FSHF Sunday League / Mbyllet java e 15-të, kreu nuk ndryshon në të dyja grupet

Kampionati i futbollit amator 9×9 “FSHF Sunday League” në kryeqytet, i organizuar nga Federata Shqiptare e…

“Rasti i Rrapajt ishte 100% penallti, nuk e di pse nuk e pa në VAR“, Zekiç tregon trishtimin pas eliminimit: Në dhomën e zhveshjes sheh vetëm fytyra të zhgënjyera

Partizani përfundoi sot rrugëtimin në Kupat e Europës. Kryeqytetasit u eliminuan në fazën “play off”, në…

HISTORIKE/ Ilir Daja është mjeshtri i Europës, dërgon Ballkanin për të dytin vit radhazi në grupet e Ligës së Konferencës

Ilir Daja është sinonimi i suksesit në futbollin shqiptar. Trajneri kryeqytetas ka përsëritur historinë, teksa për…

VIDEO/ Partizani bëri kazakët të përtypnin fjalët e thëna, i dha makthe Astanës në “Elbasan Arena”

Ëndrra europiane e Partizanit përfundon këtu. Të kuqtë ishin vetëm një hap larg mbërritjes për të…

Struga largohet me kokën lartë nga Liga e Konferencës, Shpëtim Duro shkroi historinë me ekipin shqiptar

Struga nuk mundi të shkonte më larg se sa faza “play off” e Ligës së Konferencës.…

E FUNDIT/ Redi Kasa arrin suksesin që nuk mundi dot me Egnatian dhe shkon në grupet e Ligës së Konferencës, Xhixha do të luajë në Europa Ligë

Përballja mes Karabagut dhe Olimpias së Ljubjanës ka përcaktuar edhe fatet e dy lojtarëve shqiptarë, Redon…

“E dimë se çfarë duhet bërë nesër”, mbrojtësi i Astanës: Duhet të lëmë të gjitha forcat në fushë ndaj Partizanit

Mbrëmjen e nesërme “Elbasan Arena” do të çelë dyert për duelin Partizani-Astana. Pikërisht në këtë sfidë…

“Nesër luajmë për Partizanin dhe për futbollin shqiptar”, Zekiç karikon lojtarët: Duhet ta kuptojnë se kanë një mundësi të madhe

Partizani do të sfidojë Astanën nesër në mbrëmje në ndeshjen e kthimit të fazës “play off”…

“E kam analizuar Partizanin, nuk të lë të relaksohesh në asnjë rast”, trajneri i Astanës është gati edhe për shtesat: Jemi përgatitur për çdo skenar

Partizani do të luajë mbrëmjen e nesërme një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e…

VIDEO/ Rashica “tallet” me mbrojtësin kundërshtar, jep asistin e fitores në minutat e fundit

Beshiktashi ka fituar sot përballë Dinamos së Kievit. Bardhezinjtë kanë mposhtur skuadrën ukrainase me shifrat 2-3.…

Shkatërroi Bate Borisovin, Daja nuk i kursen thumbimet: Specialistët nuk po i zë gjumi natën, merren me një humbje të timen

Ballkani është thuajse i kualifikuar në grupet e Ligës së Konferencës pas fitores së thellë 4-1…

E FUNDIT/ Atë që nuk e bëri dot Partizani, Ilir Daja jep leksione se si poshtërohet Bate Borisovi

Ballkani i Ilir Dajës sheh grupet e Ligës së Konferencës të jenë vetëm 90 minuta larg.…

VIDEO/ Edon Zhegrova vendimtar për Lilën, i jep fitoren francezëve në “play off”

Lila ka fituar ndeshjen e parë të “play off”-it të Ligës së Konferencës. Francezët kanë mposhtur…

VIDEO/ Struga humbet ndeshjen, por jo shpresat për kualifikim! Duro do të provojë të marrë biletën për në grupe në Islandë

Struga ka humbur në ndeshjen e parë të fazës “play off” kundër Breidablikut. Pavarësisht se shorti…

Të mëdhenj në buxhet, por jo në rezultate! Partizani mund të shkruajë historinë kundër Astanës

Partizani është vetëm dy ndeshje larg historisë. Të kuqtë kanë arritur për herë të parë në…

“Ishte një ndeshje e çmendur”, heroi Muçi flet pasi i dha kualifikimin Legias: Ishte instiktive, i lumtur që mora vendimin e duhur

Ernest Muçi ishte heroi i Legias së Varshavës mbrëmjen e sotme. Sulmuesi shqiptar hyri në fushën…

Fantastike/ Tre klube shqiptare kualifikohen në “play off“, mësoni kundërshtarët e Strugës dhe Ballkanit

Mbrëmja e sotme ka qenë fantastike për klubet shqiptare. Tre prej tyre kanë prerë biletën për…

“Nuk mbaj mend kur kam qenë kaq i lodhur sa sot”, Zekiç paralajmëron për “play off”-in: Astana është një nivel tjetër

Partizani është kualifikuar në fazën “play off“ të Ligës së Konferencës pas dy fitoreve të marra…

E FUNDIT/ Partizani kualifikohet në “play off“, pengesa e fundit për në grupe është Astana

Partizani nuk ka lënë vend për surpriza. Pas fitores 1-2 në Letoni, të kuqtë kanë marrë…

VIDEO/ Xhuliano Skukën e ndalin me penallti, Maribori shpërdoron rastin e artë kundër Fenerbahçes

Maribori është duke humbur me rezultatin e ngushtë 0-1 kundër Fenerbahçes. Sllovenët kishin mundësinë e barazimit…

VIDEO/ Ballkani i Ilir Dajës po rishkruan historinë, siguron kalimin në “play off” të Ligës së Konferencës

Suksesi i vjetshëm nuk ishte thjesht një rastësi. Ballkani i Ilir Dajës po rishkruan historinë. Kampionët…

VIDEO/ Guardiola vendos rekord, e feston duke puthur Halandin

Mançester Siti ka fituar mbrëmjen e sotme Superkupën e UEFA-s. “Qytetarët” mposhtën Sevijën pas 11 metërshave…

VIDEO/ Njeriu i golave dështon në çdo finale! Siti fiton Superkupën pa Halandin, Guardiola është një përbindësh trofesh

Një tjetër trofe shtohet në vitrinën e Mançester Sitit. Klubi anglez fitoi sot për herë të…

“Të mos flemë gjumë, nuk duhet të kemi frikë”, Zekiçi përgjigjet edhe trajnerit kundërshtar: Kam qenë nxënës i mirë, por me matematikën kam pasur vështirësi

Partizani pret mbrëmjen e nesërme Valmierën në “Elbasan Arena” për të zhvilluar ndeshjen e kthimit në…

Janë vetëm një hap larg historisë, Partizani njofton tifozët për çmimet e biletave

Partizani do të luajë të enjten në mbrëmje ndeshjen e kthimit në turin e tretë kualifikues…

VIDEO/ Ballkani nuk lë vend për surpriza, Korenica dhe një supergol i Trashit i japin fitoren

Ballkani është pranë përsëritjes së historisë. Klubi nga Suhareka ka mposhtur Linkoln Red Impsin me rezultatin…

“Jepte faull sa prekeshin lojtarët e Valmierës”, Pregja kritkon arbitrin: Ishte penallti për Partizanin, kishte dashamirësi për letonezët

Bujar Pregja ka komentuar arbitrimin e ndeshjes mes Valmierës dhe Partizanit, e vlefshme për turin e…

“I ka shkuar fanella në mes të kurrizit”! Rasti i Mbasë hap debat mes Dedes dhe Starovës: Arbitri i kishte buzët me qumësht, ne kemi grisur fanellat në kohën tonë

Në studion e emisionit “Skaner” në “MCN TV“ është analizuar ndeshja e sotme mes Partizanit dhe…

“Ndonjëherë me duket sikur vetëm unë e kuptoj fuqinë e futbollit Europian”, Zekiç nuk kënaqet nga fitorja: Nëse luajmë kështu do të kemi probleme

Partizani ka përmbysur me rezultatin 1-2 Valmierën në ndeshjen e parë të turit të tretë kualifikues…

VIDEO/ Partizani përmbys Valmierën në transfertë, “play off“-i është gjithnjë e më pranë për kampionët e Shqipërisë

Partizani largohet me fitore nga Letonia. Të kuqtë kanë mposhtur Valmierën me rezultatin 1-2. Ndeshja nisi…

VIDEO/ Ernest Muçi shënon një supergol me Legian e Varshavës, tund rrjetën edhe me… kokë

Ernest Muçi po dëshmon në fushë se po kalon formën e tij më të mirë te…

“Duam të shkojmë në play off”, Duro paralajmëron kundërshtarin: E presim me motivim të madh

Struga do të përballet sot me Suift Hesperanzhin në turin e tretë kualifikues të Ligës së…

“Largimet te kundërshtari mund të na penalizojnë”, Zekiç flet para ndeshjes me Valmierën: Meritojnë vlerësim maksimal

Partizani do të përballet mbrëmjen e nesërme me Valmiern në ndeshjen e parë të turit të…

Histori frymëzimi/ Kanë vetëm 5 mije banorë! Ekipi nga Ishujt Faroe mund edhe kampionët e Norvegjisë, është vetëm një hap larg “play off”-it të Champions-it

Historia e Klaksvokit këtë sezon është një frymëzim për të gjithë ata klube të vegjël që…

Partizani vjen pa pagesë për sportdashësit, ja ku mund të ndiqni ndeshjen e turit të tretë të Ligës së Konferencës

Partizani do të përballet me Valmierën në turin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës. Të…

VIDEO/ Xhuliano Skuka fitoi penalltinë vendimtare, Maribori siguroi kualifikimin në limitet e kohës shtesë

Maribori ka siguruar kualifikimin për në turin e tretë kualifikues të Ligës së Konferencës. Klubi slloven…

Drita largohet me krenari nga Europa, kampionët e Çekisë kishin e nevojën e shtesave për të siguruar kualifikimin

Klubi i Ditës është larguar me krenari nga Europa. Pas barazimit 0-0 në transfertë kundër Viktorias…

VIDEO/ Ballkani pranë përsëritjes së historisë, eliminon me rezultatin 7-1 kundërshtarin

Ballkani është pranë përsëritjes së historisë në Ligën e Konferencës. Djemtë e Ilir Dajës kanë mposhtur…

“Jam krenar me performancën e çunave”, Orges Shehi largohet i kënaqur nga Europa: I bëmë të vogla diferencat mes dy klubeve

Orges Shehi ka folur për mikrofonin e “Supersport“-it pas përfundimit të ndeshjes së dytë të turit…

VIDEO/ Tiranën e mund lojtari mbrojtësi i Premier League-s, bardheblutë eliminohen nga Europa

Rrugëtimi i Tiranës në Europë përfundon në turin e dytë kualifikues të Ligës së Konferencës. Bardheblutë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online