FSHF Sunday League / ATS kryeson i vetëm në grupin A, Dajti merr vendin e parë në grupin B

FSHF Sunday League 9×9 ka dhuruar spektakël edhe në javën e 14-të. Në grupin A, ATS…

Donte Europianin! Redon Xhixha ka shansin e vetëm, goglat e vendosin para Granit Xhakës dhe përrallës më të bukur të Europës

Redon Xhixha ka kërkuar largimin nga Qarabag në merkaton e verës pasi dëshironte të konkurronte për…

Ka si model brazilianin e njohur? Detaji interesant, Ernest Muci ka bërë të njëjtin tatuazh si të Neymar

Ernest Muci është mes lojtarëve shqiptarë që është fjalë e parë e momentit mes legjionarëve. Por…

Trajnerët e Manchester City vijnë në Shqipëri, Shulku: Është një risi, FSHF e hapur për bashkëpunime që nxisin zhvillimin e futbollit shqiptar

Është zhvilluar sot në Shtëpinë e Futbollit seminari për trajnerët e akademive të futbollit të zonës…

Futboll 5×5 / ATS triumfon në finale & shpallet kampion i zonës së Tiranës

ATS 5×5 ia doli mbanë të triumfonte në sfidën finale përballë Nabucco 5×5, duke u shpallur…

“Me një humbje shkon atje ku ishte”, Mehmeti ul entuziasmin pas arritjes në “final four”: As që e mendoj farë 4-shen

Dinamo ka arritur që të fitojë kundër Skënderbeut në shifrat 0-1. Goli i vetëm i këtij…

“Në pjesën e dytë nuk mund të luhej futboll”, Gvozdenoviçi kritikon lojën e Dinamos: Ata vetëm vononin lojën

Dinamo ka arritur që të fitojë kundër Skënderbeut në shifrat 0-1. Goli i vetëm i këtij…

Dinamo fiton “finalen e Final Four” kundër Skënderbeut, marrin vendin e katërt dhe lënë mbrapa Tiranën falë Vilës

Dinamo ka arritur që të fitojë kundër Skënderbeut në shifrat 0-1. Goli i vetëm i këtij…

“Rrinim statik dhe luanim shumë ngadalë”! Trajneri i Vllaznisë reagon ashpër pas humbjes me Erzenin: Nuk duhet të ndodhin këto me një ekip serioz

Erzeni ka arritur që të fitojë me shifrat 2-1 kundër Vllaznisë. Asani realizoi golin e parë…

“Të vjen keq kur humb me penallti në fund”! Trajneri i Laçit: Mund ta përmbysim Egnatian, por të shohim si do të zgjohemi nesër njëherë

Egnatia ka arritur që të fitojë me shifrat 0-1 kundër Lacit në transfertë. Një fitore e…

“Ekipet po na mbyllen shumë mbrapa, prandaj kemi vështirësi goli”! Trajneri i Egnatias: Synojmë të fitojmë Kupën e Shqipërisë

Egnatia ka arritur që të fitojë me shifrat 0-1 kundër Lacit në transfertë. Një fitore e…

VIDEO/ Emocione në fundin e çerekfinales së Kupës së Shqipërisë, Albano Aleksi i jep fitoren Egnatias në transfertën e Laçit

Egnatia ka arritur që të fitojë me shifrat 0-1 kundër Lacit në transfertë. Një fitore e…

Debutoi me barazim në pankinën e Tiranës, Fagu është optimist: Arrijmë top 4-shen për të synuar titullin kampion

Teuta-Tirana ka përfunduar në baraspeshë 0-0. Ndeshja ishte e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së…

“Në gjendjen që është Tirana, mund të kualifikohemi”, Martini luan në të dy frontet: I thashë djemve se Kupa të çon drejt Europës

Teuta-Tirana ka përfunduar në baraspeshë 0-0. Ndeshja ishte e vlefshme për fazën çerekfinale të Kupës së…

Mbyllet ndeshja tjetër për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë, Fagu debuton te Tirana me barazimin ndaj Teutës

Është mbyllur çerekfinalja e dytë në Kupën e Shqipërisë mes Teutës dhe Tiranës. Kjo përballje erdhi…

“Rashitin po e presim, kemi nevojë për të gjithë”! Trajneri i Kukësit ka besim për mbijetesën në Superiore: Me këtë grup që kemi, mund t’ia dalim

Partizani ka arritur që të fitojë në përballjen kundër Kukësit, në ndeshjen e parë të çerekfinales…

 “Kemi nxjerrë një mësim te Partizani”! Orges Shehi flet pas Kukësit: Fusha nuk na la të luanim, lutemi që Skuka të mos jetë dëmtuar rëndë 

Partizani ka arritur që të fitojë në përballjen kundër Kukësit, në ndeshjen e parë të çerekfinales…

VIDEO/ Partizani fiton ndeshjen e parë në çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë kundër Kukësit, vendosi goli i Taipit

Partizani ka arritur që të fitojë në përballjen kundër Kukësit, në ndeshjen e parë të çerekfinales…

Kukësi-Partizani dhe Teuta-Tirana, njihuni me ndeshjet çerekfinale të Kupës dhe ku mund t’i shihni sot

Kupa e Shqipërisë është futur në fazën më emocionuese, teksa sot dhe nesër do të luhen…

Mungon ende zyrtarizimi i largimit të Ahmataj, Tirana zyrtarizon si trajner të ekipit të parë Erbim Fagun

Tirana ka njoftuar trajnerin e ri të ekipit të parë. Bëhet fjalë për Erbim Fagun, i…

Tirana shkarkon trajnerin një ditë përpara ndeshjes, Ahmataj largohet nga stoli i bardhebluve

Tirana ka marrë një vendim të papritur një ditë përpara ndeshjes kundër Teutës, të vlefshme për…

Kupa e Shqipërisë në Futsall / Flamurtari mund Partizanin në finale dhe siguron trofeun

Flamurtari arriti të fitonte Kupën e Shqipërisë në Futsall pasi mundi në finalen e madhe Partizanin…

Renditja e Superiores/ Vllaznia rihap llogaritë pas fitores me Egnatian, ekipi i Tetovës nuk është më i shkëputur

Ka përfunduar java e 24-të e kampionatit “Abissnet Superiore”, që ngriti siparin të premten me sfidën…

Udhëhoqi Austrinë në Europian, trajneri i ri i Kosovës takon tifozët: Me ju në tribuna, puna jonë në fushë do të jetë më e lehtë

Franko Foda është trajneri i ri i Kosovës. FFK-ja ka prezantuar timonierin e tij në ditën…

VIDEO/ Duartrokisni ekipin e momentit në Superiore! Festën e shkodranëve nuk u prish dot askush, Qatip Osmani kthen Vllazninë dhe mund Egnatian

Qatip Osmani ka arritur që të kthejë Vllazninë e dashur të tifozëve shkodranë! Kjo skuadër është…

“Është ende herët për “Final Four”! Trajneri i Skënderbeut nuk e fsheh lumturinë pas fitores: Bravo, bravo, bravo…

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën…

Kanë marrë 6 barazime në 8 ndeshjet e fundit, Mirel Josa: Dinamo erdhi vetëm 2 herë në portën tonë dhe shënoi 1 gol, loja nuk pasqyroi rezultatin

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën…

“Skënderbeu e meritoi fitoren, nuk kam çfarë të them”! Trajneri i Erzenit, Bejzade: As si lojtar dhe as si trajner nuk kam pësuar kurrë 2 gola në 5 minutat e para

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën…

“Kemi treguar forcë karakteri”! Trajneri i Dinamos shfaqet i kënaqur me pikën në Laç: Këtu është një fushë e vështirë, kanë ekip të mirë

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën…

Laçi ndal Dinamon që kishte 3 fitore radhazi në Superiore, Erzeni dorëzohet pa kushte ndaj Skënderbeut

Në ditën e sotme janë zhvilluar edhe dy takimet e radhës në Superiore, të cilat nisën…

Vllaznia feston 105-vjetorin e themelimit, Dervishaj: Klubi shkodran, një vlerë e padiskutueshme e futbollit shqiptar

Klubi i futbollit Vllaznia ka festuar 105 vjetorin e themelimit. Në festimet e organizuara morën pjesë…

Ndërroi jetë pas ndeshjes me Partizanin, flet presidenti i Federatës Ganeze të Futbollit: Dwamena kishte të drejtë që të luante, është mbi 18-vjeç

Raphael Dëamena nuk mund të prihet dot i qetë! Ish-sulmuesi i Egnatias ndërroi jetë pas ndeshjes…

E TURPSHME/ Ndodhi dje! Gruaja dhe familja e Raphael Dwamenas zihen në varrimin privat për ritet mortore, njerëzit qëndronin jashtë dhe jepeshin 2 data

Raphael Dwamena nuk mund të prihet dot i qetë! Ish-sulmuesi i Egnatias ndërroi jetë pas ndeshjes…

Shënoi golin e fitores, Tedi Cara i dedikon triumfin Shehit: Shpresoj t’i kemi bërë një surprizë të bukur trajnerit

Kryeqyteti vishet me ngjyrën e kuqe. Partizani ka mposhtur sot Tiranë me shifrat 2-1. Orges Shehi…

“Kishte diferenca në fushë”, Olsi Rama i bën thirrje lojtarëve: Të kujtojnë që janë kampionët

Kryeqyteti vishet me ngjyrën e kuqe. Partizani ka mposhtur sot Tiranë me shifrat 2-1. Orges Shehi…

“Gabimi i portierit prishi ndeshjen dhe u rrëzuam psikologjikisht”, Ahmataj ia vë fajin mungesës së përvojës: Na dhemb kjo humbje

Kryeqyteti vishet me ngjyrën e kuqe. Partizani ka mposhtur sot Tiranë me shifrat 2-1. Orges Shehi…

“Skuadra tregoi karakter dhe shpirt gare”, Orges Shehi flet pas fitores në derbi: Nuk po ecim me hap kampioni

Kryeqyteti vishet me ngjyrën e kuqe. Partizani ka mposhtur sot Tiranë me shifrat 2-1. Orges Shehi…

VIDEO/ Partizani i Shehit përmbys Tiranën në derbi, gabimi i Hotit vë në rrezik edhe “final four”-in për bardheblutë

Kryeqyteti vishet me ngjyrën e kuqe. Partizani ka mposhtur sot Tiranë me shifrat 2-1. Orges Shehi…

Cara-Mba-Skuka dhe Lushkja-Abazaj-Latifi! Pritet spektakël në Air Albania, njihuni me formacionet zyrtare te Partizani-Tirana

Në orën 19:00 të ditës së sotme do të zhvillohet derbi mes Partizanit dhe Tiranës. Shumë…

VIDEO/ Me duart në kokë! Portieri i Kukësit i afrohet golit në sekondën e fundit, Teuta e mund dhe nis festën pas ndeshjes

Një fitore shumë e vuajtur ishte ajo e Teutës kundër Kukësit, e mbyllur në shifrat 1-0.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online