“Asambleja e KOKSH-it është e paligjshme”, Bezhani: Të ulin kokën dhe të largohen me turp, SPAK-u të hetojë miliardat

KOKSH-i vazhdon të mos njohë vendimin e marrë nga CAS-i, gjykata më e lartë sportive. Kjo…

Peshëngritësi shqiptar shkon në Botëror i vetëm, gafa e Federatës së Peshëngritjes e lë pa trajner

Një gafë e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes ka bërë që sportisti Eltjon Kofsha të shkojnë në…

Policia e Kosovës nuk e lejoi të shpalosej, koreografia e tifozve nga Mitrovica: Sa herë Kosovës t’i afroheni, varre vetes do t’i shtoni

Tifozeria nga Mitrovica kishte vendosur t’i kundërpërgjigjej sulmit terrorist të forcave serbe në veri të Kosovës…

Arritje e jashtëzakonshme për sportisten e Teutës, shpallet kampione e Europës në shah

Kler Çaku ka arritur një rezultat të jashtëzakonshëm. Vajza 13-vjeçare është shpallur kampione e Europës në…

Nga Viron Bezhani/ Dopingu në peshëngritje dhe dopingu politik i Fidelit me biseda birrarie

NGA VIRON BEZHANI Pranova ftesën nga programi “Good Morning Albanians” për të komentuar rastin e dopingut…

Teuta mundje, Endrio Avdyli sportisti më i mirë i Kupës së Shqipërisë

Ekipi i Teutës në mundje arriti rezultatet pozitive në Kupën e Shqipërisë për të rritur zhvilluar…

Krenari/Distria Krasniqi prek majën, renditet e para në botë në renditje ne xhudos

Distria Krasniqi ka bërë krenar shqiptarët me arritjen e saj. Pas medaljeve të fituara, sportistja shqiptare…

Çudira shqiptare! Trajneri e goditi me shuplakë, volejbollistja i del në mbrojtje: Është normale, e meritojnë nodnjë të gjuajtur

Ngjarja e ndodhur sot në sportin e volejbollit ka shokuar opinionin publik. Trajneri Romeo Xega u…

Partizanin e shpallin kampion femrat, ekipi volejbollit mund Skënderbeun dhe shpallet kampion i Shqipërisë

Klubi i Partizanit ka fituar titullin kampion në sportin e volejbollit. Është ekipi i femrave ai…

Izmir Smajlaj shpallet i pafajshëm, atleti shqiptar mund t’i rikthehet garave pas ndalesës së gjatë

Izmir Smajlaj ka fituar pafajësinë e tij. Atleti shqiptar ka dalë fitimtar në gjyqin e zhvilluar…

Emrat të njohur të sportit gradohen nga shteti shqiptar, Dabulla: Janë heronj, sillnin medalje me pagesa mizerie

Emra të njohur të sporteve individuale kanë marrë një vlerësim të madh nga shteti shqiptar, duke…

“Jemi mësuar me spektatorë, në Korçë salla mbushet gjithnjë“! Fitoi finalen e veçantë me Skënderbeun, Kalludra: E shijuam shumë fitoren

Skënderbeu ka ngritur lart Kupën “Gjergj Kastrioti“ në Prishtinë në volejboll për femra. Korçaret përmbysën Skënderajn…

“Ne japim 1 milionë euro, në Kosova jep 9 milionë”, Ponari tregon rëndësinë e ligjit të sponsorizimit: Largohen talentet pas moshës 20 vjeç, mungojnë financat

Avni Ponari ka dhënë një intervistë nëpërmjet “Skype”-t për emisionin “Ora Sport” në “Ora TV”. Temë…

Kupa e Shqipërisë në basketboll njeh fituesin, Teuta ngre lart trofeun

Sot është luajtur finalja e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj. Ishin lojtarët e Teutës…

VIDEO/ Intonimi i himnit të Shqipërisë! Rrënqethje nga Gjakova, figurat e kombit tonë ngrihen një nga një

“Kuqezinjtë e Jakovës” kanë përgatitur një koreografi spektakolare ditën e sotme. Kur nan dan vetëm një…

Spektakolare/ Tifozët gjakovarë hapin banderolën e veçantë në tribuna, festojnë Ditën e Pavarësisë me figurat e shquara të kombit

Gjakova vazhdon të mbajë të ndezur frymën kombëtare. Pas vendosmërisë për të kënduar vetëm himnin kombëtar…

Kampionati Europan i peshëngritjes erdhi në Durrës, Kreshnik Leka: Event i arrirë, pati 700 pjesëmarrës

Durrësi ka pritur Kampionatin Europian të moshave për peshëngritje, ku Shqipëria ka dalë me medalje. Peshëngritësja…

“Vijnë vetëm familjarët, edhe ata i marrim me zor“, Bushati tregon problemet e volejbollit: Lahem në shtëpi, dushet lënë për të dëshiruar

Volejbolli fatkeqësisht vijon të ketë problemet e veta në Shqipëri. Silvana Bushati ka treguar vështirësitë që…

“Ka rregulla, po sikur të thojë Rama pse kënduat himnin tonë“? Tifozët e Gjakovës hapin debate, Skarço: Sa bukur kur thyhen rregullat kështu

Tifozët e Gjakovës refuzuan të këndojnë himnin e shtetit të Kosovës në dy ndeshjet e fundit…

“Vesh dorezën dhe këpucën e djathtë të parën”, Hysa rrëfen karrierën e tij në boks: Medaljet i kam me mund dhe djersë

Nelson Hysaj është një nga boksierët më të mirë të vendit tonë. Shkodrani është shpallur plot…

Mbërrin video ku tregohet momenti i këndimit të himnit të Shqipërisë, shihni spektaklin që ofrojnë tifozët e mrekullueshëm të Gjakovës

Tifozët gjakovarë e kanë bërë të qartë zgjedhjen e tyre. Në sallën e basketbollit të klubit…

VIDEO/ Tifozët gjakovarë janë aset! Vërshellejnë himnin e Kosovës se nuk e njohin, nisin të këndojnë atë të Shqipërisë

Në Gjakovë është luajtur sot një nga ndeshjet më të forta të basketbollit. Vëllaznimi është ndeshur…

Ligji i Sponsorizimit është çelësi, Llazani: Një ekip mesatar në Kosovë ka buxhet më të madh se Federata e Basketbollit në Shqipëri

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Basketbollit ka dhënë një intervistë për emisionin “Sport Magazine”…

“Çdo shifër nën 1 milionë euro do ishte skandaloze”, Starova bën apel për shpërblimin e Luiza Gegës: Fitoi në mes të Gjermanisë

Luiza Gega bëri krenarë të gjithë shqiptarët me medaljen e artë të fituar në vrapimin 3000…

E fundit/ Florian Marku zbulon kundërshtarin, në “Air Albania” ndeshet për titullin e dytë në karrierë

Florian Marku ka zbukuar më në fund rivalin që do të ketë përballë në duelin që…

Peshëngritja mbulon me ar Shqipërinë, Erkand Qerimaj shpallet kampion i Europës në shkëputje

Peshëngritja po ngre lart flamurin shqiptar në arenën europiane. Pas tre medaljeve të fituara nga Evangjelia…

Çudira shqiptare! Amerikani bëri kosh me zhytje për spektakël, bie koshi dhe ndërpritet ndeshja

Trepçka ka fituar sfidën e katërt kundër Pejës mbrëmjen e sotme në sportin e basketbollit. Skuadra…

“Qeveria t’i thërrasë mendjes dhe të hapi kompanitë e basteve”, Fidel Ylli: Vetëm bastet i lehtësojnë buxhetet mjerane të sportit

Fidel Ylli ka bërë thirrje për rihapjen e komanive të basteve. Këto të fundit u mbyllën…

Rrëfehet Kleitja Parllaku: Volejbolli, pasioni im i madh…

Kur Shqipëria e vitit të vështirë 1997 shkëmbente plumbat mes një lufte të çuditshme civile, 12-vjeçarja…

Ilir Meta e nderon me “Dekorata e Flamurit Kombëtar“, Briken Calja shpreh krenarinë: Vlerësime të tilla më bëjnë të eci përpara

Briken Calja është nderuar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili ka mbajtur ditën e…

“Niveli po rritet“, Osman Qepa optimist për të ardhmen: Sportistët shqiptarë po promovohen edhe në Europë

Osman Qepa ka përjetuar një sezon mjaft të mirë në sportin e volejbollit, ku ka fituar…

U kthye me medalje nga Serbia, boksieri Beqiri: Jam krenar që ngrita flamurin shqiptar në mes të Beogradit

Alban Beqiri u largua me medalje nga Kampionati Botëror i boksit i zhvilluar në Beograd. Pavarëisht…

Serbia ndalon boskierët e Kosovës në kufi, Shqipëria i del krahë dhe tërhiqet nga kampionati Botëror

Një ngjarje e turpshme ka ndodhur në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë. Forcat policore serbe nuk…

Trajneri komenton kampionatin dhe sportin e lënë në harresë: Ekipet e tjera stërviten, Teuta fiton kampionatin

Vëmendja më e madhe e sportdashësve në Shqipëri është e kthyer nga futbolli, duke harruar ndonjëherë…

“Nuk e lë më ndeshjen me pikë, të paktën Maksim s’është anglez”, surpriza e Markut: Do bëj “show” me këngë shqiptare

Më 25 shtator Florian Marku do të rikthehet përsëri në ring. Dëmtimet janë hedhur pas krahëve…

“Ia dolëm me Fidel Yllin”, Xhelal Mziu tallet me Shqipërinë në Lojërat Olimpike: Thyem rekordin, dolëm të fundit në botë

Ditën e sotme janë Lojërat Olimpike Toky 2020 kanë ulur siparin dhe Shqipëria largohet nga kryeqyteti…

“Që kur ju bleu Vuçiç jeni bërë patetikë“, babai i Dua Lipës ironizon portalin serb për medaljen e artë të Kosovës

Kosova fitoi medaljen e artë në Lojërat e Olimpike që po zhvillohen në Tokio. Distria Krasniqi…

Problemet e sportit shqiptar, Bezhani thirrje kryeministrit: Po kërkoni të bëni një mur pa themele. Ylli ka vjedhur presidencën e KOKSH-it

Sportistët shqiptarë që do të përfaqësojnë Shqipërinë në kompeticionin e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” janë nisur…

Mbyllet edicioni i parë i ligës që bëri bashkë Kosovën me Shqipërinë, Golden Eagle Ylli ngre lart trofeun

Është mbyllur ditën e sotme edicioni i parë i ligës që bëri bashkë Kosovën dhe Shqipërinë.…

Bëri bashkë Kosovën me Shqipërinë, Liga Unike merr jetë dhe njeh gjymëfinalen e parë

Sporti sot bëri atë që prej vitesh politika ka dështuar ta realizojë, bashkimin e Kosovës dhe…