Nesër vizitat mjekësore dhe pastaj firma, Alen Sherri është gati të bëjë kalimin që do të shkruhet në historinë e futbollit shqiptar

Alen Sherri e ka mbyllur praktikisht kalimin te Cagliari. Mediat italiane raportojnë se portieri i Egnatias…

Nga Egnatia në Serinë A, Calciomercato shkruan për Alen Sherrin: Do të jetë numri dy te Cagliari, do të arrijë Shqipërinë nga aty

Alen Sherri pritet të bëjë një hap të madh teksa do të kalojë nga Egnatia te…

“Igli Tare ka qenë lojtari i Partizanit”! Në Gjeorgji prezantojnë ekipin e Shqipërisë: Ka tifozë të dalluar dhe histori të pasur

Partizani do të përballet në turin e dytë të Conference League kundër ekipit gjeorgjian, Iberia 1999,…

Fitoret e Partizanit dhe Egnatias në Europë japin frytet, Shqipëria ngjit tre vende në klasifikim

Rezultatet e ekipeve shqiptare në Europë nuk janë më të mirat e mundshme në këtë moment.…

Fitorja 4-0 kundër Vllaznisë, hyn në historinë e futbollit islandez si e dyta më e thellë në tokë të huaj

Një rezultat tërësisht i papritur ishte ai i Vllaznisë në mbrëmjen e djeshme. Shkodranët janë shkatërruar…

Opinion/ Përse ne shqiptarët jemi kaq të rënë moralisht? Eliminimi i Egnatias, Zoti nuk vendos për ndeshjen e turit të parë në Champions League

Nga Klaudio Ndreca Egnatia është eliminuar nga Champions League, ku ashtu si Ballkani, ndaj një rivali…

Bravo Fabio Maresca! Ekipi serb i Bosnje Hercegovinës e kishte bërë plan të ndërpriste ndeshjen me Egnatian, italiani i ktheu në fushë

Një arbitër i nivelit të lartë erdhi për ndeshjen e turit të parë në Champions League…

Nuk përfaqëson Rrogozhinën, por Shqipërinë! Egnatia tregohet ekipi i madh kundër serbëve, t’i japim leksion në tokën shqiptare

Egnatia është padyshim një ekip shembull. Gjithmonë jemi munduar në vitet e fundit për ta krahasuar…

Hidhet shorti i kampionatit “Kategoria Superiore 2024/2025”, ja se kur do të luhet Partizani-Tirana

Këtë të hënë në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” është hedhur shorti për kalendarin e kampionatit…

Kupat e Europës/ Partizani dhe Tirana do të luajnë në stadiumin “Elbasan Arena”

Departamenti i Komunikimit në Federatën Shqiptare të Futbollit bën me dije se Partizani dhe Tirana ndeshjet…

E FUNDIT/ Ja se kur nis kampionati i Superiores, konfirmohet Final Four edhe për një sezon tjetër

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit në mbledhjen e fundit ka miratuar datat se kur…

Liga e Kampioneve për vajza/ Vllaznia pjesë e grupit 2, në gjysmëfinale përballet me WFC Lanchkhuti

Vllaznia e vajzave njohu këtë të premte emrat e tre ekipeve rivale të raundit të parë…

Tirana njeh kundërshtarët e Futsal Champions League, FSHF mirëpret ndeshjet e Grupit C

Është hedhur këtë të enjte në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës shorti i fazës…

I fundit ishte Lushkja, Tirana i habit të gjitha me largimet e futbollistëve kryesorë në mbylljen e sezonit

Te Tirana po përgatisin një revolucion të madh përpara sezonit të ri. Këtë e tregojnë më…

Zhvillohen punimet e Asamblesë së Përgjithshme të FSHF-së, anëtarët marrin vendime të rëndësishme dhe miratojnë raportet financiare

Asambleja e Përgjithshme e Zakonshme e FSHF zhvilloi ditën e sotme punimet në ambientet e Shtëpisë…

Partizani – Egnatia/ Gjithçka gati për finalen e madhe, spektakli i garantuar në “Air Albania”

Vetëm një ditë nga finalja e madhe e “Final Four” Partizani – Egnatia. Në stadiumin “Air…

“Final Four”/ Edhe tre ditë nga finalja e madhe. Partizani synon mbrojtjen e titullit, Egnatia në kërkim të historisë

Edhe tre ditë nga finalja e madhe për titullin kampion në kampionatin “Abissnet Superiore”, Partizani –…

“Ndodhi para 6 vitesh me Skënderbeun, po ndodh prapë tani”! Fitoi edhe Kupën e Kosovës pas titullit kampion, reagon Ilir Daja

Ballkani ka arritur që të fitojë edhe Kupën e Kosovës pasi ka arritur që të mund…

Finalja Partizani – Egnatia/ Zbulohen emrat e asistentëve të Anthony Taylor, do të gjykojnë së bashku edhe në “Euro 2024”

Edhe pak ditë na ndajnë nga finalja e madhe për titullin kampion në kampionatin “Abissnet Superiore”…

Finalja e “final four” / Egnatia-Partizani duhet parë si festë e madhe futbollistike

Nga Xhevdet Zekaj Takimi: Ditë e diel, kur të gjithë janë pushim dhe kanë nevojë për…

“Po qeshnin të gjithë”! Ishte te tifozët e Vllaznisë, Jemini tregon bisedën: I thashë që të vërshëllente njëherë arbitri, pastaj të fillonin me sharje

Lorenc Jemini ishte i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”, ku dha një koment sa i përket…

“Qetësia përpara zjarrit”! Moderatori sportiv ngre pyetjen: Ku shkon titulli, në Tiranë apo në Rrogozhinë?

Egnatia dhe Partizani kanë mbërritur në finalen e madhe të Final Four. Këto ekipe eliminuan respektivisht…

“Final Four”/ Përcaktohet ndarja e tribunave për dy finalet, Partizani – Egnatia & Skënderbeu – Vllaznia

Partizani – Egnatia është finalja e këtij sezonin në kampionatin “Abissnet Superiore” që do të luhet…

Përfundon ëndrra e Flamurtarit për elitën e futbollit shqiptar, Laçi fiton në shtesë dhe qëndron në Superiore

Laçi dhe Flamurtari kanë zhvilluar sot ndeshjen e Play Out, për të diskutuar ekipin që do…

“Le ta bëjmë për Vllazninë, për tifozët”! Brdaric ngre entuziazmin në Shkodër para Egnatias: Jemi gati për luftë

Vllaznia do të përballet nesër kundër Egnatias në gjysmëfinalen e dytë të Final Four. Fituesi do…

“Me ty Partizan deri në pafundësi”! Kryeqytetasit karikojnë tifozët para Skënderbeut, i duan të gjithë në stadium

Partizani do të përballet kundër Skënderbeun në gjysmëfinalen e sotme të Final Four. Kryeqytetasve u mjafton…

Të gjithë presin kalimin e Partizanit në finalen e “Final 4”, mos harroni….Skënderbeun!

Sot na pret një gjysmëfinale shumë emocionuese në Final Four. Skënderbeu do të përballet kundër Partizanit,…

“Final Four”/ Nesër në “Air Albania” luhet gjysmëfinalja e parë Partizani – Skënderbeu

“Final Four” në kampionatin “Abissnet Superiore” do të ngrejë siparin ditën e nesërme me takimin e…

“Ky format do t’i shërbejë garës”! Duka flet për Final Four: Të fitojë më i miri!

Pak më parë është hedhur shorti i Final Four, ku Partizani ka gjetur në short Skënderbeun…

Kategoria e Parë/ Flamurtari – Apolonia është finalja e play off-it

Flamurtari dhe Apolonia ja dolën mbanë të siguronin finalen e play off-it të Kategorisë së Parë,…

Mbi 17 autobuzë të Egnatias do të nisen drejt Tiranës, kërkohet fitorja e Kupës së Shqipërisë ndaj Kukësit

Me përfundimin e javës së fundit të kampionatit të rregullt tashmë i gjithë fokusi do të…

Edhe dy ditë nga finalja, Kukësi & Egnatia luftojnë për trofeun e 72-të në histori të Kupës së Shqipërisë

Me përfundimin e javës së fundit të kampionatit të rregullt tashmë i gjithë fokusi do të…

Martini me telefon në dorë shikon renditjen e Superiores! Tirana e ka edhe një shans për Europën, Egnatia duhet të fitojë kundër Kukësit

Pavarësisht fitores 3-0 kundër Egnatias, Tirana është zyrtarisht jashtë Final Four. Fitorja e thellë e Skënderbeut…

Renditja, mbyllet java e fundit e Superiores/ Tirana ngelet zyrtarisht jashtë Final Four, Skënderbeu shkërmoq 1-5 Vllazninë dhe merr vendin e 4

Pak minuta më parë është mbyllur java e fundit e Superiores. Tirana ka fituar me shifrat…

Shorti për “Final Four” hidhet të hënën në stadiumin “Air Albania”, njihuni me rregullat

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se shorti për “Final Four” në kampionatin “Abissnet Superiore”…

Renditja e Superiores/ Kampionat i çmendur! Rashica dërgon Laçin në Play Out, futet edhe Teuta nga mbijetesa për në Final Four

Një kampionat i çmendur! Në ditën e sotme është zhvilluar java e parafundit e Superiores që…

“Final 4”/ Presidenti Duka: Fundi i kampionatit, emocionues. Me skemën e re klubet përfitojnë më shumë të ardhura

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka zhvilluar një intervistë në “RTSH” me gazetarin…

“Më tha dikush: “Uzuni mund të mbetet jashtë 23-shes… ti thua titullar”! Redi Jupi tregon emrat e 3 lojtarëve të Shqipërisë që përfitojnë nga zgjerimi i listës

Redi Jupi ishte i ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” ku u diskutua për zgjerimin e listës…

“Abissnet Superiore”/ Java e 35-të luhet të mërkurën, garë e fortë për vendin e fundit në “Final 4”

Java e 35-të e kampionatit “Abissnet Superiore” do të luhet të mërkurën në orën 16:00. Një…

Kupa e Shqipërisë/ Historia e finales Kukësi – Egnatia & ku mund ti blini biletat

Të martën më datë 14 maj në orën 19:00 në stadiumin “Air Albania”, do të luhet…