qetësohu pak nga Europiani”! Trajneri i Lacios nuk do ta largojë, bën plane me Elseid Hysajn

Elseid Hysaj pritej që të largohej nga Lacio. Mediat italiane publikuan në ditët e fundit lajmin…

EURO “Zvicër 2025”/ Shqipëria e vajzave përballet me Norvegjinë në raundin e parë të play-off-it

Shqipëria e vajzave do të përballet me ekipin e Norvegjisë në raundin e parë të play-off-it…

Rikthim si në kohët e arta? Armando Broja ngelet në Premier League, Southampton kërkon ta marrë në skuadër

Armando Broja po vazhdon stërvitjen me ekipin e Chelsea pas përfundimit të Europianit. Trajneri i ri…

1 muaj nga nisja e kursit të përgatitjes atletike UEFA B, aplikimet janë ende të hapura

Federata Shqiptare e Futbollit do të organizojë për herë të parë kursin e përgatitjes atletike UEFA…

Ekskluzive/ Interesim i çmendur për Kombëtaren! Ndeshja luhet në shtator, shihni sa bileta janë shitur për ndeshjen e Shqipërisë

Shqipëria mori pjesë në Europianin e Gjermanisë dhe e mbylli këtë turne me një pikë të…

Zlatan Ibrahimovic e mbylli karrierën te Milani, tani është djali i suedezit që nënshkruan kontratën e parë profesionale…te kuqezinjtë

Zlatan Ibrahimovi? e mbylli karrierën e tij në verën e vitit 2023 si lojtar i Milanit.…

EURO “Zvicër 2025”/ Shqipëria e vajzave njeh të premten kundërshtaren në raundin e parë të play-off-it

Shqipëria do të njohë të premten kundërshtaren në raundin e parë të play-off-it e vlefshme për…

FIFA publikon renditjen e re, ja se ku renditet Shqipëria pas Europianit të Gjermanisë

FIFA ka publikuar renditjen e re pas Europianit të Gjermanisë. Vëmendja jonë mbetet te Shqipëria për…

Debutoi 16-vjeç në Serinë B, talenti i Shqipërisë firmos me kompaninë e menaxhimit të Pep Guardiolës

Në mesin e shumë talenteve shpërthyese që po i dalin Shqipërisë në Itali, është edhe Braian…

UEFA përzgjedh ndeshjen Shqipëri – Kroaci në 10 sfidat më të bukura të Euro 2024. Ja si mund të votoni

Jehona e finaleve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” vazhdon ende edhe pas përfundimit të saj mbrëmjen…

Zyrtare/ Arijanet Muriçi mbetet në Premier League, firmos për 4 vite me klubin anglez

Burnley e përfundoi sezonin e shkuar në vendin e parafundit, duke u rrëzuar kështu një kategori…

E kryer/ Gati firma në kontratë, Odise Roshi e ka zgjedhur ekipin për sezonin e ardhshëm

Odise Roshi duket se e ka marrë vendimin për të ardhmen e tij. Lojtarit shqiptar i…

Ofendoi lojtarët me origjinë afrikane të Francës, Armando Broja mban qëndrim me argjentinasin e Chelsea-t

Lojtarët e Argjentinës kanë bërë xhiron e mediave për shkak të mënyrës se si festuan pas…

UEFA Nations League/ Çmimet për ndeshjen me Gjeorgjinë, biletat shiten vetëm nga T-Ticket

Biletat për ndeshjen e dytë të UEFA Nations League, Shqipëri – Gjeorgji që do të luhet…

“Këtë numër do t’ia jap shqiptarit të shpejtë”! Trajneri i Gwangju pendohet për Jasir Asanin nga Europiani: Ka formë të shkëlqyer

Trajneri i Gëangju e dënoi jo pak Jasir Asanin duke mos e aktivizuar për një kohë…

Zyrtarizimi brenda 24 orësh/ Armando Sadiku do të kalojë në ekip të ri, por nuk largohet nga India

Armando Sadiku vazhdon të zbulojë destinacione të reja dhe toka të pashkelura për futbollistët shqiptarë. Aktualisht…

Me mendjen ende te Europiani i Shqipërisë, Arbër Hoxha e ka pak të vështirë të ambientohet me Dinamon Zagrebin

Mes një morie të madhe emocionesh që morëm në Europianin e Gjermanisë, për tifozët është jo…

Kapiten në fitimin e Europa League dhe kapiten me Shqipërinë në Europian, Gjimshiti përvesh mëngët dhe bëhet gati për Real Madridin

Berat Gjimshiti ka kaluar një sezon të mrekullueshëm, madje mund të themi pa frikë se arriti…

UEFA Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri – Gjeorgji

Shqipëria do të nisë rrugëtimin në UEFA Nations League në muajin shtator të këtij viti, aty…

Është “ëndrra” e klubit nga Premier League, shtohet lista e skuadrave që kërkojnë Brajan Grudën

Brajan Gruda është në qendër të vëmendjes në merkaton gjermane. Lojtari me origjinë shqiptare ka zhvilluar…

“Immobile do të jetë udhërrëfyes për mua”, Muçi zbulon objektivin e tij: Dua Premier League-n dhe Champions-in

Ernest Muçi ka lënë në mes pushimet për t’ju bashkuar Beshiktashit në kampin stërvitor në Slloveni.…

“EURO2024 ishte më i mirë se Botëtori”, Duka flet në Turqi: Yamal dhe Guler? Kemi edhe ne fenomenin tonë, Asllanin

EURO 2024 u mbyll me triumfin e Spanjës, duke ulur siparin e një turneu plot emocione…

“Fantastike të dëgjoja ‘San Siron’ të brohoriste mbiemrin tim”, Asllani kujton emocionet e veçanta: Shënova para 75 mijë tifozëve

Kristjan Asllani është nderuar nga qyteti i tij i fëmijërisë, Buti, me një çmim nderi. Mesfushorit…

Klubi i Premier League-s nuk heq dorë nga Broja, pret largimin e sulmuesit të tyre për t’i hapur udhë lojtarit shqiptar

Armando Broja mbetet ende një temë e nxehtë në këtë merkato vere. Shumë klube europiane janë…

Mbërrin oferta prej 9 milionë eurosh, Rei Manajn e duan në Europë

Rei Manaj është një nga emrat më të lakuar sa i përket merkatos në kampionatin turk.…

Lacio prezanton mbrojtësin e ri të ardhur nga Arsenali, largimi i Hysajt është çështje kohe

Elseid Hysaj nuk do të jetë pjesë e projektit të ri të Lacios. Mediat italiane kanë…

Media italiane: Chelsea i kërkon 18 milionë euro për Armando Brojën, Interi thotë “JO”

Armando Broja është emri më në zë i momentit sa i përket lojtarëve të Shqipërisë në…

Teoria konspirative/ Identike si në 2016, Shqipëria shpall fituesin e finales së EURO24 para kohe

“It’s coming home”! Këtë herë po, do të ndodh vërtet nëse merr jetë teoria konspirative e…

VIDEO/ Goli i 6 në 6 ndeshjet e fundit, Vrioni ka rigjetur formën e tij më të mirë në MLS

Xhakomo Vrioni ka rigjetur formën e tij më të mirë. Sulmuesi shqiptar po shënon rregullisht me…

Portieri shqiptar i Ajaks zgjedh të përfaqësojë origjinën, nuk e pret më ftesën e Gjermanisë

Diant Ramaj është një prej portierëve më të përfolur në mediat shqiptare. Aktualisht pjesë e Ajaks,…

Motivohet nga Strakosha dhe ka si model Manuel Neuer, talenti Klidman Lilo: Me punë dhe përkushtim arrihet gjithçka

Klidman Lilo debutoi me Kombëtaren U-21 në nëntorin e vitit 2022 në një ndeshje miqësore ndaj…

Luis Hasa luan kartat e tij për ekipin e parë të Juventusit, në provë për të bindur Tiago Motën për të qenë pjesë e projektit

E ardhmja e Luis Hasës ka mbetur ende një enigmë. Mesfushori shqiptar nuk po zgjat kontratën…

Sevilla hidhet në garë për të transferuar Myrto Uzunin, nuk i ndahet sulmuesit të Shqipërisë

Një dëshirë e hershme te Sevilla është ajo e nënshkrimit me Myrto Uzunin. Ekipi i La…

Mentaliteti i punës dhe seriozitetit! Kristjan Asllani i pari që kthehet në stërvitje te Interi, gati për sezonin e ri

Lojtarët e Shqipërisë po tregojnë mentalitetin e tyre, të punës dhe seriozitetit, pavarësisht angazhimeve për një…

Dikur ëndërr e babait të saj të bëhej futbollist, sot është një nga talentet më të mëdha të Shqipërisë. Fortesa Berisha

Fortesa Berisha është vetëm 21 vjeçe dhe mund të thuhet pa asnjë diskutim se është një…

Zyrtarët e Beshiktashit telefonojnë Silvinjon për Mario Mitajn, pastaj shkojnë direkt te Lokomotiva e Moskës

Beshiktashi e ka kthyer transferimin e Mario Mitajt në një prej objektivave kryesore të kësaj merkato…

Vorskla pret që të mbushë arkat me Taulant Seferin, zbulohet klauzola e kontratës së lojtarit shqiptar

Taulant Seferi përfundoi me sukses aventurën e tij te Bani Jasi, ku dha një kontribut të…

Lacio kërkon të largojë Elseid Hysajn! Nuk ka asnjë ofertë për mbrojtësin shqiptar, shfaqin interesim vetëm nga Katarit dhe Arabia Saudite

Cikli i Elseid Hysaj në Serinë A është i destinuar të mbyllet. Pas shumë vitesh në…

Zbulohet ekipi i Serisë A që dëshiron Mirlind Dakun, mbërrin oferta zyrtare te Rubin Kazani

Mirlind Daku vazhdon të ngelet në prioritet të shumë klubeve, pavarësisht se historia e tij në…