Jasir Asani, bëj gol të të duam prapë!

Nga Klaudio Ndreca Jasir, më shumë se të gjithë, t’i e ke provuar jetën në 360…

Koment/ Të gjithë po largohen nga Shqipëria dhe ne pyesim se pse nuk ka tifozë? 400 euro rrogë dhe 350 euro qera, koha të diskutojmë për skemën dhe stadiumin…

Nga Klaudio Ndreca Shumë herë diskutimet që bëhen në Shqipëri për çështje të ndryshme, duke mos…

Nga Gerti Çarçani/ 570 ndeshje futbolli në javë, shteti zeron futbollin për financime qokash!

Nga Gerti Çarçani Shteti foli! Këtë radhë me lekë, me shifra, dhe me zë zyrtar. Industria…

Koment/ Çfarë leksioni duhet të marri Shqipëria nga Kroacia! Ja sesi luhet për kombin çuna, nuk fitohet me Plisa dhe flamuj!

Nga Klaudio Ndreca Të gjithë tifozët në Shqipëri janë gëzuar për fitoren e Kroacisë ndaj Brazilit,…

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Vllaznia asht dashni, asht sinonim i së bukurës në futboll

Nga prof. dr. XHEVDET ZEKAJ Vllaznia e nisi keq sezonin e ri futbollistik, me atë humbje…

Nga Drilon Xhepollari/ Jemi të lodhur me kampionët e Tik-Tok! Florian Marku, mend për herës tjetër

Opinion nga Drilon Xhepollari  Për shumë, Florian Marku arriti një sukses të madh duke u shpallur…

Opinion/ Më shpejt do shitet shalqini i Lushnjes, se sa do të prodhojë lajm Këshilli i Sporteve…

Opinion nga Gert Çarçani Qënkësh mbledhur Këshilli Kombëtar i Sporteve. Një komision kryesisht këshëllimor, se sa…

OPINION/ FSHF-ja, dhe gazetaria e “skandaleve” imagjinare

Nga Xhevdet Zekaj dhe Vangjel Sako Jetojmë në një kohë çudirash, sidomos në Shqipëri; në kohë…

Opinion nga Gerti Çarçani/ Ceferin-Duka-Infantino… dhe pleshti i Jorganit

Nga Gerti Çarçani Pas FIFA-s, edhe UEFA është rikthyer sërish në Tiranë, edhe kësaj radhe për…

Editorial/ E mira-futbolli, Armand Duka dhe e keqja-politika “tronditi” Tiranën…

Nga Prof. Dr. Xhevdet Zekaj/ Vangjel Sako Për ata që nuk e dinin fuqinë e futbollit,…

Nga Gerti Çarçani/ Shijoje finalen Edi! Ti e di fare mirë pse erdhi…!

Më shumë se Tirana Youth City duket se kryeqyteti do ngjisë këtë muaj maj me Tirana…

Opinion nga Altin Sulçe/ Konferenca e gabuar e Longos

OPINION nga Altin Sulçe Diego Longo nuk do ta bëj gjumin e qetë sepse skuadra e…

Nga Gerti Çarçani/ Përtej Armand Dukës, penalizimi si “varri.mi” financiar i Superiores

Nga Gerti Çarçani Mund ta kenë marrë me shaka, dikush rreket të thotë që është blof,…

Opinioni i gazetarit shkodran/ “Danke”! Vllaznia hoqi dorë nga Brdariç, por jo nga projekti i gjermanit

Nga Endri Cinari për “Sport Ekspres” Erdhi në Shkodër vetëm si një emër i njohur si…

Opinion/ “Nuk kam humbur kurrë, por jam përballur me masak.ra futbolli”! Shpjegimet e Brdariç të afrojnë Lulëzim Bashën, nga luksi i Xhaferit te deliri i madhështisë

Nga Klaudio Ndreca “Nuk kam humbur kurrë, por gjithmonë jam përballur me masakr.a futbolli”. Shprehja e…

E veçantë/ 50% e golave të Vllaznisë janë shënuar në 3 ndeshje! Situata te shkodranët, mes meritave dhe përgjegjësive të Brdariç

Vllaznia ka arritur që të fitojë ndeshjen e djeshme kundër Teutës në shifrat 4-2, por tifozët…

Nga Altin Sulçe/ THANK YOU BRO!

Nga Altin Sulçe THANK YOU BRO! Faleminderit vëlla, faleminderit Broja. Shqiptarët në festë, Southampton në ëndërr.…

Opinion nga Xhevdet Zekaj/ Armand Duka, Komiteti Ekzekutiv dhe UEFA!

Nga prof. dr. Xhevdet Zekaj Presidenti i FIFA-s nuk ka luajtur futboll (në nivele profesioniste). Edhe…

Opinion/ Duka, FBI dhe e drejta ndërkombëtare…

Opinion nga Prof.Dr. Xhevdet Zekaj Pas fushatës frenetike propagandistike kundër korrupsionit në Federatën Shqiptare të Futbollit,…

Opinion nga Xhevdet Zekaj / Shako-Duka, si të zgjedhësh mes Qemal Stafës dikur dhe Arenës Kombëtare sot

Nga prof.dr. Xhevdet ZEKAJ Viti 2022 do të ketë edhe përballjen për kreun e FSHF-së. Shumë…

Opinion/ Vëllai i madh e kupton gabimin e vëllait të vogël! Nga Kosovë-Shqipëri te Marku-Beqiri, Faik Konica kishte të drejtë!

Nga Klaudio Ndreca Ndeshja vëllazërore mes Kosovës U-21 dhe Shqipërisë U-21 nuk përfundoi në mënyrën e…

Opinion nga Altin Sulçe/ Andin Lokaj, rregullo shkrimin dhe gjuhën!

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” Komentatori kosovar Andi Lokaj ka derdhur helmin e radhës…

Egnatia është surprizë, si realitet duhet të imponohet nën shembullin e…Atalantës!

10 pikë në 8 javë dhe duke ndarë mesin e tabelës me Vllazninë, që në sezonin…

VIDEO/ Ndezin qiri teksa luten natën për fundosjen e trajnerëve, Partizani e Dinamo dhe sizma e pankinave…!

Nga Gerti Çarçani Kryeqyteti ndodhet në prag të derbit të dytë sezonal, këtë radhë me impaktin…

Opinion/ Tjetër Hysaj në Serie A dhe tjetër në Kombëtare! Rei Manaj? Barcelona është larg “Air Albania”

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” Dy ndër futbollistët që pritej të udhëhiqnin grupin në…

Opinion nga Altin Sulçe/ “Boje” Broje…!

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” Të gjithë jemi bashkarisht në një gjumë të ëmbël.…

E veçantë/ Ja ç’mësuam nga java e parë e Superiores! Zguro e bën si historia Murinjo-Baloteli, Aralica i kalibrit tjetër dhe “MIE e Dinamos”

Nga Klaudio Ndreca “MIE e Dinamos”! “Ministria” që asfalton kundërshtarin dhe energjia që bënë diferencën në…

“Të tjerët kapen nga dalldia para porte”, Mustafa Nano impresionohet nga Broja: Vdiqa për të parë një yll te Shqipëria

Nga Mustafa Nano Pashë ndeshjen e kombëtares sonë, dhe më la shenjë Armando Broja. Sigurisht, luajtëm…

Kritikat për Rejën bëhen edhe për zhurmë, shihni sesi shtrembërohet e vërteta për temën e sulmuesve te Kombëtarja

Nga Klaudio Ndreca Ishim më mirë kush ishim…keq! Ndoshta kjo është shprehja që vlen më tepër…

Opinion/ “Sot për nesër”! Do të rrimë në ato 40 vitet mbrapa? Diskutimi që duhet të ndajmë përfundimisht mbi Kombëtaren

Nga Klaudio Ndreca Shqipëria luante futboll, Polonia shënonte golat. Nëse do të përshkruajmë ndeshjen e djeshme,…

Opinion nga Altin Sulçe/ Ethet e Varshavës…

Opinion nga Altin Sulçe për “Sport Ekspres” E enjtja në Varshavë do të jetë një ndër…

“Edi, sa keq të jesh shqiptar”! Titulli kampion “na hap sytë”, vlerësimi i munguar për njeriun e suksesit

Në Shqipëri ka gjithmonë një vlerësim të tepruar për trajnerët e huaj dhe ky vjen si…

Komenti i Lugës/ Superiorja me fitore si të Pirros, Vllaznia ka thënë fjalën dhe bie shkenca ekzakte në futboll

Koment për “Sport Ekspres” nga trajneri Ergys Luga Superiorja ka qenë një kampionat ku deri tani…

“Air Albania”, Reja dhe posti në UEFA! Ndryshimi i fytyrës së Shqipërisë, nga Kamberi te Bajrami

Nga Klaudio Ndreca Në vitet e mëparshme te Shqipëria kemi numëruar gjithmonë lojtarët që refuzonin fanellën…

Opinion/ Reagimi i Selcas për Vatën: Shet mend në studio, nuk edukon dot djalin me frymë kombëtare

Një deklaratë që ka bërë jehonë në ditën e sotme ishte ajo e Rudi Vatës. Legjenda…

U liruan nga të gjitha akuzat, po tani kush do ta paguajë dëmin edhe të Grimës?

(Opinion i marrë nga ShkodraWeb) Është dashur të kalojnë përmes një kalvari 13 mujor para se…

Në “ringun” e drejtësisë sportive me tifozët, në “knock down” po bie futbolli!

Shqipëria ka disa vite që e ka përmirësuar infrastrukturën sportive, kryesisht me futbollin. Vit pas viti…

Kosova, Anglia dhe “ëndrra irracionale”…

Opinion nga: Shpend Thaçi* Në 24 orët e fundit kemi qenë dëshmitarë të shumë reagimeve emocionale…

Ligji për ndalimin e basteve, thjesht një monopol më shumë në Shqipëri

Vendimi për mbylljen e pikave të kumarit, e shoqëruar me një retorikë të fortë në mbrojtje…

Ndalimi i Grimës, dritëhijet e një vendimi të pashpjeguar

Në Shqipëri kronika e zezë është kthyer në buke te përditshme për mediat dhe popullin, aq…