Luks që nuk ofrohet në vende të tjera, lojtarët e Real Madrid flenë në dyshek që kushtojnë… 55.000 euro

Në sportin e nivelit të lartë, çdo detaj i vogël mund të bëjë diferencën, si në…

FSHF Sunday League / ATS kryeson i vetëm në grupin A, Dajti merr vendin e parë në grupin B

FSHF Sunday League 9×9 ka dhuruar spektakël edhe në javën e 14-të. Në grupin A, ATS…

“Xavi është shumë gjakftohtë”! Deklarata e Laportës bën xhiron e mediave: Do të luftojmë për të marrë titullin e La Liga dhe të Champions League

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta i siguron tifozët se askush në klub nuk ka hequr dorë…

“Tuci më bën të lumtur, ka mentalitet të shkëlqyer”, trajneri i thur lavde sulmuesit shqiptar: Ishte çelësi i fitores

Indrit Tuci ishte një nga faktorët kryesorë të kualifikimit të Spartës së Pragës në 16 më…

Historike/ Ka ndërtuar një makineri të përsosur, Xabi Alonso shkruan historinë në futbollin gjerman

Elitës së trajnerëve po i shtohet një emër i ri. Xabi Alonso ka hyrë në librin…

VIDEO/ Xabi Alonsos nuk i kishte ndodhur kurrë në karrierë! Thirri i alarmuar mjekët për të ndihmuar shqiptarin, Granit Xhaka e mashtroi te goli

Granit Xhaka shënoi golin e avantazhit në ndeshjen e javës së 23 të Bundesligës kundër Mainz.…

VIDEO/ Gafa qesharake e portierit dhe goli spektakolar i Xhakës, Leverkuseni vendos rekord në Gjermani

Bajer Leverkuseni ka marrë fitoren e radhës në Bundesligë. “Aspirinat” kanë mposhtur me shifrat 2-1 Majncin…

VIDEO/ Askush nuk shkon te autori i golit, të gjithë festojnë me Qazim Laçin

Sparta e Pragës triumfoi mbrëmjen e djeshme me shifrat 4-1 ndaj Gallatasarait, duke siguruar edhe kualifikimin…

VIDEO/ Shikojeni golin e çmendur! Granit Xhaka i lë të gjithë pa fjalë, shënon nga pozicioni i pamundur

Granit Xhaka ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në Bundesligë. Mesfushori shqiptar…

Hyri nga stoli dhe shënoi golin e parë me Spartën e Pragës, Tuçi përzgjidhet në formacionin e javës në Ligën e Europës

Indrit Tuci ka shënuar mbrëmjen e djeshme golin e tij të parë me fanellën e Spartës…

Fulham luan kundër Manchester United, Chelsea-t nuk i bën punë as klauzola 4 milionë euro për Armando Brojën

Fulham do të ketë një ndeshje kundër Manchester United nesër. Por as në këtë ndeshje Armando…

Dha dorëheqjen nga Kombëtarja disa vite me parë, Kroos bën prapakthehu dhe i përgjigjet kërkesës së Gjermanisë

Kroos i tha lamtumirë të luajturit për kombëtaren gjermane disa vite më parë, por pasi u…

Nuk do Kosovën apo Shqipërinë se po pret Gjermaninë, gazetari në Holandë: Diant Ramaj nuk do të jetë kurrë mes më të mirëve, është i shkurtër

Diant Ramaj është një prej portierëve shqiptarëve më të përfolur në Europë. Aktualisht pjesë e Ajaksit,…

Donte Europianin! Redon Xhixha ka shansin e vetëm, goglat e vendosin para Granit Xhakës dhe përrallës më të bukur të Europës

Redon Xhixha ka kërkuar largimin nga Qarabag në merkaton e verës pasi dëshironte të konkurronte për…

LAJM I FUNDIT/ Qazim Laçi dhe Indrit Tuçi do të luajnë kundër Liverpulit, shqiptarët kanë kulmin e karrierës

Shorti i Europa League për 1/16 përcaktoi kulmin e karrierës në klube për dy spartanët shqiptarë,…

Merrte para nga lojtarët që ftonte në Kombëtare dhe trukonte ndeshje, dënohet me burg të përjetshëm ish-trajneri i Kinës

Ish-futbollisti kinez Li Tie është dënuar me “burgim të përjetshëm” për korrupsion në atdheun e tij.…

“Studenti dhe profesori”! Tha se ishte mesfushori më i mirë në botë, Interi e përcakton kështu Kristjan Asllanin dhe Calhanoglu

Në një intervistë për Dazn, Calhanoglu shkaktoi shumë komente me deklaratën e bërë. Sipas tij, po…

Shqipëria ka gati edhe një miqësore tjetër në qershor, gati biletat për tifozët shqiptarë kundër Kilit dhe Suedisë

Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore në muajin qershor ndaj Lihtenshtejn. Federata Shqiptare e Futbollit…

“Duket në stërvitje se ç’është i aftë të bëjë”, trajneri i Fulhamit: Broja është i duhur për të qenë këtu, presim të jetë i rëndësishëm për ne

Fulhami do të përballet me Mançester Junajtedin në fundjavë në kuadër të javës së 26 të…

Skena që shihen rrallë në futbollin e këtyre niveleve! Dy “spartanët shqiptarë” i nxorën nga Europa, plas sherri i madh mes stafeve dhe lojtarëve te Sparta-Galatasarai

Futbollistët e Spartës nga Praga krijuan një përmbysje të madhe dhe eliminuan gjigantët nga Turqia nga…

“Mund të kesh qenë në formë para 1 viti, por jo tani”! Eliminoi Galatasarain nga Europa League me golin dhe asistin, Indrit Tuci do ftesën e Shqipërisë në Europian

Indrit Tuci ishte fantastik në mbrëmjen e sotme. I ardhur nga Lokomotiva e Zagrebit te Sparta…

VIDEO/ Nuk përmbahet Indrit Tuci në Europë! Gol dhe asist kundër ekipit që la Manchester United jashtë Europa League, shkëlqen edhe Qazim Laci

Një mbrëmje perfekte për shqiptarët e Spartës së Pragës! Kjo skuadër ka arritur që të mund…

“Te Sasuoloja sepse në verë luhet Europiani”, menaxheri shpjegon planet e Kumbullës: E ka lënë derën të hapur te Roma

Xhani Vitali ka dhënë një intervistë për “Tuttomercatoëeb.com”. Menaxheri i Marash Kumbullës ka folur gjerësisht për…

VIDEO/ Golin e parë me Spartën e shënon në Europë, Indrit Tuçi i tund rrjetën Gallatasarait

Indrit Tuci ka shënuar golin e tij të parë me fanellën e Spartës së Pragës. Sulmuesi…

VIDEO/ Lojtari shqiptar jep asistin që solli kualifikimin, eliminon Real Betisin në Ligën e Konferencës

Dinamo e Zagrebit është kualifikuar në fazën e 1/16-ve në Ligën e Konferencës. Kroatët kanë barazuar…

VIDEO/ Renit nuk i mjaftojnë tre golat, Milani siguron kualifikimin edhe duke humbur

Përballja mes Renit dhe Milanit ka përfunduar me shifrat 3-2. Skuadra franceze ka gjetur tre herë…

Jo vetëm Kili dhe Suedia, zbulohet kundështari i radhës i Kombëtares përpara Euro 2024

Kili dhe Suedia nuk do të jenë kundërshtarët e vetëm me të cilët Shqipëria do të…

VIDEO/ Mënyrë e re për të ndalur Messi-n nga goditja e dënimit, dy lojtarët bëjnë rolin e portierit

Inter Miami ka luajtur ndeshjen e parë në sezonin e ri të MLS-së. Përballë tyre ka…

VIDEO/ Është në qendër të kritikave në Arabinë Saudite, Karim Benzema fut gol me kokë…në portën e tij

Karim Benzema është në qendër të kritikave në Arabinë Saudite. Për shkak të mënyrës sesi sillet…

“Kur iu thashë, nuk më besuat”! Calhanoglu i Interit e tepron këtë herë: Unë jam mesfushori më i mirë në botë, pas meje vjen Rodri dhe Kroos

Janë të paktë futbollistët që thonë në publik se janë më të mirët në pozicionin e…

Ka si model brazilianin e njohur? Detaji interesant, Ernest Muci ka bërë të njëjtin tatuazh si të Neymar

Ernest Muci është mes lojtarëve shqiptarë që është fjalë e parë e momentit mes legjionarëve. Por…

Dikur ishte mes më të mirëve në botë dhe tani 29-vjeç është zhdukur te Reali: Njerëzit thonë se nuk po qesh më, është bërë si “hije”

Kepa Arrizabalaga, dikur thuhej se ky mund të kthehej në portierin më të mirë në botë.…

Trajnerët e Manchester City vijnë në Shqipëri, Shulku: Është një risi, FSHF e hapur për bashkëpunime që nxisin zhvillimin e futbollit shqiptar

Është zhvilluar sot në Shtëpinë e Futbollit seminari për trajnerët e akademive të futbollit të zonës…

E turpshme/ Lojtari i dëmtuar përpëlitej nga dhimbjet, Lionel Mesi e driblon të shtrirë në tokë dhe kërkon golin (VIDEO)

Në fillim të sezonit të ri të MLS-së, Inter Miami mposhti Real Salt Lake 2-0 dhe…

Futboll 5×5 / ATS triumfon në finale & shpallet kampion i zonës së Tiranës

ATS 5×5 ia doli mbanë të triumfonte në sfidën finale përballë Nabucco 5×5, duke u shpallur…

Ndodh në ekipin e Mucit dhe Rashicës! Beshiktashit poshtëron ish-lojtarin e Milanit, Rebic po sillet si jo profesionist në Turqi

Ante Rebic erdhi verën e kaluar si një përforcim i madh te Beshiktashi. Ai duhej të…

“E meritonim të fitonim”! Trajneri i Barcelonës “jeton në planet tjetër”: Që kur erdha unë, Lewandowski ka bërë një hap përpara këtu

Barcelona ka barazuar ndaj Napolit në transfertë në shifrat 1-1 në ndeshjen e Champions League. Menjëherë…

Humbi me një gol në minutën e 94-t, Arteta ankohet: Nuk preknim dot askënd, sepse gjithçka ishte goditje dënimi

Porto befasoi Arsenalin në minutat e fundit të sfidës. Galenua shënoi në minutën e 4-t të…

“Truri yt nuk e ka një të dytë”, Henri i thur elozhe Ksavit: Vetëm Guardiola krahasohet me ty, nuk më intereson ç’thonë njerëzit

Tieri Henri nuk i ka kursyer elozhet për ish-shokun e tij të skuadrës, Ksavi Hernandezin. Ish-sulmuesi…

VIDEO/ Trajneri i ri i Napolit debuton me sukses, ndal Barcelonën në Ligën e Kampionëve

Ndeshja e parë mes Napolit dhe Barcelonës ka përfunduar në barazim 1-1. Trajneri Kalcona e ka…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online