Liverpuli e bën sefte, zyrtarizohet blerja e parë

0

Liverpuli ka zyrtarizuar ditën e sotme blerjen e parë për merkaton e verës. “The Reds” duket se do të përqëndrohen te transferimet “low-cost” dhe te talentet.

Sep Van den Berg quhet djaloshi që ka firmosur me kampionët e Europës. 17-vjeçari vjen nga kampionati holandez, konkretisht nga Zwolle.

Mbrojtësi i ka kushtuar arkave të “The Reds” 4.4 milionë sterlina. “Jam në klubin më të madh në Botë dhe është një ëndërr për mua”, tha në fjalët e tij të para Van den Berg.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.