E ardhmja e talentit Olmo? Agjenti i tij flet hapur

0

Dani Olmo është një nga “diamantet” më të çmuar të gjeneratës së re. Talenti i Dinamos së Zagrebit ka treguar cilësitë e një lojtari të madh këtë sezon. Klubet më gjigante të Evropës janë vendosur në radhë për të siguruar shërbimet e 21-vjeçarit.

“Mundo Deportivo” na tregon më shumë rreth të ardhmes së talentit spanjoll. Ata pretendojnë se kanë komunikuar me agjentin e lojtarit. Ky i fundit është shprehur se Olmo do të transferohet në një klub, që luan në Champions League. Gjithashtu, përjashton klubet e La Ligas.

Kështu ëndrra e Milanit për të nënshkruar me yllin e “Furisë se Kuqe” përfundon këtu. Skuadrat më të favorizuara për të nënshkruar më të janë Totenhem, Liverpul dhe Bajern. “Spurs” qëndrojnë në ”pole” për momentin. Dinamo e Zagrebit e nis ankandin me 40 milionë euro.

REGGIO NELL’EMILIA, ITALY – JUNE 27: Dani Olmo of Spain in action during the 2019 UEFA U-21 Semi-Final match between Spain and France at Mapei Stadium – Citta’ del Tricolore on June 27, 2019 in Reggio nell’Emilia, Italy. (Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online