VIDEO/ Vedat Muriqi e mbyll sezonin me gol, ndihmon Majorkën të përmbysë ndeshjen në minutën e 90

Vedat Muriqi e ka përfunduar sezonin 2023/24 me gol. Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në përballjen e…

VIDEO/ Skena tronditëse në ndeshjen e La Liga-s, portieri i Getafes bie në tokë dhe përfundon pa ndjenja

Ndeshja e javës së fundit të La Liga-s mes Getafe dhe Mallorca ka parë skena tronditëse…

E mbylli aventurën e tij te Barcelona, Xavi mund të marrë ekipin e njohur në Premier League

Ditët e fundit ka pasur shumë ndryshime trajnerësh në klubet evropiane. Xavi Hernandez u shkarkua te…

VIDEO/ Fëmijët e Toni Krosit shpërthejnë në lot në ndeshjen e fundit të babait, mesfushori i prek të gjithë me përqafimin e ngrohtë të së bijës

Toni Krosi ka zhvilluar sot ndeshjen e tij të fundit në nivel klubesh. Mesfushori gjerman mori…

VIDEO/ I humbur në mendime dhe duke ecur i vetëm, Xavi kryen stërvitjen e fundit me Barcelonën

Xavi Hernandez u shkarkua nga Barcelona dhe sot 44-vjeçari bëri stërvitjen e fundit me skuadrën. Skena…

Xavi e mësoi shkarkimin e tij në spital, zbulohet se çfarë i tha Laporta: Do të mbaja nëse do të udhëhiqesha nga emocionet, por më mirë ta mbyllim

Xavi do të jetë në ndeshjen e fundit te katalanasit dhe më pas do të largohet…

VIDEO/ Surpriza e bukur e La Ligës e mbyll kampionatin me 7 gola, shpërfytyron Granadën e Uzunit

Girona është surpriza e bukur e këtij sezoni në La Liga. Skuadra badhekuqe e ka mbyllur…

Barcelona zyrtarizon largimin e trajnerit, pas Xavit është gati Hansi Flick për të marrë katalanasit

Barcelona ka vendosur që ta mbyll bashkëpunimin me trajnerin Xavi. Ky i fundit nuk do të…

“Edhe guri do të qante”/ “Nuk do të ketë më kurrë një Toni Kroos”, Modriç i shkruan gjermanit: Kjo dashuri do të zgjasë përgjithmonë miku im

Toni Kroos i befasoi të gjithë ditën e djeshme duke bërë të ditur se i jep…

Skandali në La Liga/ Alarmi u ngrit nga një menaxher, Vallecano plas lajmin e rëndë: Kjo ndeshje në Spanjë ishte e trukuar

Kur jemi drejt mbylljes së kampionateve në Europë, një alarm i madh vjen nga La Liga.…

Real Madrid nuk njeh më asnjë kufi, pas Kilian Mbappe bëhet gati për të marrë edhe yllin e Leverkusen

Vitet e fundit, Real Madrid ka grumbulluar në ekipin e tij disa nga lojtarët e rinj…

Afati i fundit është 3 qershori! Ishte mrekullia e La Liga dhe siguroi kalimin në Champions League, UEFA mund ta përjashtojë për shkakun e…Man City

Me 75 pikë në vendin e tretë në La Liga, 13 më shumë se Atletiko që…

Fitonte trofeun e portierit që ka pësuar më pak gola, trajneri në La Liga bën zëvendësimin që shihet rrallë në ndeshje futbolli

Në ndeshjen e kampionatit spanjoll mes Celtas dhe Athletic Bilbaos është parë një ndërrim i rrallë.…

Myrto Uzuni i thotë “stop” Granadës, mendon për Kampionatin Europian me Shqipërinë

Sakrifica e Uzunit për Granadën ka përfunduar. Sulmuesi shqiptar ka luajtur me ndihmën e gjilpërave në…

Kombëtarja është ndjesi tjetër, lojtari i Real Madridit: Do të ndërroja 2 trofe të Champions League për të fituar 1 herë me Uruguain

Real Madridi është në rrugën e duhur për të fituar Champions League-n e dytë në tre…

Emocionuese/ Luka Modriç mori mikrofonin në festën e titullit, heshti kur dëgjoi tifozët e Real Madrid

Futbollistët dhe tifozët e Real Madridit po festojnë aktualisht titullin e kampionit të Spanjës në sheshin…

Myrto Uzuni nuk arrin të ndëshkojë kampionët, Reali i Madridit shkatërron me lehtësi Granadën

Reali i Madridit nuk e ka ulur ritmin në kampionat, pavarësisht faktit se objektivi i titullit…

“Mund të ishte treguar egoist”, trajneri falenderon publikisht Myrto Uzunin: Po bën një sforcim! Zemra do shumë, por këmbët ndjejnë lodhje

Granada do të përballet neser me Realin e Madridit në kuadër të javës së 38 të…

Dikur ia doli, por tani nuk ka shpresë! Dorëzohet edhe Emmanuel Macron, Mbappe do të shkojë te Real Madrid

Saga rreth Kylian Mbappe zgjati shumë. Pothuajse çdo merkato ishte afër largimit dhe në fund ai…

E bujshme/ Është lojtari më i ri i Real Madrid, Kilian Mbappe jep ceremoninë e lamtumirës te PSG këtë të dielë

Kilian Mbape mund të quhet lojtari më i ri i Real Madrid. Madrilenët do të jenë…

VIDEO/ Si kurrë më parë! Ançeloti shpërthen dhe këndon himnin e Real Madrid në fund, i pari trajner në histori që arrin 6 finale në Champions League

Si kurrë më parë, Anceloti ka shpërthyer pas një fitore të Real Madrid. Gjithmonë e kemi…

Deklarata e lojtarit madrilen që sjell shumë trishtim te tifozët e Real Madrid: Ndeshja e nesërme do të jetë e fundit për disa shokë në Santiago Bernabeu

Real Madridi do të luajë nesër ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayernit…

Historike/ Girona i shënon 4 gola Barçës dhe siguron për herë të parë Champions-it, i dhuron titullin kampion Realit të Madridit

Një natë historike për klubin e Gironës. Skuadra spanjolle ka siguruar për të parën herë kualifikimin…

“Do të shkojmë ne në Londër”! Mbrojtësi i Bayern ka ende besim se mund të eliminojë Real Madridin: Shkojmë në Spanjë për të fituar, ka mundësi…

Dayot Upamecano, mbrojtësi i Bayern Munichut mbeti në stol në gjysmëfinalen e mbrëmjes së djeshme mes…

VIDEO/ Gjesti brilant i Vinicius! I përulet Toni Kross, mesufshori i tregoi me gisht se ku ta dërgonte topin

Real Madridi ka barazuar në transfertë ndaj Bayern Munchen në shifrat 2-2. Në golin e parë…

VIDEO/ Barcelona luan me një portë ndaj Valencias, Levandovski përmbys ndeshjen dhe i largon festën e titullit Realit të Madridit

Barcelona ka marrë tre pikët e radhës mbrëmjen e sotme. Katalanasit kanë mposhtur me rezultatin 4-2…

“Uzuni duhet të jetë në nivelin e tij më të mirë për të luajtur”, krahasimi i trajnerit të Granadës: Jemi si i sëmuri në spital

Hoze Sandoval është paraqitur në konferencë për shtyp në prag të sfidës kundër Osasunës. Trajneri i…

VIDEO/ Kundërshtari nuk e kuptoi se ku shkoi topi, talenti 19-vjeçar i Realit tregon klasin në La Liga

Arda Gyleri mori sot besimin e Ançelotit për ta nisur ndeshjen nga minuta e parë. Mesfushori…

VIDEO/ Reali i Madridit fiton edhe me ndryshime në formacion, Arda Guleri i dërgon madrilenët me njërën dorë te titulli kampion

Reali i Madridit është gjithmonë e më pranë titullit kampion. “Los blancos” kanë thelluar diferencën me…

Zgjedhja e çuditshme e La Ligës, ndeshjet e kampionatit spanjoll do të zhvillohen në… SHBA

Sezoni i ri pritet të sjellë risi në kampionatin spanjoll. Kreu i ligës profesioniste në Spanjë…

“Djema, fitoni kundër Mallorca dhe do të shpallemi kampion”! Zbulohet mënyra sesi Anceloti motivon lojtarët e Real Madrid: Më falni, ju gënjeva…

Nëse dikush di të kontrollojë dhomën e zhveshjes, është padyshim Carlo Ancelotti. Detaje interesante për italianin…

Ançeloti tregohet një “Zotëri” i vërtetë, vlerëson trajnerin kundërshtarin: Barcelona mori vendimin më të mirë për Xavi-n, e meritonte

Pavarësisht se kishin arritur një marrëveshje për të shkëputur rrugët e tyre pas këtij sezoni, Xavi…

“Është çmenduri, bën të njëjtat gabime në këtë moshë”! legjendat holandeze njëzëri për Kanselon: Tani e kuptoj pse nuk e pëlqente Guardiola

Zhoao Kanselo është vënë në qendër të kritikave pas gabimeve të bëra në përballjen kundër PSG-së.…

Jo vetëm katalanasit! Real Madrid ankohet për arbitrin kundër Barcelonës: Goli i Christensen nuk ishte i rregullt, kështu iu anulua Gareth Bale në 2016

Shumë ankesa kishin te Barcelona sa i përket vendimeve të arbitrit në ndeshjen e humbur kundër…

E bujshme/ Presidenti i Barcelonës reagon për golin e Yamal: Do të kërkojmë që të përsëritet ndeshja kundër Real Madridit

Presidenti i Barcelonës, Laporta, ka reaguar menjëherë pas përfundimit të El Clasico. Real Madridi fitoi në…

Video që i bëri me lot në sy tifozët e Real Madrid! A luajti El Clasico-n e fundit? Luka Modric shikonte sesi tifozët dhe shokët e ekipit festonin fitoren

Mbrëmë Real Madridi ka mposhtur Barcelonën me rezultat 3-2 në stadiumin e mbushur në “Santiago Bernabeu”…

“Goli fantazmë” i Barcelonës shkakton debate të forta për vendosjen e teknologjisë në Spanjë, kreu i ligës i tregon dështimet e teknologjisë disa vite më parë

Përballja mes Realit të Madridit dhe Barcelonës ka prodhuar mjaft polemika. Skuadra katalanase ka kërkuar vendosjen…

VIDEO/ Si mund të shpjegohet? Gol fitoreje në minutën e 91 në El Clasico kundër Barcelonës, Ançeloti “i akullt” nuk lëviz nga vendi

Real Madridi ka fituar me shifrat 3-2 ndaj Barcelonës. Një ndeshje që shkaktoi shumë polemika për…

“Rasti i Barçës nuk ishte gol”! Karlo Ançeloti shpjegon strategjinë e Realit: I kërkova sulmuesëve të mbronin

Reali i Madridit ka mposhtur Barcelonën me rezultatin 3-2 falë golit të shënuar nga Bellinghemi në…

“Shtojini Barcelonës 6 pikë dhe hiqini Real Madridit 6 pikë”! Xavi shpërthen: Na u bë një padrejtësi e madhe nga arbitri, nuk mund të mashtrojmë…

Portieri i Barcelonës, Ter Stegen, ka shpërthyer menjëherë pas ndeshjes mes Real Madrid dhe Barcelonës. Gardiani…