Pas Ballkani eliminohet një tjetër ekip shqiptar nga Champions League, nuk ia dalin dot kundër Sllovan Bratislavës

Ballkani ka bërë një befasi të madhe në ditën e djeshme teksa është eliminuar në turin…

Eliminimi i papritur i ekipit të Ilir Dajës! Modestët e Andorrës kishin luajtur 16 herë në Europë dhe kishin marrë 16 humbje, sot fitorja e parë

Një eliminim i pabesueshëm ishte ai i Ballkanit në turin e parë kualifikues të Champions League.…

Mesfushori nga Bundesliga i thotë “po” Kosovës: Deri më tani kisha pengesa ligjore, vendosa me zemër

Elvis Rexhbeçaj është lojtari më i ri i Kosovës. Mesfushori shqiptar ka pranuar të përfaqësojë Kosovën…

Zyrtare/ Shkruajti historinë me klubin, largohet nga Ballkani me 3 tituj radhazi dhe dy kualifikime në grupet e Ligës së Konferencës

Nazmi Gripshi ka përfunduar aventurën e tij te Ballkani. Lajmin e kapërcjellë vetë klubi nga Theranda…

VIDEO/ Halandi mund i vetëm Kosovën, ylli i Mançester Sitit i shënon 3 gola dardanëve

Kosova është përballur sot me Norvegjinë në një takim miqësor të luajtur në Oslo. Norvegjezët kanë…

“Shihemi në Champions League”! Ballkani nuk e lëshon Dajën, hedh poshtë zërat e merkatos: Është i joni edhe për të paktën 2 vjet

Ilir Daja ka qenë në qendër të vëmendjes në Kosovë, teksa është përfolur në media për…

Ka më pak se gjysma e buxhetit të Ballkanit dhe lojtarë me moshë +33 vjeç, një BRAVO për Shpëtim Duron

Në këtë Shqipërinë tonë të vogël gjithmonë jemi mësuar me shkrime dhe lajme që godasin personazhe…

Fantastike/ Ilir Daja krijon “Skënderbeun e Kosovës”, Ballkani fiton titullin kampion për herë të 3 radhazi

Ilir Daja ka marrë një tjetër sukses historik në Kosovë. Trajneri i njohur shqiptar ka arritur…

Duka uron Kosovën për anëtarësimin në UEFA: Krenohemi, punuam fort që Kosova të merrte atë që i takonte

Data e sotme shenjon një moment historik në futbollin e Kosovës. Si sot 8 vite më…

“Kam ofertë nga Sivaspori”, trajneri shqiptar zbulon se e kërkon klubi i Manajt: Për dikë është ëndërr, për mua një realitet

Llapi ka marrë kryesimin e kampionatit në Kosovë dhe po i shpall një garë të fortë…

Nuk ka fitore për Kosovën, Hungaria feston përballë dardanëve në “Pushkash Arena”

Kosova nuk ka mundur të marrë fitoren e dytë radhazi në këto ndeshje miqësore të muajit…

Armenia i ktheu flamurin përmbys, Kosova hakmerret ndaj armenëve me Rashicën

Kosova ka fituar miqësoren kundër Armenisë me rezultatin 0-1. Një hakmarrje e ëmbël për dardanët pas…

Kosova U19 mposht Austrinë U19 në “Elitë Round”, prin grupin dhe synon kualifikimin në 8 më të mirat e Europës

Kosova U19 ka arritur një rezultat të mrekullueshëm pasditen e sotme. Dardanët e vegjël e kanë…

“E prisja ftesën”, sulmuesi shqiptar: Jam ndjerë pak i zhgënjyer, po kaloj një formë shumë të mirë

Ermal Krasniqi nuk do të jetë pjesë e Kosovës për dy miqësoret kundër Armenisë dhe Hungarisë.…

“Kemi udhëtuar shumë”! Franco Foda, trajneri i ri i Kosovës: Kemi pasur një grup prej 50 lojtarësh, zgjodhëm ata që na kanë magjepsur më shumë

Trajneri i ri i Kosovës, Franco Foda, ka dalë në konferencën për shtyp para dy ndeshje…

“Nuk më duan në Kosovë se kam luajtur në Beograd”, Duraku: Bashkë me Vokrrin luanim që t’i tregonim se ishim të të mirë se ata

Fahredin Duraku ishte i ftuar në “Radio Dukagjini” për të folur mbi futbollin Kosovar. I pyetur…

“Shumë dëshmorë kanë derdhur gja.k”, Rrahmani jep premtimin: Nuk më pëlqen bankina, por Kombëtaren nuk e lë

Kosova do të luajë përballë Qipros dhe Rumanisë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve.…

E bujshme/ Klubi rus bën ofertë zyrtare për lojtarin shqiptar, ofron shifrën rekord prej 1.7 milionë eurosh

Drilon Hazrollaj është një nga lojtarët më të vyer të kampionatit të Kosovës. Sulmuesi 20-vjeçar po…

Zyrtare/ Ilir Daja e ngriti në majat e futbollit, Ballkani “blindon” trajnerin deri në vitin 2026

Një histori e vërtetë suksesi është ajo e Ilir Dajës me Ballkanin. Skuadra nga Theranda ka…

Udhëhoqi Austrinë në Europian, trajneri i ri i Kosovës takon tifozët: Me ju në tribuna, puna jonë në fushë do të jetë më e lehtë

Franko Foda është trajneri i ri i Kosovës. FFK-ja ka prezantuar timonierin e tij në ditën…

E kryer/ Kosova gjen trajnerin e ri, në krye të pankinës dardane do të vijë ish-trajneri i Austrisë

Marrëveshja është arritur. Kosova ka gjetur trajnerin e ri. Gazetari Arlind Sadiku ka njoftuar se FFK-ja…

Zyrtare/ Lojtari i Ilir Dajës bën trampolinën në karrierë, transferohet te Legia e Varshavës

Qëndrim Zyba është lojtari më i ri i Legias së Varshavës. Lojtari shqiptar i bashkohet kështu…

Rrëfimi i ish-kapitenit të Kosovës, Anel Rashkaj: Refuzova Shqipërinë dhe Suedinë se ëndërroja vetëm Kosovën (VIDEO)

Anel Rashkaj ka mbajtur shiritin e kapitenit te Kosova në vitet kur dardanët filluan të ecnin…

Po paguan dritat, apo ujin? Tifozët kanë nisur të tallen, kontrata e ish-lojtarit të Laçit bëhet objekt batutash

Marko Roganoviçi është lojtari më i ri i Gjilanit. Klubi nga Kosova ka zyrtarizuar sot ish-lojtarin…

“Më ngjason me Marcelo Bielsën, është profesor”! Krelani: Skënder Gega dhe Ilir Daja janë dy trajnerët nga Shqipëria që i duan më shumë në Kosovë

Qeqa Krelani ishte e ftuar në emisionin “Koha Shtesë”, ku është diskutuar për Kombëtaren dhe gjithashtu…

Ekskluzive/ I ofrojnë kontrata të majme dhe shifra të frikshme, në Arabinë Saudite kërkojnë…Ilir Dajën

Emisioni Koha Shtesë ka publikuar një tjetër puntatë kushtuar Kombëtares dhe legjionarëve tanë. Këtë herë e…

“Sherifi në Moldavi më ofroi 380 mijë euro”, trajneri i Llapit zbulon të ardhmen: Kam ofertë nga Astana dhe nga Azerbajxhani

Tahir Batatina ka dhënë së fundmi një intervistë për “Reload” në “RTV Dukagjini”. Trajneri i Llapit…

Nuk e bindi projekti i Kosovës, trajneri spanjoll refuzon stolin e dardanëve

Robert Moreno me shumë ngjasa nuk do të jetë trajneri i ri i Kosovës. Në media…

Agim Ademi takohet me trajnerin spanjoll, ka drejtuar Kombëtaren e Spanjës dhe ka qenë asistent i Luis Enrikes

Presidenti i FFK-së ka nisur nga puna për të gjetur trajnerin e ri të përfaqësueses së…

Zgjodhi Shqipërinë nga “frika” e Muriqit?! Arsyeja e pallogjikshme e presidetit të FFK-së: Daku nuk pranoi konkurrencën me Muriqin

Afrimi i Mirlind Dakut dhe Arbnor Mujës në Kombëtaren shqiptare të futbollit vazhdon të prodhojë polemika…

“Lojtarët në Kosovë janë më të dëgjueshëm se në Shqipëri”, Daja kërkon tifozët: Rrugëtimi ynë është edhe i klubeve shqiptare, “Air Albania” i mbushur na motivon

Ilir Daja ka dhënë një intervistë për emisionin “Elite Show” në “SuperSport”. Trajneri i Ballkanit ka…

Po përflitet si kandidat për stolin, De Biazi e lë derën të hapur: FFK-ja e ka numrin tim, i nderuar të bëj me Kosovën ato që bëra me Shqipërinë

FFK-ja është në kërkim të trajnerit të ri për përfaqësuesen e Kosovës. Mes të tjerëve është…

Daja është kandidati kryesor për dardanët, presidenti i Ballkanit: Nuk ka më të mirë se ai, e lirojmë për Kosovën

Kosova është në kërkim të një trajneri pas largimit të Primozh Glihës. Emri i Ilir Dajës…

Ilir Daja bëhet gati të kthehet në Air Albania, UEFA “turpëron” Kosovën me vendimin për Ballkanin

UEFA ka vendosur që ndeshja e Conference League ndërmjet Ballkanit dhe Viktoria Plzen të mos luhet…

Ilir Daja do të jetë trajneri i ri i Kosovës? Gazetari: Nuk do ta pranoja as unë tani këtë vend, jo më Ilir Daja, uroj të mos i flasin keq Ademit për të

Ilir Daja mund të jetë trajneri i ri i Kosovës. Të paktën kështu u fol në…

Tifozët e rendisin bashkë me Canën, Dajën, De Biazin e Hasin për stolin e Kosovës, Munishi: I privilegjuar që populli më vlerëson, por…

FFK-ja ka shkarkuar Primozh Glihën pas dështimit në krye të Kosovës në kualifikueset për Euro 2024.…

Ilir Daja është gati për aventurën e jetës? Trajneri kampion mund të marrë stolin e Kosovës

Kosova e ka mbyllur mes zhgënjimit fazën e kualifikueseve të Europianit. Te dardanët janë duke menduar…

Kosova e mbyll me humbje fushatën kualifikuese, renditet e parafundit në grup

Rezultati i sotëm në “Fadil Vokrri” ishte një befasi për shumë prej tifozëve shqiptarë. Pas asaj…

Tifozët e Kosovës nderojnë Xhakën dhe Shaqirin: Gjakun nuk e harruat, Kosova ka për çka të mburret

Kosova është përballur mbrëmjen e sotme me Zvicrën. Me fanellën e helvetëve hynë në fushë nga…

VIDEO/ Futbollisti i Llapit rrëzoi Zvicrën nga vendi i parë, Kosova bëri stadiumin e Bazelit të këndonte shqip edhe pa yjet e saj

Kosova bërë befasinë mbrëmjen e sotme. Megjithëse yjet e skuadrës mungonin në fushën e lojës në…