Fitojnë trofeun për të dytën herë, Tetova: I kam kërkuar ekipit Kupën gjatë gjithë kohës, do të jemi më të lirshëm në ‘final four’

Kupa e Shqipërisë i përket Egnatias. Rrogozhinasit ngrenë lart për të dytin vit radhazi trofeun e…

“Jemi ndërtuar për titullin kampion”, Demrozi kënaqet me Kupën e Shqipërisë: Nuk jemi Tirana e Partizani me mbi 20 trofe, na bën mirë kjo kupë

Kupa e Shqipërisë i përket Egnatias. Rrogozhinasit ngrenë lart për të dytin vit radhazi trofeun e…

VIDEO/ Fiton për herë të dytë në histori Kupën e Shqipërisë, shihni festën e lojtarëve të Egnatias

Egnatia është shpallur sot fituese e Kupës së Shqipërisë. Klubi rrogozhinas po shkruan historinë, teksa fiton…

E FUNDIT/ Egnatia ngre Kupën e Shqipërisë për të dytën herë radhazi, rrogozhinasit fitojnë trofeun e parë të sezonit

Kupa e Shqipërisë i përket Egnatias. Rrogozhinasit ngrenë lart për të dytin vit radhazi trofeun e…

Finalja e Kupës së Shqipërisë mes Kukësi-Egnatia, ja data dhe stadiumi ku do të luhet

Kukësi dhe Egnatia janë dy ekipet finaliste të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023/2024. Të dyja…

“Do na plasi zemra ndonjë ditë”! Devolli nuk i trembet askujt në finale: S’kam frikë, nuk më intereson cilin do të kem në finale

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

U eliminua nga Kukësi në gjysmëfinale, trajneri i Tiranës: Përveç golit të dytë nuk kam asnjë peng

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

“Kishim shpresa te kjo lojë”, Osmani ndjen keqardhje për eliminimin nga Kupa: Na shënuan kur ishim me një lojtar më shumë

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

“Kualifikim i çmuar për ne”, Tetova e thotë hapur: I kemi forcat për të dy trofetë

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

VIDEO/ Vllaznisë nuk i mjaftoi as epërsia numerike, Engatia tregon karakter dhe kualifikohet në finale të Kupës së Shqipërisë

Egnatia-Kukësi do të jetë përballja e finales së Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit kanë eliminuar Vllazninë me…

E FUNDIT/ Kukësi eliminon Tiranën, verilindorët shkojnë në finale të Kupës së Shqipërisë

Kukësi është finalisti i parë i Kupës së Shqipërisë. Tirana nuk ia ka dalë të përmbysin…

Kupa e Shqipërisë 2023-2024/ Të mërkurën luhen takimet e dyta gjysmëfinale

Të mërkurën do të luhen takimet e dyta gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, ku do të…

Kupa e Shqipërisë 2023-2024/ Finalja do të luhet më 14 maj në stadiumin “Air Albania”

Departamenti i Garave në FSHF ka përcaktuar datën, orën dhe stadiumin ku do të luhet finalja…

Kukësi befasoi Tiranën dhe Egnatia mundi Vllazninë, ja se kur do të zhvillohen ndeshjet e kthimit për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë

U luajtën dje dy takimet e para të raundit gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë për sezonin…

Gazetari e pyet nëse Kupa mund të shkojë në Kukës, trajneri Devolli preket dhe largohet nga intervista

Kukësi ka marrë një tjetër fitore të madhe dhe të papritur. Pasi eliminuan Partizanin nga Kupa…

“Më pëlqeu si luajtëm sot”! Humbën 2-0 nga Kukësi, trajneri i Tiranës: Përveç 2 gola që pësuam sot, e kishim ndeshjen ne në kontroll

Kukësi ka marrë një tjetër fitore të madhe dhe të papritur. Pasi eliminuan Partizanin nga Kupa…

“Ky rezultat na jep shpresë”! Trajneri i Vllaznisë flet pas humbjes: Dy kartonë të kuq të Hakajt dhe Stojanovic? Mendova direkt për ndeshjen e kthimit

Kukësi ka marrë një tjetër fitore të madhe dhe të papritur. Pasi eliminuan Partizanin nga Kupa…

Fitore e madhe! Kukësi mund pastër Tiranën në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, Egnatia fiton me Vllazninë mes 2 kartonëve të kuq

Kukësi ka marrë një tjetër fitore të madhe dhe të papritur. Pasi eliminuan Partizanin nga Kupa…

Superiorja ia la vendin Kupës së Shqipërisë, nesër luhen gjysmëfinalet e para

Në kuadër të Kupës së Shqipërisë, data 3 prill rezervon takimet e fazës gjysmëfinale mes katër…

“Kishim ardhur për t’u kualifikuar”, Deliallisi kritikon gjyqtarin pas humbjes 6-1: Ishte për U13-n, vetëm arbitër nuk quhet

Vllaznia ka plotësuar 4-shen e skuadrave të kualifikuara për në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët…

“Pas golit të pësuar luajtëm krejtësisht gabim”, Osmani nuk kënaqet me lojën pas fitores 6-1: Mangësi që nuk e mbyllëm ndeshjen në 90 minuta

Vllaznia ka plotësuar 4-shen e skuadrave të kualifikuara për në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët…

E FUNDIT/ Vllaznia fiton me rebesh golash kundër Erzenit, shkodranët kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë

Vllaznia ka plotësuar 4-shen e skuadrave të kualifikuara për në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Shkodranët…

“Në Kupë futbolli është i poshtër”, Shehi flet pas eliminimit: Pikëllim i madh, na mungoi fati

Kukësi ka qenë befasia e madhe në Kupën e Shqipërsë. Verilindorët kanë lënë mënjanë periudhën e…

Eliminoi papritur Partizanin, Devolli pas kalimit në gjysmëfinale: I lumtur për lojtarët, kishin kohë që vuanin rezultatin

Kukësi ka qenë befasia e madhe në Kupën e Shqipërsë. Verilindorët kanë lënë mënjanë periudhën e…

E FUNDIT/ Kukësi bën befasinë e madhe në Kupën e Shqipërisë, eliminon Partizanin dhe shkon në gjysmëfinale

Kukësi ka qenë befasia e madhe në Kupën e Shqipërsë. Verilindorët kanë lënë mënjanë periudhën e…

Debutoi me barazim në pankinën e Tiranës, Fagu është optimist: Arrijmë top 4-shen për të synuar titullin kampion

Teuta-Tirana ka përfunduar në baraspeshë 0-0. Ndeshja ishte e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së…

“Në gjendjen që është Tirana, mund të kualifikohemi”, Martini luan në të dy frontet: I thashë djemve se Kupa të çon drejt Europës

Teuta-Tirana ka përfunduar në baraspeshë 0-0. Ndeshja ishte e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së…

Vllaznia e Osmanit nuk di të ndalet! Nuk i lë Flamurtarit as të mendojë surprizën, fitore e thellë e shkodranëve

Vllaznia e Osmanit është në një super formë! Shkodranët kanë marrë një tjetër fitore, këtë herë…

Disiplina përjashton Vllazninë Femra nga kompeticioni, Erzeni “kyç” stadiumin për tifozët dhe Doka pezullohet nga aktiviteti

Komisioni i Disiplinës ka njohur opinionin publik me vendimet e marra prej tij. Disiplina ka vendosur…

Superkupa e Shqipërisë / Nis shitja e biletave për sfidën Partizani–Egnatia që luhet më 20 dhjetor

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë sportdashësit se kanë dalë në shitje biletat për Superkupën…

Mbyllen ndeshjet e Kupës së Shqipërisë, Elbasani fiton mes 5 golave kundër Kastriotit, kualifikohet Flamurtari, Skënderbeu dhe Dinamo

Në ditën e sotme janë zhvilluar 8 ndeshjet e Kupës së Shqipërisë sa i përket turit…

Mësoni se ku do të transmetohet “Abissnet Superiore” dhe Kupa e Shqipërisë, nesër hidhet firma në kontratë

Këtë fundjavë ngre siparin “Abissnet Superiore”. Çështja e të drejtës televizive është zgjidhur dhe nesër hidhet…

“Kam ardhur këtu të bëj një futboll sulmues”, Sedloski kënaqet me Vllazninë: Ky është stili im, rezultati do të vijë

Kanë përfunduar dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Tirana ka arritur të hedhë…

“Në ndeshjen e kthimit do të luhet tjetër muzikë”, Martini beson edhe pas humbjes së thellë: Nuk dorëzohemi

Kanë përfunduar dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Tirana ka arritur të hedhë…

“Shpresoj të mos kemi kështu situatash në fund”, Tetova flet pas barazimit me Vllazninë: Lojtarët ishin të nervozuar me njëri-tjetrin

Kanë përfunduar dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Tirana ka arritur të hedhë…

“Duam t’i fitojmë të tre trofetë këtë sezon“, Karapici ul entuziasmin e Tiranës: Kupa është e paparashikueshme

Kanë përfunduar dy përballjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Tirana ka arritur të hedhë…

VIDEO/ Hoxhaj shëpton Vllazninë nga humbja, kuqeblutë befasojnë Engatian në sekondat e fundit të lojës

Është mbyllur mes emocioneve përballja mes Vllaznisë dhe Egnatias. Shkodranët kanë barazuar në sekondat e fundit…

VIDEO/ Tirana thyen “mallkimin“ me Teutën, fitorja e thellë i dërgon bardheblutë me njërën këmbë në finalen e Kupës së Shqipërisë

Tirana ka mposhtur Teutën në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë kanë thyer “mallkimin”…

Tirana është e vetmja që luan për prestigj, Kupa e Shqipërisë është treni i fundit për në Europë për gjysmëfinalistët

Ditën e nesërme luhen dy sfidat e para gjysmfinale të Kupës së Shqipërisë. Tirana pret Teutën,…

Zbardhet kalendari i 3 javëve të ardhshme të “Abissnet Superiore” & turit gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë

Departamenti i Garave në federatën Shqiptare të Futbollit ka zbardhur kalendarin e ndeshjeve të kategorisë “Abissnet…