Bajerni e kërkon në skuadër, talenti shqiptar i mban me shpresa: Ëndërr të luaj me Bajernin e Mynihut

Brajan Gruda është një nga lojtarët më të lakuar në merkaton e verës. Pas sezonit të…

“E di që duket budallallëk, Reali ka shkuar 28 herë në finale”! Hummels: Një gabim dhe Reali ndëshkon siç ka bërë për 100 vite radhazi

Matts Hummels ishte shumë krenar për ekipin e tij, pavarësisht humbjes së finales së Champions League…

Lojtari dëshiron të bëjë hapin e radhës, Dortmundi dhe Lajpcigu vëzhgojnë Brajan Grudën

Brajan Gruda është një nga emrat më të lakuar së fundmi në mediat gjermane. Lojtari 19-vjeçar…

Një legjendë i largohet futbollit të luajtur, Kros do ta mbyll pas EURO24 me Gjermaninë

Kampionati i ardhshëm evropian në Gjermani do të jetë i veçantë për mikpritësin pasi 34-vjeçari Toni…

VIDEO/ Reus nderohet si një legjendë, i gjithë stadiumi ngrihet në këmbë për ta duartrokitur në ndeshjen e fundit në “Signal Iduna Park”

Marco Reus-i ka shkelur sot për herë të fundit në “Signal Iduna Park”. Futbollisti gjerman do…

“I lutem Zotit që të ndodh”! Legjenda e Liverpul flet për ndeshjen e fundit të trajnerit, Gerrard: Pres që të ndërtohet një statujë për Klop

Klop e mbyll përfundimisht aventurën e tij te Liverpuli në ndeshjen e nesërme. Vetë trajneri njoftoi…

VIDEO/ Tabela shënonte 19:04 dhe dëgjoheshin vetëm zërat e lojtarëve! Lëvizja e rrallë e tifozëve, Leverkuseni e mbyll Bundesligën pa asnjë humbje

Leverkuseni ka luajtur sot ndeshjen e fundit të kampionatit kundër Augsburg dhe e ka fituar me…

“Më kanë mërzitur”! Gatuzo tregon “futbollin modern”: Kur humbja unë atëherë shpërtheja, sot lojtarët bëjnë një “Selfie”dhe e postojnë në internet

Humbjet nuk lëndojnë si dikur. Futbolli ka ndryshuar shumë, teknologjia, rrjetet sociale dhe fitimet e mëdha…

“Ai mund të arrrijë yjet”! Silvinjo do ta veshë kuqezi, flet trajneri: Gruda është i pabesueshëm, kurrë nuk luan keq

Brajan Gruda është padyshim ylli i Majncit. Lojtari që është vënë në radarët e Silvinjos për…

“Ka përmirësim krahasuar me të mërkurën”, Myleri bën ironi pas ndeshjes në kampionat: Kësaj here anësori nuk e ngriti flamurin

Tomas Myleri nuk i ka kursyer ironitë në lidhje me arbitrimin e Marciniakut në ndeshjen gjysmëfinale…

Janë të pandalshëm! Leverkuseni nuk mëshiron as pas fitimit të titullit, shkatërron me 5 gola kundërshtarin

Bajer Leverkuseni është i pandalshëm këtë sezon. Plot 50 ndeshje pa humbje janë regjistruar për klubin…

E BUJSHME/ Finalisti i Champions-it kërkon Armando Brojën, bisedime në fazë të avancuar me Çelsin për sulmuesin shqiptar

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia. Armando Broja me shumë mundësi do të jetë pjesë…

“Shumë e çuditshme, kështu na i shënoi edhe Cr7 2 gola”! Muller akuzon Realin për “blerjen e arbitrave”: Kjo ndodh shpesh në Madrid

Përballja mes Realit të Madridit dhe Bajernit të Mynihut, e përfunduar në shifrat 2-1 në gjysmëfinalen…

E pyesin se kush do të fitojë mes Realit dhe Bayern, përgjigja e çuditshme e trajnerit të Dortmundit: Dua vetëm që në Madrid të ketë 6 kartonë të kuq

Trajneri i Borussias ka bërë një koment interesant, por ironik për gjysmëfinalen e dytë të Champions…

VIDEO/ Granit Xhaka shënon gol spektakolar në Bundesligë, Leverkuseni nuk njeh kundërshtar në këtë sezon

Bajer Leverkuseni ka regjistruar sot ndeshjen numër 48 pa humbje në këtë sezon. “Aspirinat” vazhdojnë të…

VIDEO/ Me lot në sy dhe emocione të forta, Reus përshëndetet me tifozët e zjarrtë të Dortmundit pas 12 vitesh qëndrim

Dje Borussia Dortmund ka mposhtur Augsburgun me rezultat 5-1 në ndeshjen e javës së 32-të të…

E pazakontë në Gjermani/ Bajerni refuzohet për herë të tretë, askush do të bëhet trajneri i gjigantëve të Bundesligës

Bajerni i Mynihut gjithmonë është parë si maja e karrierës për një trajner në Gjermani. Gjigantët…

Bayern-i dhe Dortmundi nderojnë Gjermaninë, 5 klube do të përfaqësojnë Bundesligën në Champions

Sezonin e ardhshëm Gjermania do të ketë 5 ekipe nga kampionati i saj në Champions League.…

Granit Xhaka projekton veten pas lënies së futbollit, po punon për të marrë edhe licencën e trajnerit

Granit Xhaka, verën e kaluar nënshkroi për Bayer Leverkusen dhe bëri një lëvizje të madhe, sepse…

Video që tregon gjithçka për Xabi Alonson, Leverkuseni me 10 lojtarë në sulm kur rezultati ishte 0-0

Leverkuseni është padyshim ekipi i momentit në Europë. Nën drejtimin e Xabi Alonso, kjo skuadër po…

E pabesueshme! Leverkuseni është rast për t’u marrë në studim, sërish gol në minutat e fundit për të ruajtur rekordin

Bajer Leverkuseni vazhdon të jetë e pamposhtur, edhe kur kanë mbetur fare pak ndeshje deri në…

VIDEO/ Leverkuseni abonohet me golat në minutat e fundit, mbetet e pamposhtur edhe kundër Dortmundit

Bajer Leverkuseni nuk e ka ulur përqendrimin edhe pas arritjes së objektivit, titullin kampion. “Aspirinat” mbeten…

Është ylli i ekipit të mrekullisë! Leverkusen e tepron me çmimin e lënë për Florian Wirtz, Barcelona ose Reali e kanë të pamundur transferimin

Florian Wirtz ka shpërthyer në këtë sezon me Leverkusenin. Futbollisti 20-vjeçar ka shënuar 10 gola, por…

“Do ta shikoni se çfarë trajneri do të bëhet Xabi Alonso”! Mourinho e paralajmëroi që në 2019: Lindi me një baba lojtar dhe u rrit me një baba trajner

Xabi Alonso konsiderohet aktualisht si një nga trajnerët më me prespektiv në botë. Leverkusen i tij…

VIDEO/ “Erdhe nga Arsenali dhe e fitove titullin këtu”, lojtari i Leverkusenit ndan festën me Xhakën në rrjetet sociale

Bajer Leverkuseni ka arritur sot një sukses historik. Klubi gjerman ka fituar për të parën herë…

VIDEO/ Tifozët e Leverkusenit detyruan arbitrin t’i frynte bilbilit më herët, mësyjnë fushën dhe me telefonat në duar festojnë titullin me lojtarët

Bajer Leverkuseni është zyrtarisht kampion e Bundesligës për sezonin 2023/24. Skuadra e drejtuar nga Ksabi Alonso…

Historike! Leverkuseni fiton titullin e parë kampion në Bundesligë, ndalin Bajernin pas 12 viteve dhe festojnë me goleadë përpara tifozëve të tyre

Një mbrëmje historike për Bajer Leverkusenin. Skuadra e drejtuar nga Ksabi Alonso ka fituar për herë…

VIDEO/ Komentatorët fillojnë të qeshin, Granit Xhaka shënon “gol të çmendur” nga distanca me Leverkusen

LIVE, Leverkusen-Werder Bremen 4-0 2-0 Bayer Leverkusen. XHAKA DOUBLES THE LEAD WITH A WORLDIE !!!!!!!!!!!!!!!! THE…

VIDEO/ Është nën vëzhgimin e Silvinjos, lojtari shqiptar shënon sërish gol në Bundesligë

Brajan Gruda është një prej talenteve shqiptare që po spikat në Europë. Lojtari i Majncit ka…

VIDEO/ Ajo që ndodhi sot në ndeshjen e Dortmundi nuk është parë në botën e futbollit, arbitri anulon penaltinë pasi lojtari e kishte shënuar golin

Sot Borussia Dortmund mposhti Borussia Monchengladbach me rezultat 2-1 në ndeshjen e javës së 29-të të…

“Uronim ta kishim trajner”, Granit Xhaka i thur elozhe Alonsons dhe hedh sytë nga titulli: Mund të bëjmë diçka historike

Bajer Leverkuseni po vazhdon marshimin drejt titullit kampion. Pas fitores së sotme, Granit Xhaka është shprehur…

VIDEO/ Tifozët e Dortmundit janë pasuri që duhet të ruhen nga UEFA, koreografi mahnitëse për 50-vjetorin e stadiumit ku do të luajë Shqipëria

Për disa futbolli është më shumë se një sport. Për disa futbolli është traditë, është emocion,…

“Tifozë, na duhet njëri prej jush për arbitër”! Ndodhi në ndeshjen Heidenheim-Bayern Munich, nëse do të ishte në Shqipëri do të flisnin të gjithë për parregullsi

Bayern Munich u bëri tifozëve të tyre një tjetër dush të ftohtë duke humbur ndaj Heidenheim…

VIDEO/ Nga 0-2 në 3-2! Heidneheim përmbys dhe fiton në mënyrë spektakolare ndaj Bayern Munich, ekipi i Tuchel dorëzon titullin te Leverkusen

Një rezultat befasues vjen nga Bundesliga teksa Heindheim ka përmbysur Bayern Munich. Harry Kane dhe Gnabry…

Dorëzohet në luftën për titullin kampion, trajneri i Bayern Munchen pranon humbjen: Urime Bayern Leverkusen!

Trajneri i Bayern Munich, Thomas Tuchel, ka hequr dorë nga lufta për titullin e Bundesligës, pasi…

VIDEO/ Ndërhyrja e vitit! Humels bën të pamundurën, i heq golin e sigurt Bajernit të Mynihut

Borusia e Dortmundit ka fituar me rezultatin 0-2 klasiken e futbollit gjerman kundër Bajernit të Mynihut.…

VIDEO/ Dortmundi i bën nder Leverkusenit, mposht Bajernin në Mynih dhe e dërgon -13 pikë larg kreut

Bajer Leverkuseni është gjithnjë e më afër titullit kampion. Një dhuratë e bukur i vjen edhe…

VIDEO/ “Të çmendur”! Po humbisnin nga Hoffeneheim deri në minutën e 87, Leverkusen përmbys një tjetër ndeshje në Bundesligë dhe vazhdon e pamposhtur

Bayern Leverkusen është padyshim ekipi i këtij sezoni. Gjermanët vazhdojnë që të jenë të pamposhtur, pavarësisht…

E FUNDIT/ E kërkonte Bayern Munchen dhe Liverpool, besnikëria e Xabi Alonso: E kam marrë vendimin për të ardhmen, ua komunikova edhe lojtarëve

Xabi Alonso ka konfirmuar sot se do të mbetet trajner i Bayer Leverkusenit. Pas spekulimeve të…

“Xabi Alonso nuk largohet nga Leverkusen”, Hoeness: Nuk vjen te Bayern Munchen, e njoh shumë mirë…

Uli Hoeness ka qenë trajner i Bayernit për një kohë të gjatë dhe më pas president…