Shpjegimi i çuditshëm i Klop, tregon pse humbi titullin dhe u eliminua nga Europa League: E ka fajin ndeshja kundër Manchester United

Liverpuli po përjeton një krizë të vërtetë në fundin e këtij sezoni. Ekipi i drejtuar nga…

Finalja e Kupës së Shqipërisë mes Kukësi-Egnatia, ja data dhe stadiumi ku do të luhet

Kukësi dhe Egnatia janë dy ekipet finaliste të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023/2024. Të dyja…

“Mirlind Daku ka shumë potencial, mund të arrijë larg në karrierë”! Mesfushori i Rubin Kazan: Po të jetë më shumë egoistë, shënon më shumë gola

Mirlind Daku është rikthyer në një formë fantastike te Rubin Kazan. Sulmuesi shqiptar ka shënuar dhe…

VIDEO/ Atalanta shkatërron Fiorentinën në minutat shtesë, Gjimshiti do të luajë në finalen e Kupës së Italisë kundër Juventusit

Atalanta do të jetë finalistja e dytë e Kupës së Italisë. Berat Gjimshiti me shokë do…

Eros Grezda merr vendimin e papritur në karrierë: Do të pushoj nga futbolli

Eros Grezda ka dhënë pak orë më parë një njoftim që askush nuk e priste. Sulmuesi…

“Do na plasi zemra ndonjë ditë”! Devolli nuk i trembet askujt në finale: S’kam frikë, nuk më intereson cilin do të kem në finale

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

U eliminua nga Kukësi në gjysmëfinale, trajneri i Tiranës: Përveç golit të dytë nuk kam asnjë peng

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

VIDEO/ Mirlind Daku i tund rrjetën edhe Zenitit të vendit të parë, shënon golin e 6 në Rusi

Mirlind Daku po gëzon një formë mjaft të mirë përpara fillimit të Euro 2024. Sulmuesi shqiptar…

“Kishim shpresa te kjo lojë”, Osmani ndjen keqardhje për eliminimin nga Kupa: Na shënuan kur ishim me një lojtar më shumë

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

“Kualifikim i çmuar për ne”, Tetova e thotë hapur: I kemi forcat për të dy trofetë

Mbrëmjen e sotme janë njohur dy skuadrat finaliste të Kupës së Shqipërisë. Do të jenë Kukësi…

VIDEO/ Vllaznisë nuk i mjaftoi as epërsia numerike, Engatia tregon karakter dhe kualifikohet në finale të Kupës së Shqipërisë

Egnatia-Kukësi do të jetë përballja e finales së Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit kanë eliminuar Vllazninë me…

E FUNDIT/ Kukësi eliminon Tiranën, verilindorët shkojnë në finale të Kupës së Shqipërisë

Kukësi është finalisti i parë i Kupës së Shqipërisë. Tirana nuk ia ka dalë të përmbysin…

“I turpëroi” në ndeshjen e fundit, ekipi i Mario Mitaj hedh sytë për transferimin e Mirlind Dakut

Mirlind Daku u shpall lojtari i ndeshjes në përballjen e fundit kundër Lokomotivës së Moskës. Sulmuesi…

A po bën gati Silvinjo befasinë e madhe për Euro24? Sinjale të reja nga Brajan Gruda, Shqipëria mund të marrë talentin e Gjermanisë

Në ditën e djeshme u publikua lajmi se UEFA ka dhënë dritën jeshile që Kombëtaret të…

Nga dronet “Bayraktar” te satelitët në orbitë, kur Shqipëria merr leksione futbolli nga vëllai i vogël

Jemi në një kohë tërësisht të pazakontë, në mes të një jete normale dhe një absurditeti…

VIDEO/ “Nxirre topin jashtë”, zbulohet se çfarë i tha mbrojtësi i Fenerbaçes kur Rei Manaj mori përsipër penalltinë

Sivaspor dhe Rei Manaj mund të thuhet se kanë vendosur garën e titullit në Turqi. Kur…

Debutoi me fitore në stolin e Kombëtares U-17, Shkëmbi: Ndeshja ndaj Sllovenisë ishte një test pozitiv, po punojmë për finalet e “Euro 2025”

Shqipëria U-17 triumfoi me përmbysje në ndeshjen miqësore ndaj Sllovenisë U-17 me rezultatin 2-1. Një debutim…

Dusan Vlahovic e ka objektivin më të madh të karrierës, dëshiron të bëjë atë që vetëm Luka Modriç mundi në Ballkan

Sulmuesi Dusan Vlahovic ka dhënë një intervistë për L’Equipe në të cilën ka folur për karrierën…

Për herë të parë / Federata Italiane e Futbollit fton si lektor për kurset e edukimit ekspertë të FSHF-së

Përgjegjësi i sektorit të video-analizës në FSHF, Alarico Rossi, ishte i ftuar në kursin e skautizmit…

VIDEO/ Feston si klloun në shkatërrimin e ish-skuadrës së tij, Havertz-i nuk e fsheh lumturinë kur i shënon dy gola Chelsea-t

Arsenali ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 Chelsea-n në javën e 34-t të Premier League-s.…

VIDEO/ Bën në dy minuta atë që Vlahoviçi nuk e bëri dot për 81 minuta, Miliku hyn nga stoli dhe i jep finalen Juventusit

Juventusi është finalisti i parë i Kupës Italisë për këtë sezon. Bardhezinjtë janë mposhtur me shifrat…

VIDEO/ Arsenali shkatërron Chelsea-n, tregon dhëmbët për titullin kampion me 5 golat e shënuar ndaj bluve të Londrës

Një mbrëmje për t’u harruar për Chelsea-n. Arsenali ka shkatërruar blutë e Londrës me rezultatin e…

“Është çmenduri, bën të njëjtat gabime në këtë moshë”! legjendat holandeze njëzëri për Kanselon: Tani e kuptoj pse nuk e pëlqente Guardiola

Zhoao Kanselo është vënë në qendër të kritikave pas gabimeve të bëra në përballjen kundër PSG-së.…

E ndjekin për herë të dytë nga afër në stadium, Nedim Bajrami mund të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm

Sezoni i ardhshëm mund ta gjejë Nedim Bajramin larg Sasuolos. Megjithëse këtë sezon nuk ka mundur…

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri, mbrojtësi shqiptar fiton vendin e titullarit kundër Juventusit

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri të Lacios. Pas 4 ndeshjeve të para të nisura…

U kualifikua me penallti kundër Coventry-t, Ten Hagut nuk i pëlqejnë kritikat: Turp për komentet tuaja, ne shkuam në finale

Derbi i Manchester-it është zhvendosur në finalen e FA Cup. United-i e siguroi finalen falë penalltive,…

A do të ketë nga Shqipëria? UEFA publikon arbitrat që do të ndajnë drejtësi në Europianin e Gjermanisë

Jo vetëm nëpërmjet lojtarëve, Shqipëria ka ngritur shkallët në vitet e fundit në futboll edhe në…

VIDEO/ “Çfarë bone zemër?”! Calhanoglu flet në gjuhën shqipe, fjalët ia mëson Kristjan Asllani

Interi ka arritur që të fitojë titullin kampion në Serinë A. Zikaltërit ia dolën në misionin…

Jo vetëm katalanasit! Real Madrid ankohet për arbitrin kundër Barcelonës: Goli i Christensen nuk ishte i rregullt, kështu iu anulua Gareth Bale në 2016

Shumë ankesa kishin te Barcelona sa i përket vendimeve të arbitrit në ndeshjen e humbur kundër…

E BUJSHME/ UEFA jep dritën jeshile, Shqipëria shkon me 26 lojtarë në Europianin e Gjermanisë

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia. Sipas raportimit të Sky Sport, UEFA ka marrë vendimin…

Vjen menjëherë pas Vinicus Junior dhe lë pas Yamal, Edon Zhegrova ka fjalën e tij në Europë

Edon Zhegrova ka zhvilluar një super sezon me Lille në Ligue 1. Super golat dhe driblimet…

Ylli i Tiranës mban vendin e parë! Turqia “pushtohet” nga shqiptarët, në “TOP 3” futet edhe Rei Manaj

Pak më parë kanë dalë emrat për “TOP 5” sa i përket lojtarëve që kanë bërë…

Kampionati i futbollit 5×5 ul siparin, ATS shpallet kampion. Sallmani fiton kupën Kategoria e Dytë

Ka përfunduar sezoni i futbollit amator në kampionatin 5×5, që uli siparin mbrëmjen e djeshme me…

Kupa e Shqipërisë 2023-2024/ Të mërkurën luhen takimet e dyta gjysmëfinale

Të mërkurën do të luhen takimet e dyta gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë, ku do të…

VIDEO/ I menduar dhe me lot në sy! Trajneri i Sivaspor reagon “çuditshëm” në rastin e Rei Manajt, në Turqi kanë dyshime

Rei Manaj i dha një goditje të madhe Fenerbaces dhe mund të thuhet se i largoi…

“Titull në një derbi në shtëpinë e Milanit, diçka që do të mbetet”, Inzagi flet si kampion: Shoh 3 vite me 6 trofe dhe një finale Champions-i

Interi është shpallur kampion i Italisë për të 20-n herë në histori. Një skudeto që ka…

“Da dumla dumla da”! Ishte kënga që kishte bërë për vete Calhanoglu, Inter feston titullin me “Made in Roumania”

Interi ka festuar titullin kampion pas fitores kundër Milanit. Zikaltërit ia kanë dalë që të ngrejnë…

“Unë jam mirë këtu”! Pioli refuzon të largohet nga Milani: 12 muaj më parë edhe Inzagi ishte për t’u flakur tutje

Stefano Pioli hyn në historinë e Milanit si trajneri me bilancin më negativ në derbi. Ai…

Lautaro Martinezi në lot pas fitores në derbi: Tani stadiumi është i joni, kemi hyrë në histori

Interi ka fituar titullin kampion në derbin kundër Milanit. Zikaltrit kanë shpërthyer në festë pas fitores…

VIDEO/ Lojtarët e Milanit i lanë nervat në minutat shtesë! Teo Hernandezi u kacafyt me me Dumfrisin, karton i kuq edhe për Kalabrian

Derbi i Milanos është mbyllur me tension. Lojtarët e Milanit nuk e kanë kapërdirë lehtë fitoren…