Kombëtarja katapulton Seferin në Serinë A, tre klubi italiane kërkojnë futbollistin shqiptar

Taulant Seferi pritet të ndërrojë skuadër në këtë merkato verore. Pas përfundimit me sukses të përvojës…

“Kam besim që do të bëjë gol”, babai i Dakut premton: Mirlindi shpërthen në ndeshjet e forta

Babai i Mirlind Dakut ka dhënë një intervistë për “Gazetën Blic”, ku ka treguar se ai…

Europian i bukur…Europian! Një tjetër talent i madh ndërron fanellë, Luis Hasa lë Italinë dhe vjen te Shqipëria

Një tjetër lajm i madh vjen për Shqipërinë, pas këtij kualifikimi me Silvinjon në Europianin e…

Shpjegimi i skemës/ Portugali ose Belgjikë, ja se me kë luan Shqipëria nëse kalon grupin B në EURO24

Shqipëria ka mbërritur në Europian për herë të dytë në historinë e saj. Ndryshe nga Europiani…

EURO 2024 / UEFA përcakton arbitrat e ndeshjes Itali – Shqipëri në Dortmund

Shqipëria do të luajë të shtunën ndaj Italisë ndeshjen e parë në finalet e Kampionatit Europian…

“Ata na njohin mirë”! Chiesa i frikësohet lojtarëve të Shqipërisë që luajnë në Serinë A: E dinë futbollin italian

Chiesa ka folur para ndeshjes që Italia do të zhvillojë kundër Shqipërisë në Europianin e Gjermanisë.…

“Armando Broja i bën dëm të gjithëve, jo vetëm Italisë”! Asllani: Fratesi nuk do të më flas po e mundëm…

Kristjan Asllani, mesfushori i Kombëtares shqiptare ishte lojtari i radhës i cili doli mesditën e sotme…

SHQIPËRI-ITALI 1-0! Sky Sport pranon humbjen e parë: 50.000 shqiptarë dhe 31.000 italianë në stadium

Shqipëria do të nis aventurën e saj në Europian kundër Italisë. Kuqezinjtë do të provojnë gjithçka…

Kombëtarja U-17 publikon listën për miqësoret me Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 do të luajë dy ndeshje miqësore ndaj Azerbajxhanit në datat 17 dhe 19…

“Asllani nuk ka frikë të pasojë përpara”, Shqipëria josh Richards-in: Kam parë klipet e tyre

Grupet e Kampionatit Europian kanë qenë tema e diskutimit në “The rest is fotball”. Micah Richards…

ËSHTË SHQIPTAR! Anthony Caci shkruan në gjuhën shqipe, konfirmon ekskluziven e Sport Ekspres dhe gati për Kombëtaren

Pak ditë më parë, Koha Shtesë, publikoi lajmin ekskluziv se Anthony Caci mund të kalojë te…

“E vështirë të përballesh me Shqipërinë”, lojtari i Italisë e di forcën e kuqezinjve: Na njohin mirë, luajnë në të njëjtin kampionat me ne

Brian Kristante ka dhënë një intervistë për kanalin zytar të UEFA-s, ku është ndalur te ndeshjet…

E rrallë/ Tifozi i Shqipërisë bën tautazh emrin e Armando Brojës, shikoni sesi reagoi sulmuesi ynë kur e pa

Pavarësisht nëse është në formë të mirë ose jo, pavarësisht nëse është i dëmtuar ose jo,…

EURO 2024/ Kombëtarja përgatitet e plotë për duelin debutues ndaj Italisë në ditën e 4-t në Kaiserau

Kombëtarja shqiptare ka vijuar me përgatitjet në kuadër të ndeshjes së parë në Kampionatin Europian ndaj…

“Eja dhe ulu të hash me mua”! Silvinjo për “The Guardian” tregon leksionin që i dha lojtarit të Shqipërisë: Nuk jemi fëmijë

Silvinjo është timonieri kryesor i kësaj Shqipërie, që i ka bërë të gjithë shqiptarët që të…

“Mezi po presim që të fillojë Europiani”! Qazim Laçin nuk po e mban vendi: Ndeshja me Italinë do jetë pak stresuese

Qazim Laçi ka dalë në konferencën për shtyp para ndeshjeve të Europianit. Mesfushorin e Spartës nuk…

“Fiton Shqipëria 1-0 kundër Italisë”! Duka jep lajmin fantastik: Silvinjo vazhdon me Kombëtaren edhe pas Europianit

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka dhënë së fundmi një intervistë për median…

Lorik Cana paralajmëron italianët: Nëse Armando Broja do jetë në formë, është… shkatërrues!

Lorik Cana, kapiteni i përjetshëm i Shqipërisë, ka dhënë një intervistë së fundmi në mediat italiane.…

EURO 2024 / Kombëtarja vijon përgatitjet rregullisht në ditën e 3-të në Kaiserau, ky është programi për të mërkurën

Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet për ndeshjen e parë të grupit në Euro 2024 ndaj Italisë…

“Daku është një bingo e vërtetë”, ish-lojtari rus nuk ka dyshime: Shitet për të paktën 8 milionë euro

Mirlind Daku ka lënë një përshtypje mjaft pozitive në kampionatin rus, të cilin e përfundoi me…

“Gjuajtje ka pasur edhe Pano apo Ruci”! Perlat Musta: Jasir Asani ka një të veçantë të madhe te goditja, ndryshon trajektoren topi në fund

Perlat Musta ishte i ftuari i radhës në emisionin “Koha Shtesë” ku u fol për Kombëtaren.…

“Kemi pak lakmi”! Valon Berisha: Tani u dolën këto “kosovarë”, ne jemi të gjithë shqiptarë, duhet të mbështesim Shqipërinë në Europian

Një deklaratë shumë e bukur ka ardhur nga lojtari i Kosovës, Valon Berisha. Ky i fundit…

“Tani analizojmë edhe sulmuesit e Italisë”! Ajeti me këmbë në tokë: Do tentojmë gjithçka, shpresoj të na dali për mirë

Arlind Ajeti doli sot në konferencën për shtyp para ndeshjeve të Europianit. Mbrojtësi i Shqipërisë ishte…

Shqipëria U-17 luan dy miqësore me Azerbajxhanin në datat 17 & 19 qershor në “Egnatia Arena”

Pas dy miqësoreve me Malin e Zi, Shqipëria U-17 do të zbresë sërish në fushë. Departamenti…

“Asllani si Jorginho, Broja më i mirë se Scamacca”! Debati mes Jemini dhe Jupit: Gjithë ditën dhe gjithë natën, Mitaj më i mirë se Di Marco

Në emisionin Procesi Sportiv është diskutuar sa i përket ndeshjes së parë të Europianit që Shqipëria…

Zyrtare/ Do të jetë shok skuadre me Arlind Ajetin, lojtari shqiptar transferohet te nënkampionët e Rumanisë

Armend Thaqi është zyrtarizuar te skuadra e tij e re. Pas largimit nga Ballkani, mbrojtësi i…

“Nëse këta janë futbollistë, çfarë jam unë”? Muriqi tregon si u habit nga Reali i Madridit: Nuk më dukej vetja lojtar afër tyre

Vedat Muriqi ishte i ftuar në emisionin “Canape” në “T7”, ku ka dhënë një rrëfim të…

Ekskluzive/ Shqiptar je? Historia e rrallë, Silvinjo kërkon të marrë lojtarin e Francës dhe ta sjellë te Shqipëria

Nga Klaudio Ndreca Silvinjo ka bërë disa gjetje te Shqipëria, ku përtej transformimeve të shumë lojtarëve…

Miqësorja me Lihtenshtejnin/ Lista e U-21 pëson ndryshime, tre futbollistë largohen nga grumbullimi

Shqipëria U-21 do të luajë nesër në stadiumin “Niko Dovana” miqësoren me Lihtenshtejnin në orën 19:00.…

“Për mua Abrashin dhe Berishën është një Europian tjetër”! Hysaj: Është ndryshe nga 2016, tani duam të dalim nga grupi

Elseid Hysaj ishte në konferencën e sotme për shtyp ku ka folur për përgatitjet e Europianit.…

UEFA tregon lojtarët më të rinjë që do të jenë pjesë e EURO24, listën e kryeson…talenti i Shqipërisë

Euro24 po afron gjithmonë e më shumë, teksa këtë herë do ta përjetojmë si në 2016.…

“Shokët qeshnin kur u thoja që do bëhesha futbollist”, rrëfimi i Muriqit: Kam dështuar disa herë në prova, por nuk u dorëzova

Vedat Muriqi ishte i ftuar në emisionin “Canape” për të rrëfyer karrierën dhe jetën e tij…

Klubi i Premier League-s në kontakt të përditshëm me Chelsea-n, po negociojnë 30 milionë paundë për Brojën

Armando Broja është në qendër të vëmendjes në tregun e transferimeve të kësaj vere. Chelsea është…

Kumbulla ka bindur Daniele De Rosin, trajneri i Romës e do në skuadër

Marash Kumbulla e ka lënë pas dëmtimin e vështirë dhe i është kthyer aksionit në fushën…

Do të ishte njeriu i përsosur për t’i dhënë asist, Broja zgjedh lojtarin që do të donte te Shqipëria

Lojtarët e Kombëtares shqiptare kanë zhvilluar sesionin e fotove zyrtare për UEFA-n. Pasi ka pozuar përpara…

Shqipëria e EURO16 VS Shqipëria e EURO24/ Kush është ekipi më i mirë, i De Biazit apo i Silvinjos? Krahasimi!

Shqipëria ka arritur për herë të dytë në historinë e saj në Europian. Nëse shohim vitet…

Zlatan Ibrahimovic nuk ka dyshim se kush është më i miri i të gjitha kohërave: E thashë para 25 viteve dhe qeshën…jam unë!

I nderuar nga kombëtarja suedeze në Stokholm, para ndeshjes së djeshme miqësore me Serbinë, Zlatan Ibrahimoviç…

“Nuk e llogaris energjinë për Shqipërinë”! Ramadani tregon si e do fitoren me Italinë: Një gol në minutën e 95…

Shqipëria do të luajë kundër Italisë në ndeshjen e parë të Europianit. Kuqezinjtë kërkojnë ta nisin…

Ekskluzive/ E do Milani, trajneri i ri i Chelsea bllokon shitjen e Armando Brojës: Takohemi pas Shqipërisë

Chelsea nuk po arrin aspak rezultate të mira në vitet e fundit në Premier League. Kjo…

Kombëtarja pritet me entuziazëm në Kaiserau, Presidenti Duka: Ta shijojmë të gjithë së bashku Europianin

Pas mbërritjes në tokën gjermane, ekipi Kombëtar udhëtoi drejt Kaiseraut në Kamen në kampin bazë për…