Liverpuli me një stadium të ri, prezantohet projekti ambicioz

0

Klubi i Evertonit ka shpalosur planet për ndërtimin e stadiumit të ri. Ekipi nga qyteti i Liverpulit është gati t’i thotë lamtumirë njëherë e përgjithmonë stadiumit “Goodison Park”, ku luajnë prej më shumë se 1 shekulli.

Impianti i ri ndodhet pranë detit, në një territor të blerë nga klubi që dikur ka qenë pjesë e portiy të qytetit.

Stadiumi i ri do të ketë një kapacitet prej 52000 vendesh dhe kosto totale i kalon 500 milionë paundët. Ndihmesë e madhe për këtë projekt ka qenë bashkia e qytetit që i ka ofruar klubit një hua kolosale prej 280 milionë paundësh.

Punimet priten të nisin në fillim të vitit tjetër dhe synohet që të mbyllen për të paktën tri vite.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online