Gati De Zerbi ose Conte! E thotë i pagabueshmi Romano: Milani shkarkon Piolin nga detyra, tifozët e kritikojnë edhe që mbajti doktorët në punë

Skuadra e Milanit po kalon një sezon shumë të keq dhe padyshim që do të pësojë…

“Kjo ishte për të gjithë Bergamon”, Gjimshiti krenohet me eliminimin e Liverpulit: E merituam në të dyja ndeshjet

Atalanta ka eliminuar Liverpulin në çerekfinale të Ligës së Europës me rezultat të përgjithshëm 3-1. Berat…

“Pas golit të Salah mendova për një mbrëmje të keqe”, Gasperini: Nuk kam fituar kupa, por kjo është medalja ime

Tifozët kanë përjetuar një nga momentet më historike të Atalantës. Megjithëse humbën minimalisht 0-1 nga Liverpuli,…

“Është vertetë e çuditshme”, Klopi e ka të vështirë ta besojë: Krijuam 67 goditje në tre ndeshje dhe nuk fituam

Liverpuli fitoi minimalisht 0-1 në Bergamo, por në fund ishte Atalanta që siguroi kualifikimin për në…

VIDEO/ Kush u kualifikua? Xabi Alonso dhe stafi hapin telefonin për të parë Roma-Milan, gëzojnë kur mësojnë se kuqezinjtë ngelën jashtë

Leverkusen po arrin rezultate fantastike në këtë sezon. Pasi fituan zyrtarisht Bundesligën, kjo skuadër është në…

Ndeshja përfundon kur shënon Leverkuseni! Po mrekullojnë Europën, kampionët e Gjermanisë ruajnë rekordin me një gol në minutën e 89

Bajer Leverkuseni vazhdon të mrekullojë Europën. Kampionët e Gjermanisë mbeten të pamposhtur në këtë sezon. Uest…

VIDEO/ Super ndeshje e kapitenit të Shqipërisë! Klop përgëzon Berat Gjimshitin pas kualifikimit, bisedë e shkurtër mes tyre

Atalanta arriti që të kualifikohej në gjysmëfinalen e Europa League. Italianët mundën që të eliminonin Liverpulin…

Fitore e madhe! Kapiteni i Shqipërisë shkon në gjysmëfinalen e Europa League, Atalanta eliminon Liverpulin e Klop

Një mbrëmje e madhe për Atalantën e Gasperinit. Sot ekipi nga Bergamo ka marrë humbjen më…

VIDEO/ Milanit nuk i mjaftojnë as 60 minuta me një lojtar më tepër, Roma e mposht për të dytën herë dhe e eliminon nga Europa

Roma ka mposhtur përsëri Milanin, këtë herë me rezultatin 2-1. Mançini shkundi i pari rrjetën në…

VIDEO/ Leao e ndjek duke çaluar për t’i kërkuar llogari, lojtari i Romës çuditet për kartonin e kuq pas “gërshërës” ndaj Portugezit

Roma po luan me 10 lojtarë kundër Milanit në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së…

“Jo të gjithë mendojnë se ka mbaruar”, Jurgen Klopp: Nuk e fitoj dot ndeshjen në konferencë për shtyp

Liverpool-in e pret një detyrë e vështirë mbrëmjen e nesërme. Të kuqtë duhet të përmbysin fitoren…

“Unë trajner i Liverpool-it? Do të ishtë një kënaqësi”, Gasperini e harron fitoren në “Anfield”: Nesër duhet të shënojmë

Gasperini ka folur për “Sky Sport” në prag të ndeshjes së kthimit me Liverpool-in. Trajneri i…

“Shansi i fundit? Vitin e ardhshëm do të luajmë në Champions”, Pioli është i qartë: E dimë ç’duhet të bëjmë ndaj Romës

Milani do të përballet mbrëmjen e nesërme, duke nisur nga ora 21:00, me Romën. Pas humbjes…

“Nuk na e falën fitoren, kemi bërë ndeshjen e përsosur”, Berat Gjimshiti tregon si e mposhtën Liverpool-in

Atalanta mori një fitore të rëndësishme mbrëmjen e djeshme në Europa League. Bergamaskët heshtën “Enfild”-in me…

Dy shqiptarë shkëlqejnë në Europë, Gjimshiti përfshihet në formacionin e javës të Europa League-s

Berat Gjimshiti dhe Granit Xhaka kanë shkëlqyer mbrëmjen e djeshme në Europa League. Atalanta mposhti pastër…

“Conte u frymëzua nga ai dhe ndryshoi skemën”! Gazetari anglez i çuditur: Përse Liverpul nuk kërkon të marrësi trajner Gasperinin?

Atalanta mori një fitore të madhe kundër Liverpulit në transfertën e çerekfinales së Europa League. Ekipi…

Renditja e UEFA-s/ Manchester City mban vendin e parë në Europë, Milanin e kalojnë të gjithë në renditje

Pas tre ditësh ndeshjesh në Champions League dhe Europa League, UEFA ka bërë një ndryshim sa…

Skena që Anfield nuk i mban mend! Tifozët e Liverpul u ngritën në këmbë dhe duartrokitën lojtarët e Atalantës pas ndeshjes

Mbrëmjen e djeshme futbollistët e Atalantas arritën një fitore të madhe në transfertë ndaj Liverpoolit. Skuadra…

Befasoi Klopin në shtëpi, Gasperinit i kujtohet finalja e Champions-it ndaj Milanit: Liverpuli e ktheu nga 3:0 në 3:3

Atalamta ka marrë një rezultat të jashtëzakonshëm në “Enfilld”.  Bergamaskët kanë mposhtur Liverpulin me rezultatin e…

“Oh Zot i madh, të gjithë vuajnë nga kjo mbrojtje e Atalantës”! Klop shpjegon humbjen e Liverpulit: Ta përmbysim? Nuk duhet të hapim gojën tani

Një befasi e madhe erdhi në mbrëmjen e sotme të Europa League. Atalanta mposhti në transfertë…

Tha se nuk ishte larg nga niveli i Real Madrid-Man City, Pioli flet pas humbjes nga Roma: E mundim në ndeshjen e kthimit, nuk ishim me fat me arbitrin

“E pashë ndeshjen Real Madrid-Man City dhe mund të them se ne nuk jemi larg nivelit…

Leverkuseni i kthen minutat e fundit në makth! Gjermanët bëjnë për “aspirina” Uest Hemin, anglezët e panë vetëm një herë portën

Bajer Leverkuseni vazhdon të magjepsë të gjithë të apasionuarit pas futbollit. Preja e radhës për “aspirinat”…

E FUNDIT/ Gjimshitin nuk e shqetësojnë yjet e Liverpulit, Atalanta trondit “Enfildin” me 3 gola

Befasi në “Enfilld”. Atalanta ka tronditur Liverpulin mbrëmjen e sotme, duke fituar pastër 0-3. Skamaka zhbllokoi…

“Më mbeti peng, tani do të shikoj “Anfield”-in e vërtetë”, Gasperini emocionohet nga stadiumi mitik: Për të bërë figurë të mirë duhet…

Atalanta do të përballet mbrëmjen e nesërme me Liverpool-in në çerekfinale të Europa League-s. Gasperini është…

“Real-City? Ne nuk jemi larg nivelit të tyre”, Piolit nuk i bën përshtypje dueli i djeshëm: Pati gabime edhe në atë ndeshje

Stefano Pioli është paraqitur përpara mediave në konferencë për shtyp për t’u përgjigjur rreth duelit të…

Liverpuli e kthen ekipin e Laçit dhe Tuci në tabelë qitjeje, 11 golat e dërgojnë në çerekfinale

Liverpuli ka fituar përsëri me goleadë kundër Spartës së Pragës. Të kuqtë e kanë kthyer ekipin…

37 ndeshje pa humbje/ Po humbnin deri në minutën e 92-të, Leverkuseni përmbys Karabakun në shtesë dhe kualifikohet në çerekfinale

Rekordi vazhdon. Leverkuseni numëron sot ndeshjen e 37 pa humbje për këtë sezon. Gjermanët kanë fituar…

VIDEO/ 4 gola për 7 minuta, Liverpool-i i tregon Spartës ç’do të thotë të luash në “Anfield Road”

Pas humbjes tenistike në ballafaqimin e parë, i njëjti fat duket se do ta përndjekë Spartën…

VIDEO/ Perla e Leaos i jep goditjen e “knock out”-it Slavias, Milani kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Europës

Milani është në çerekfinale të Ligës së Europës. Skuadra e Piolit ka mposhtur me lehtësi 3-1…

VIDEO/ Milani argëton tifozët në “San Siro”, Slavia e ka të pamundur t’i rezistojë “djallit” me 10 lojtarë

Nuk ka befasi në “San Siro”. Milani ka argëtuar tifozët e pranishëm me fitoren kundër Slavias…

Tuci dhe Laçi dëshmojnë peshën e rëndë të Liverpulit, ekipi i Klopit shkatërron Spartën në Pragë

Liverpuli është me njërën këmbë në fazën e 1/8-ave të Ligës së Europës. Indrit Tuci dhe…

Fantastike/ 35 ndeshje të pathyeshëm! Xhixha me shokë po fitonin 2-0, por Leverkuseni i Xabi Alonso reagon në fund

Rekordi fantastik i Bajer Leverkusenit vazhdon. 35 ndeshje të pathyeshë nën drejtimin e Ksavi Alonsos këtë…

VIDEO/ Një gol që ia vlen të shihet përsëritje, Edon Zhegrova realizon një kryevepër nga këndi i pamundur

Lila është duke udhëhequr me shifrat 0-3 kundër Shturmit të Gracit në fazën e 1/16-ave të…

VIDEO/ Askush nuk shkon te autori i golit, të gjithë festojnë me Qazim Laçin

Sparta e Pragës triumfoi mbrëmjen e djeshme me shifrat 4-1 ndaj Gallatasarait, duke siguruar edhe kualifikimin…

Hyri nga stoli dhe shënoi golin e parë me Spartën e Pragës, Tuçi përzgjidhet në formacionin e javës në Ligën e Europës

Indrit Tuci ka shënuar mbrëmjen e djeshme golin e tij të parë me fanellën e Spartës…

LAJM I FUNDIT/ Qazim Laçi dhe Indrit Tuçi do të luajnë kundër Liverpulit, shqiptarët kanë kulmin e karrierës

Shorti i Europa League për 1/16 përcaktoi kulmin e karrierës në klube për dy spartanët shqiptarë,…

VIDEO/ Golin e parë me Spartën e shënon në Europë, Indrit Tuçi i tund rrjetën Gallatasarait

Indrit Tuci ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Spartës së Pragës. Sulmuesi…

VIDEO/ Renit nuk i mjaftojnë tre golat, Milani siguron kualifikimin edhe duke humbur

Përballja mes Renit dhe Milanit ka përfunduar me shifrat 3-2. Skuadra franceze ka gjetur tre herë…

“Më dhanë një statistikë që Milani ka 5% shanse për të fituar Europa League-n”, Pioli: Do ta përdor për të motivuar lojtarët

Milani mori një fitore mjaft të rëndësishme mbrëmjen e sotme. Kuqezinjtë mposhtën Rennes me shifrat 3-0,…

VIDEO/ Milani tregon “dhembët” në Europë, hedh njërën këmbë në fazën tjetër

Milani ka mposhtur me rezultatin e pastër 3-0 Rennes mbrëmjen e sotme. Kuqezinjtë kanë treguar “dhembët”…