“E vetmja Kombëtare që dua të humbas gjithmonë”! Ndihmës trajneri i Kosovës: Serbia mendon se luan me Shqipërinë kur ndeshet me Zvicrën

Zvicra në të njëjtin grup me Serbinë! Për herë të tretë në pak vite, shorti bën…

“Vë bast, do t’i marrim barazimin”! Shikoni ku ka arritur Shqipëria, ish-lojtari i Polonisë: Duhej t’i shënonim 8 gola Ishujve Faroe, të trembnim shqiptarët

Situata mes Shqipërisë dhe Polonisë ka ndryshuar shumë. Nëse më parë polakët kishin gjithmonë fitoren e…

Sulmuesi shqiptar pjesë e formacionit të sezonit, i dyti me notën më të lartë

Liga e Kombeve mbylli sezonin 2022-24 disa ditë më parë, kur Spanja u kurorëzua kampione. “Sofascore”…

VIDEO/ Krenaria e Ballkanit humb në pikën e saj më të fortë, Kroacia humbet finalen përballë Spanjës

Kroacia ka humbur sot finalen e saj të dytë në histori. Pas finales së Kupës së…

VIDEO/ Një gol që të gjithë e menduan “offside”, Spanja godet Italinë në minutat e fundit dhe shkon në finale

Spanja është finalistja e dytë e Ligës së Kombeve. Iberikët kanë mposhtur Italinë me rezultatin 2-1.…

Ndryshohet formati për kualifikimin në Europian dhe në Botëror, ja rregullat e reja të UEFA-s

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s është mbledhur sot në Nion të Zvicrës, ku ka marrë vendime për…

Dy shqiptarë përfshihen mes më të mirëve në Ligën e Kombeve, bëjnë pjesë në formacionin e javës

Mbrëmjen e djeshme janë luajtur ndeshjet e fundit të këtij sezoni për Ligën e Kombeve. “Sofascore”…

Njihuni me çudinë e madhe të vazove, Shqipëria mund të ishte me njërën këmbë në Europian

Edicioni 2022/23 i Ligës së Kombeve ka përfunduar dhe tashmë është shfaqur panorama përfundimtare e vazove…

“U ngatërruan me ne, por kishim plan B”, trajnerit të Islandës i shijon barazimi si fitore: E dinim se do kishim një shans

Barazimi në “Air Albania” ka shijuar si një fitore për Islandën dhe këtë e pohon vetë…

“Të bëjmë kritikë nga vetja se kështu nuk shkon“, Strakosha flet hapur pas Islandës: Nuk jemi grup, mos të presim të na bëjnë trajnerët

Shqipëria ka marrë një barazim të papritur kundër Islandës, e cila shënoi në sekondat e fundit…

VIDEO/ E pabesueshme! Islanda na shënon edhe me 10 lojtarë në sekondat e fundit, tifozët vërshëllejnë kuqezinjtë

E vështirë për t’u besuar ajo çfarë ndodhi mbrëmjen e sotme në “Air Albania“. Në momentin…

VIDEO/ Zvicra shënon dy gola për 1 minutë, Shaqiri jep pasimin perfekt për të zhbllokuar helvetët

Zvicra ëshë duke udhëhequr me rezultatin 2-1 kundër Cekisë. Helvetët kanë zhbllokuar rezultatin në minutën e…

VIDEO/ Italia i përmbys ëndrrat Hungarisë përpara tifozëve të vetë, axurrët vazhdojnë rrugën drejt trofeut të Ligës së Kombeve

Hungaria ishte befasia e madhe e këtij edicioni në Ligën e Kombëve. E gjendur në grupin…

“Më mungon përqafimi i shqiptarëve“, De Biazi flet pas humbes së kuqezinjve: Shqipëria duhet të fitonte, nuk sulmohet puna e trajnerit kështu

Xhani De Biazi ka komentuar humbjen 2-1 që Kombëtarja shqiptare humbi mbrëmjen e djeshme kundër Izraelit.…

“U bë sikur na rrahu vendi i fundit”, Martini nuk e bën dramë: E kemi të lehtë për të sharë, për të lavdëruar e kemi të vështirë

Edi Martini ka komentuar humbjen e djeshme të Kombëtares shqiptare në Izrael. Ish-trajneri i Teutës, në…

VIDEO/ Azerbajxhani kënaq më në fund De Biazin, fitore me tre gola për të blinduar vendin e dytë

Periudha e vështirë e De Biazit në krye të Azerbajxhanit duket se ka përfunduar. Kombëtarja azere…

“Pas golit u ndjeva si në ëndërr“, njeriu që i shkaktoi humbjen Shqipërisë: Nuk ka më argëtim se kaq

Tai Baribo ishte lojtari që i shkaktoi humbjen Shqipërisë mbrëmjen e djeshme. Futbollisti izraelit tundi rrjetën…

“Një furtunë që nuk e kuptoj“, flet lojtari që shtangu kuqezinjtë në pak sekonda: Nuk është hera e parë që ka përbuzje

Shaun Vajsman shtangu Kombëtaren kuqezi vetëm pak sekonda pasi nisi pjesa e dytë e takimit. Sulmuesi…

“Unë dhe Migueli mblodhëm djemtë e rinj“, kapiteni i Izraelit tregon çelësin e suksesit: Sa u argëtuam në hotel, gjithë javën folëm…

Izraeli arriti një sukses historik mbrëmjen e djeshme. Fitora 2-1 ndaj Shqipërisë i dërgon në Ligën…

“Jam më i lumturi në botë”! Trajneri i Izraelit qan pas fitores me Shqipërinë: Pësuam gol të jashtëzakonshëm, por nuk u dorëzuam

Trajneri i Izraelit nuk i ka përmbajtur dot lotët e gëzimit pas fitores me Shqipërinë. Alon…

“Lojtarët e rinj nuk e ndjejnë njësoj fanellën“, Hysaj lëshon kritikat pas ndeshjes: Ne jepnim maksimumin në fushë, nuk ka entuziasëm

Shqipëria humbi me rezultatin 2-1 në transfertën e sotme kundër Izraelit. Elseid Hysaj ka dhënë një…

VIDEO/ Magjia e Uzunit flaket në kosh nga gafa amatoreske e Mihajt, Izraeli na fundos në Tel-Aviv

Mbrëmja e sotme është mbyllur me zhgënjim në Tel Aviv. Izraeli na fundos në fund të…

E përjeton me shpirt Kombëtaren, Qazim Laçi shtrihet në fushë kur Broja humb rastin

Shqipëria është duke luajtur përballë Izraelit në një stadium të tejmbushur në Tel-Aviv. Kuqezinjtë kanë shkuar…

VIDEO/ Izraelitët “hakmerren” ndaj Shqipërisë, ndeshja nis me vërshëllimin e himnit tonë kombëtar

Izraelitët e kanë ruajtur në kujtesën e tyre ndeshjen e muajit qershor që u luajt në…

“I ka shënuar 2 herë Izraelit”, Stefa ngre pyetjen për Rejën: Përse nuk është në Kombëtare Sadiku? Ne nuk kemi lojtarë që shënojnë

Shqipëria luan sot kundër Izraelit në një ndeshje që do të vendosë shumë sa i përket…

VIDEO/ Super goli i Muriqit zhvlerësohet në minutat e fundit, Kosova rrezikon qendrimin në Ligën C

Kosova rrezikon të jetë pjesë e Ligës C sezonin e ardhshëm të Ligës së Kombeve. Dardanët…

Pak kohë na ndan nga fillimi i ndeshjes, ja ku mund ta shihni pa pagesë përballjen e Shqipërisë me Izraelin

Mbrëmjen e sotme në orën 20:45 Shqipëria luan transfertën vendimtare kundër Izraelit. Pak kohë na ndan…

Përralla e bukur në Europë! Hungaria hesht Gjermaninë, merr vendin e parë me Anglinë dhe Italinë (VIDEO)

Hungaria po përsërit suksesin e mrekullueshëm që arriti në Euro 2020. Përralla e bukur në Europë…

Maqedonisë së Veriut i shuhet shkëlqimi, fqinjët lindorë humbasin çdo shans në Ligën e C

Nga kuaifikimi historik në Europian një vit më parë te paraqitjet pozitive në kualifikueset për në…

Lajm i fundit/ Shqipërisë i buzëqesh fati një ditë para ndeshjes, Izraeli humbet një tjetër sulmues

Izraeli pret Shqipërinë mbrëmjen e nesërme. Në Tel Aviv do të luhet ndeshja më vendimtare e…

Kurrë nuk është vonë, lojtari holandez debuton me Kombëtaren në moshën… 38-vjeçare

Fanella e Kombëtares është padyshim një nga ëndrrat më të mëdha të çdo lojtari. Nëse të…

Prapaskenat/ Sulmuesi më i rrezikshëm i dha fund me Izraelin, arsyeja ishte edhe policia që ndërhyri në xhami

Munas Dabur ka dhënë dorëhqjen nga Kombëtarja e Izraelit. Ai është sulmuesi më i rrezikshëm i…

VIDEO/ Fitore që vjen në sekondat e fundit, De Biazi sjell në shina Azerbajxhanin

Xhani De Biazi ka marrë sot fitoren e dytë në këtë edicion të Ligës së Kombeve.…

VIDEO/ Kroacia dhe Danimarka justifikojnë paratë e biletës, tifozët shijojnë tre gola të jashtëzakonshëm

Kroacia dhe Danimarka kanë luajtur sot ndeshjen e 5 në Grupin 1 të Ligës A. Ballkanasit…

Reja projekton 11-shen kundër Izraelit, ndryshon skemën dhe kalon me 4 në mbrojtje

Kombëtarja shqiptare do të luajë kundër Izraelit në mbrëmjen e së shtunës. Shqipëria shkon në transfertë…

Duka viziton Kombëtaren në stërvitje, FSHF hap “thesin“ për fitoren kundër Izraelit

Kombëtarja shqiptare po vijon përgatitjet për sfidën me Izraelin. Grupi i lojtarëve, të drejtuar nga Edi…

E bujshme/ Vendi i parë në Ligën e Kombeve na jep dhuratën, për herë të parë në histori Shqipëria shkon në vazo të dytë

Shqipëria luan më 24 dhe 27 shtator dy ndeshjet e fundit në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë…

“Ndeshja më e rëndësishme e sezonit”, Bulku sqaron listën e kuqezinjve: Duhet ta meritosh për të luajtur në Kombëtare

Ervin Bulku ka folur në emisionin “Skaner“ në “MCN TV“ për përballjen e së shtunës mes…

Porta e Shqipërisë numëron 0 minuta, Liga e Kombeve është shansi për të ndezur sezonin

Kombëtarja shqiptare është grumbulluar në kompleksin Tropikal, ku po përgatitet për ndeshjen e radhës kundër Izraelit.…

Shqipërinë e presin dy ndeshje vendimtare, zbulohet premioja që do të motivojë kuqezinjtë për fitoren

Shqipërinë e presin dy ndeshje vendimtarë në fund të këtij muaji. Në 24 shtator kuqezinjtë udhëtojnë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online