Browsing Tag

Liverpool

Objektivi i madh i mbrojtjes, Milani merr lajmin e mirë

Negociata kanë nisur dhe akordi mund të arrihet. Milan dhe Dejan Lovren janë afër njëri tjetrit. Kuqezinjtë kërkojnë një mbrojtës me eksperiencë për të formuar një dyshe të fortë me kapitenin Romanjoli. Kroati është ndër të preferuarit.…

Sfida e Van Dijk: Champions-i vetëm fillimi, jemi të uritur!

Virxhil Van Dijk është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe sezonin që sapo u mbyll, hodhi kandidaturën e tij për “Topin e Artë”, pasi bëri paraqitje thuajse perfekte. Për përformacën e tij gjatë edicionit të shkuar, kapiteni i…

Lovren te Milani? Liverpuli i vendos çmimin

Dejan Lovren duket se do të jetë lojtar i Milanit. Mbrojtësi kroat nuk shihet më si titullar te “The Red” dhe largimi i tij duket çështje ditësh. Skuadra e favorizuar për të marrë shërbimet e tij, është Milani, që kërkon me ngulm shërbimet…

Liverpul apo Bajern Mynih? Afrikani merr vendimin final

Nikolas Pepe është një ndër sulmuesit më të kërkuar në merkato. Lojtari nga Bregu i Fildishtë pëlqehet shumë nga Bajern Mynih dhe Liverpul. Bavarezët e ndjekin prej kohësh dhe kanë nisur negociatat me të, ndërsa Jurgen Klop synon ta…

Ndërron numrin e fanellës, mesfushori shpërblen tifozët

Aleks Okslejd Çambërlejn në këto vite në Liverpul e kemi parë të mbajë numrin 21 në shpinë. Kjo ka ndodhur sepse ka qenë i detyruar, pasi numri i tij i preferuar është 15-ta. 25-vjeçari e ka mbajtur atë në gjashtë vitet e kaluara te…

Liverpul nis merkaton, ofertë faraonike për yllin afrikan

Liverpuli e ka përfunduar festën e titullit dhe tani po mendon për sezonin e ri. Është periudha e nxehtë e merkatos dhe “The Reds” nuk kanë ndërmend të qëndrojnë në vend. Klop dëshiron më shumë opsionë në sulm për të mos u profilizuar vetëm…

Liverpuli, Ronaldo dhe Champions League: rrëfehet Shaqiri

Xherdan Shaqiri fitoi Champions-in e dytë në karrierën e tij disa ditë më parë, duke triumfuar me Liverpulin përballë Totenhemit në finalen e Madridit. Për trofeun prestigjioz, Kristiano Ronaldon dhe aventurën te Liverpuli, Shaqiri tha:…

Këtë javë merret vendimi, De Ligt mes pesë “zjarresh”

Matijs De Ligt është padyshim një ndër emrat më të lakuar të merkatos, me holandezin që ka mahnitur me paraqitjet e tij dhe kërkohet nga klubet më të mëdha europiane. Spekulimet kanë qenë të shumta për 19-vjeçarin deri më tani, por ende…

Krauç bëhet baba dhe çmend rrjetin me emrin e zgjedhur

Divok Origi është padiskutim heroi i Liverpulit këtë sezon në Champions League, pasi tre golat e shënuar nga belgu, i dhanë praktikisht trofeun prestigjioz të kuqve. Dy gola në gjysmëfinale përballë Barcelonës dhe goli në finale kundër…

Bekenbauer e fton te Bajerni, vjen përgjigja e Jurgen Klop

Jurgen Klop arriti më në fund të fitojë një finale dhe Champions Ligën. Urimet për trajnerin e Liverpulit ishin të shumta, ku nuk mungoi as ajo e Franc Bekenbauer. Legjenda e futbollit gjerman u shpreh për patriotin e tij se është një…

UEFA zgjedh Njeriun e Ndeshjes, aromë Topi të Artë?

Mohamed Salah, Divok Origi dhe natyrisht Jyrgen Klop janë në qendër të vëmendjes, por Virgil van Dijk ishte Njeriu i Ndeshjes në finalen e Champions League sipas Vëzhguesve Teknikë të UEFA-s: Tomas Shaf, Peter Rudbaek, David Mojes, Raúl…

“Një ëndërr e bërë realitet”, flasin Origi dhe Arnold

Dy lojtarët e Liverpulit, Divok Origi dhe Trent Aleksandër-Arnold folën shkurtimisht pas finales së fituar, pasi festa po i priste. Sulmuesi tha që është shumë i lumtur për golin, por kjo gjë nuk ka aspak rëndësi, ndërsa Arnold, vetëm…

Probleme me kontratën, Gëce i “shkel syrin” Premier Ligës

Mario Gëce është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën e Dortmundit dhe rinovimi, duket shumë larg. Mesfushori gjerman është lojtari i dytë më i paguar te verdhezinjtë, pas Marko Rojs, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që t’i…

Tronditet Liverpuli, mesfushori humbet zyrtarisht finalen!

Liverpuli dhe Totenhemi do të diskutojnë trofeun e UEFA Champions League mbrëmjen e nesërme, një sfidë që do të luhet në “Wanda Metropolitano”. Në kuadër të takimit, dy trajnerët kanë bërë zyrtare edhe listën e 23 futbollistëve të…

“Më krahasojnë me Hirushen”, rrëfimi ndryshe i Robertson

Mbrojtësi i Liverpulit, Endi Robertson, ka qenë një nga titullarët e padiskutueshëm në formacionin e Jurgen Klop, ku ka bërë një tjetër sezon shumë pozitiv. Edhe pse lojtar i prapavijës, mëngjarashi ka asistuar 11 herë në Premier League,…

Klop flet hapur: Unë te Juventusi? Broçkulla!

Pas shkarkimit të Alegrit, Juventusi është në kërkim të një trajneri të klasit botëror. Disa ditë më parë emri i Guardiolës ishte kryefjala e medieve italiane në lidhje me këtë post. Tani del emri i Jurgen Klop. Gjithsesi, gjermani…

Klop: E treta e vërteta, e duam këtë Champions League!

Jurgen Klop mund të konsiderohet si trajneri i finaleve të humbura. Trajneri gjerman ka qenë shumë i suksesshëm te Borusia e Dortmundit dhe te Liverpulit, por në të dy rastet kur arriti finalen e Champions League, nuk ia doli të triumfonte,…