VIDEO/ Tyson Fury merr humbjen e parë në karrierë, Usyk i pamposhtur në duelin e titanëve

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë…

SKANDAL/ Turma thërret në kor “Kosova ëshë Serbi”, tifozët e Crvena Zvezdës shpalosin banerin me “mallkimin e Kosovës”

Crvena Zvezda dhe Partizani i Beogradit janë përballur me njëri-tjetrin mbrëmjen e sotme në raundin e…

Ndeshja që të gjithë e presin! Usyk dhe Fury kanë firmosur kontratën, përplasje titanësh në ringun e boksit

Ndeshja që të apasionuarit e boksit janë duke pritur do të ndodhë. Tyson Fury dhe Oleksandr…

VIDEO/ I kërkoi ta ulte zërin, tifozi tërbohet me trajnerin serb: Nuk je në Serbi këtu

Momente tensioni kanë shoqëruar duelin e tenisit mes Borna Gojos dhe Adrian Andrievit, të vlefshëm për…

Luiza Gega është krenaria e sportit shqiptar, garon e dëmtuar dhe kualifikohet në finalen e Kampionatit Botëror

Luiza Gega bën sërish krenar sportdashësit shqiptarë. Edhe pse nuk ishte rekuperuar plotësisht nga dëmtimi i…

Krenari/ Luiza Gega mban lart flamurin shqiptar, del triumfuese edhe në Poloni

Luiza Gega vazhdon të bëjë krenarë shqiptarët. Atletja 34-vjeçare korr një tjetër sukses, këtë herë në…

I bëri ballë edhe goditjes së fortë të jetës, boksieri shqiptar fiton betejën me sëmundjen e rëndë

Ish-boksieri Florim Xhabiri ka fituar betejën e tij më të rëndësishme. Jeta e goditi me një…

VIDEO/ I dridheshin duart dhe po i shteronin të gjitha energjitë, Djokovic kërkon ndihmën e doktorit gjatë lojës

Novak Djokovic ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të “ATP”-së. Megjithatë fitorja ndaj Medvedevit nuk ka…

VIDEO/ Ferrari bëhet qesharak, punonjësit lënë makinën me 3 rrota dhe bëjnë pilotin të përjetëoj “pit stop”-in më të gjatë të karrierës

Formula 1 është një sport që edhe të mijëtat e sekondave kanë rëndësi, prandaj pilotët dhe…

VIDEO/ Do të ndeshen të shtunën në revanshin mes tyre, Usyj dhuron spektakël në ballafaqimin me Joshua-n

Oleksander Usyk dhe Anthony Joshua janë ballafaquar sot me njëri-tjetrin në konferencën për shtyp. Dy boksierët…

Paradoksi/ Rusëve iu ndalua pjesëmarrja, turneun madhor të tenisit e fiton një… ruse

Turneu Wimbledon për femra ka përfunduar dhe fituese është shpallur Elena Rybakina. Ky kompeticion tenisi kishte…

Stafi shqiptar “i hidhet në fyt” gjyqtarëve për padrejtësinë, Erkand Qerimaj fiton medaljen e argjendtë dhe braktis garën

Erkand Qerimaj i ka shtuar një tjetër medalje Shqipërisë në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në…

Luiza Gega bën krenarë shqiptarët, vendos rekord kombëtar dhe fiton medalje të artë në Oran 2022

Luiza Gega i ka dhënë sot medaljen e artë Shqipërisë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Atletja…

Peshëngritja mbulon me ar Shqipërinë, Erkand Qerimaj shpallet kampion i Europës në shkëputje

Peshëngritja po ngre lart flamurin shqiptar në arenën europiane. Pas tre medaljeve të fituara nga Evangjelia…

VIDEO/ Aksident i frikshëm në Formula 1, makina e djalit të Schumacher-it ndahet në dy pjesë

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në garën e sotme të Formula 1. Grand Prix-i i…

VIDEO/ Tifozët e Olimpiakosit bashkohen me të Crevena Zvezdës, ndezin Ballkanin me shkronjën…Z

Në Beograd është duke u zhvilluar Euro Liga, një kompeticion europain i klubeve të basketbollit. Pjesëmarrës…

“Nuk kam nevojë për tonelata parash për të bërë përshtypje“, Fury tregon anën e tij të thjeshtë: Ngas një Passat

Tyson Fury ka deklaruar dorëheqjen e tij nga boksi pas fitores me “knockout“ kundër Dillian Whyte.…

VIDEO/ Kishin dyshime për forcën e Tyron Fury-t? Kundërshtarit të tij i fluturon dhembi jashtë ringut para “knock out”-it

Tyson Furi vazhdon të mbetet i pamposhtur në karrierën e tij. Boksieri britanik ka fituar edhe…

Me vetëm 53 mijë banorë! Kombëtarja e Ishujve Faroe prek suksesin historik, luan në “play off“ të Kupës së Botës

Kombëtarja e Ishujve Faroe në hendboll ka prekur një nga sukseset më të mëdha në historinë…

Nuk ka asgjë të pamundur/ Vetëm tre vite më parë lu.ftonte me kancerin në spital, sot var në qafë medaljen e artë olimpike

Një histori frymëzimi vjen nga Max Parrot, që sot ka treguar se nuk ka asgjë të…

VIDEO/ Kampioni i botës uron shqiptarët dhe nuk lihet veçmas ikona që u harrua nga shteti ynë: Ky sukses edhe për Ilir Sulin!

Briken Calja ka qenë njeriu që ka bërë krenar të gjithë shqiptarët pasi është shpallur kampion…

Formula 1 më e çmendur e viteve të fundit/ Hamilton fiton garën dhe kap me pikë Verstapenin, gara e fundit vendos për titullin

Ky sezon po rezulton një nga më të çmendurit e viteve të fundit në Formula 1.…

Verstapen është i pari edhe në Meksikë! Formula 1 ka gati fituesin, “ëngjëlli” që po mbron Shumaker nga Hamilton

Verstapen ka fituar edhe në Meksikë, duke marrë vendin e parë. Piloti i ri u nis…

Harroi dhe i dha tifozit topin historik që mund të vlejë miliona, klubi hyn menjëherë në negociata për ta marrë mbapsht

Një situatë e pabesueshme ka nodhur në SHBA. Tom Brady, një nga lojtarët më të njohur…

E trishtë/ Pak xhiro e ndanin nga finishi, dashuria për shpejtësinë i merr jetën pilotit 15-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në sportin e garave me motorrë, ku pas një aksideni,…

VIDEO/ Ndodh në shfaqjen e Markut dhe Joshua! I dridhet këmba në çdo sekondë, shihni Knock-Out që shkaktoi frikë

Mbrëmja e sotme rezervon një spektakël të vërtetë boksi. Në stadiumin 70 mijë vendësh të Tottenham-it…

“Nuk e lë më ndeshjen me pikë, të paktën Maksim s’është anglez”, surpriza e Markut: Do bëj “show” me këngë shqiptare

Më 25 shtator Florian Marku do të rikthehet përsëri në ring. Dëmtimet janë hedhur pas krahëve…

“Ma bënë padrejtësinë se hyra me qeleshe”, Marku: Të gjithë të marrin flamurin, do jetë çmenduri me shqiptarët në Tottenham

Më 25 shtator Florian Marku do të rikthehet përsëri në ring. Dëmtimet janë hedhur pas krahëve…

VIDEO/ McGregor e ka humbur toruan, kërkon të rrahë këngëtarin në tapetin e kuq pasi refuzoi një foto me të

Conor McGregor e ka humbur tërësisht toruan kohët e fundit, teksa pas dështimeve të fundit në…

VIDEO/ Makina e Verstappen përfundon mbi kokën e Hamilton, sistemi i ri në F1 i shpëton jetën britanikut

Ditën e sotme ndodhi një aksident “horror” në Formula 1, aty ku dy konkurenët kryesor për…

Donald Trump ndërron profesion, ish-presidenti i SHBA-ve do të komentojë ndeshje boksi

Ish-presidenti i Amerikës Donald Trump duket se ka ndërruar profesion, derisa të rikthehen zgjedhjet e Amerikës.…

Australia emëron një trajner të ri, një shqiptar merr drejtimin e Kombëtares australiane

Një trajner shqiptar do të marë drejtimin e Kombëtares së Australisë në sportin e Hendbollit. 49…

Kur medalja e artë vlerësohet me salsiçe dhe kunguj, qeveria nderon boksierin me shpërblimin e çuditshëm

Një rast i çuditshëm vjen nga Kuba. Në rast se në Shqipëri ankesat janë për mungesë…

“E mira mund të keqen”! “Thumbi” i Khabib, McGregor i kalon të gjitha caqet: Pra COVID-i i mirë dhe babai jot i keq

Conor McGregor humbi ndeshjen e tretë ndaj Dustin Poirier, ku gjithashtu fatkeqësisht dëmtoi kyçin e këmbës…

“Që kur ju bleu Vuçiç jeni bërë patetikë“, babai i Dua Lipës ironizon portalin serb për medaljen e artë të Kosovës

Kosova fitoi medaljen e artë në Lojërat e Olimpike që po zhvillohen në Tokio. Distria Krasniqi…

Kërkojnë dorëheqjen e kreut të Federatës, Japonia kthen mbrapsht 6 notarët polakë në prag të Lojërave Olimpike

Lojërat Olimpike do të fillojnë ditën e premte dhe për një muaj do të mbajnë në…

Atleti më i pasur i botës e ka emrin Connor Mcgregor, njihuni me pasurinë e luftëtarit të MMA-së

Conor Mcgregor u shpall atleti më i pasur në vitin 2020 sipas Forbes, pas shitjeve të…

Merr jetë një nga triologjitë më të bukura në UFC, McGregor premton ti japë fund nëse humb

Vetëm pesë ditë na ndajnë nga ndeshja më e madhe në historinë e arteve marciale, Conor…

“Hyj i dyti ose iki në shtëpi që tani”/ Kur boksierët kanë kapriço fëmijënore, refuzon të hyjë në ring i pari

Boksierët gjithnjë shihen nga njerëzit si persona të fuqishëm, muskulozë e me karakter të fortë burrëror,…

Fiton zemrat e tifozëve, Ozil kundërshton hapur Superligën: Çfarë kuptimi ka të luhen ndeshje të forta në çdo javë?

Mesut Ozil ka kundërshtuar hapur Superligën Europiane që po përgatitet nga klubet më të mëdha. Një…