VIDEO/ Tërbimi i Alegrit! Trajneri i Juventusit flak xhaketën dhe i bërtet arbitrit, e mbylli finalen me karton të kuq

Juventusi ka fituar sot Kupën e Italisë në finalen kundër Atalantës. Bergamaskët e mbyllën ndeshjen në…

E FUNDIT/ Juventusi i rrëmben Gjimshitit trofeun nga duart, “zonja e vjetër” fiton Kupën e Italisë

Kupa e Italisë i përket “zonjës së vjetër”. Juventusi i ka rrëmbyer Gjimshitit me shokë trofeun…

LIVE, Atalanta-Juventus/ Bardhezinjtë trondisin Atalantën në finale, i shënojnë gol që në minutën e 4-t (VIDEO)

LIVE, Atalanta-Juventus 0-1 Vlahoviç 4’ VLAHOVIC GOLLLLLLLLL pic.twitter.com/hzwAkBkhD0 — Juventus News Live (@juvenewslive) May 15, 2024

“Nuk e di nëse në fillim gjuajtëm topin apo mësuam të ecnim”, Kristjani tregon raportin e binjakëve Shpendi: Nuk grindemi dot më shumë se 5 minuta

Çezena është rikthyer në Serinë B pas 6 viteve dhe një meritë e madhe i shkon…

Çudia që ndodh në Itali! Arbitri kryen gabimin foshnjarak, e nis lojën pa portierin

Një rast i pazakontë ka ndodhur në përballjen mes Parmës dhe Lekos. Arbitri kryesor i takimit…

Është muri i Atalantës, Berat Gjimshiti e gjen veten mes më të mirëve të Kupës së Italisë

Berat Gjimshiti është një nga lojtarët më në formë të Kombëtares shqiptare. Kapiteni i Shqipërisë po…

VIDEO/ Atalanta shkatërron Fiorentinën në minutat shtesë, Gjimshiti do të luajë në finalen e Kupës së Italisë kundër Juventusit

Atalanta do të jetë finalistja e dytë e Kupës së Italisë. Berat Gjimshiti me shokë do…

VIDEO/ Bën në dy minuta atë që Vlahoviçi nuk e bëri dot për 81 minuta, Miliku hyn nga stoli dhe i jep finalen Juventusit

Juventusi është finalisti i parë i Kupës Italisë për këtë sezon. Bardhezinjtë janë mposhtur me shifrat…

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri, mbrojtësi shqiptar fiton vendin e titullarit kundër Juventusit

Elseid Hysaj po bind trajnerin e ri të Lacios. Pas 4 ndeshjeve të para të nisura…

U kualifikua me penallti kundër Coventry-t, Ten Hagut nuk i pëlqejnë kritikat: Turp për komentet tuaja, ne shkuam në finale

Derbi i Manchester-it është zhvendosur në finalen e FA Cup. United-i e siguroi finalen falë penalltive,…

“Nuk e di si mbijetuan në fushë, u heq kapelen”, Guardiola i thur elozhe lojtarëve dhe shfryn ndaj Federatës: E papranueshme që luajtëm sot

Manchester City ka mposhtur Chelsea-n në gjysmëfinale të FA Cup me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar…

VIDEO/ Humbi penalltinë ndaj Realit, por ndjen sërish ngrohtësinë e tifozëve! Bernardo Silva dërgon Sitin në finale

Bernardo Silva është një nga lojtarët më të përfolur të momentit te Mançester Siti. Futbollisti portugez…

Vetëm dy gola e ndajnë nga rekordi i tij, golashënuesi i Çezenës darkon me Shpendin: Ka kohën e duhur për të arritur nivele të larta

Çezena u rikthye pas 6 viteve në Serinë B, ndërsa Kristjan Shpendi është fare pranë thyerjes…

U përfshi në 9 gola në vetëm 3 ndeshje, Adrion Pajaziti shpallet lojtari i muajit: Ky çmim do të thotë shumë për mua

Adrion Pajaziti është shpallur lojtari i muajit mars në Premier League 2. Futbollisti i Kombëtares U21…

VIDEO/ Bën kundërshtarin të rrëzohet përtokë dhe nuk i lë asnjë mundësi portierit, Mehmeti shënon gol në goleadën e Bristolit

Bristol Siti ka fituar me shifrat e thella 5-0 Bllekbërn Roversin. Në goleadën e vendasve kishte…

VIDEO/ Penalltia e Muriqit nuk mjaftoi! “Pirati” nuk e rrëmbeu dot Kupën e Mbretit, Bilbao fiton trofeun dhe përlot stadiumin e stërmbushur

Kupa e Mbretit shkon në duart e lojtarëve të Atletik Bilbaos. “Pirati” nuk mundi ta rrëmbente…

Për të interesohet edhe Juventusi, drejtori sportiv i Çezenës jep dritën e gjelbër për Shpendin: Nuk bëhemi pengesë

Kristian Shpendi është një nga lojtarët më të spikatur këtë sezon në Serinë C. Sulmuesi shqiptar…

Janë një hap larg Kupës së Mbretit, Muriqi premton: Rri 2 vite pa shënuar për një gol në finale

Vedat Muriqi ka zhvilluar një intervistë për “Cadena SER”, ku qendra e bisedës ka qenë finalja…

“Ka klube të Serisë A të interesuar për Shpendin”, drejtori teknik i Çezenës zbulon të ardhmen: Do të jetë hapi ideal edhe për të

Masimo Agostini ka dhënë një intervistë për “Tuttosport”, ku ka folur për suksesin e Çezenës, e…

VIDEO/ Juventusi “hakmerret” për humbjen në sekondat e fundit, mposht Lacion në Kupë dhe nuk e lë të godasi asnjë herë portën

Juventusi ka fituar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Lacios. Bardhekaltrit pak ditë…

Lë jashtë listës Shpendin, drejtori sportiv veçon një tjetër shqiptar: Luis Hasa është i riu më i mirë në kampionat

Kristjan Shpendi është duke kaluar një sezon të shkëlqyer në Serinë C, por vëmendjen e Pompilio…

Kristjan Shpendi luan për të hyrë në historinë e Çezenës, sulmuesin shqiptar e ndajnë 3 gola nga thyerja e rekordit

Çezena siguroi pjesëmarrjen në Serinë B pas 6 viteve mungesë në këtë ligë. Bardhezinjtë kanë siguruar…

Me sytë e përlotur! Kristjan Shpendi feston ngjitjen në Serinë B, 20 golat e tij i dhanë Çezenës suksesin e munguar prej 6 vitesh

Çezena ka siguruar zytarisht ngjitjen në Serinë B. Bardhezinjtë kanë mposhtur sot me rezultatin minimal 1-0…

VIDEO/ Liverpool-i bie në “Old Trafford”, United-i i përmbys në 4-3 në minutën e 121-të

Manchester United-i është kualifikuar në gjysmëfinale të FA Cup. Liverpool-i ka rënë në “Old Trafford”, teksa…

Gol dhe asist nga Shpendi, sulmuesi shqiptar pritet të jetë një minierë ari për Çezenën

Kristjan Shpendi po kalon një sezon të shkëlqyer në Serinë C. Sulmuesi shqiptar ka shënuar sot…

VIDEO/ “Predha” e lojtarit shqiptar ishte e pakapshme për portierin, talenti që po lulëzon te Juvetusi shënon gol për kornizë

Juventusi U23 ka mposhtur me shifrat 0-4 Olbian në javën e 30 të Serisë C. Një…

VIDEO/ Driblon dy lojtarë në zonë dhe shkund rrjetën, Anis Mehmeti kthehet në nivelin e dikurshëm

Anis Mehmeti po rrit ndjeshëm nivelin e tij. Pas një periudhe të vështirë në stol, anësori…

Kristjan Shpendi po shijon suksesin e tij, shënon golin e 18 në kampionat

Kristjan Shpendi është një nga lojtarët më të mirë të momentit në Serinë A. Sulmuesi shqiptar…

Kristian Shpendi është i pandalshëm në Itali, shënon golin e 17 në kampionat

Kristian Shpendi po shijon momentin e tij. Sulmuesi shqiptar po zhvillon sezonin më të mirë në…

VIDEO/ Një shqiptar në finalen e Kupës së Mbretit! Muriqi tregohet i saktë nga penalltia, Majorka shkon në finale pas 21 vitesh

Majorka është finalista e parë e Kupës së Mbretit. Skuadra ishullore ka eliminuar sot Real Sociedadin…

“Përbindëshi” Haland gllabëron Lutonin, norvegjezi shënon 5 gola dhe kualifikon Mançester Sitin

Mançester Siti ka siguruar kualifikimin për në çerekfinale të Kupës FA. “Qytetarët” kanë mposhtur lehtësisht Lutonin…

VIDEO/ Dyshja Haland-De Brujn çmonton mbrojten kundërshtare, norvegjezi shënon 3 gola me 3 asiste të De Brujnit

Dyshja Erling Haland-Kevin De Brujne ka qenë e pandalshme për Lutonin. Së bashku kanë çmontuar mbrojtjen…

VIDEO/ Ishin duke humbur deri në minutën e 97, Keidi Bare jep asist në përmbysjen spektakolare të Espanjolit

Espanjoli ka mposhtur Eibarin në një duel të drejtpërdrejtë për vendin e dytë në La Liga…

Kristjan Shpendi nuk ndalet së shënuari, tund për herë të 16 rrjetën në kampionat

Kristjan Shpendi po kalon një formë të jashtëzakonshme në Serinë C. Sulmuesi shqiptar nuk ndalet së…

VIDEO/ Nuk mundën ta ndalnin dot në krahë, Anis Mehmeti jep asist në fitoren kundër Sauthemptonit

Anis Mehmeti po rigjen formën e tij më të mirë te Bristol Siti. Futbollisti shqiptar ka…

Kristjan Shpendi është i pandalshëm, sulmuesi shqiptar shënon golin e 15 në kampionat

Një tjetër fitore për Çezenën dhe një tjetër mbrëmje ku Kristjan Shpendi rrëmben vëmendjen në fushën…

Kaos në Gjermani/ Lojtarët nuk mundën t’i qetësonin dot, tifozët gjermanë bëhen të gjithë bashkë dhe nuk heqin dorë nga qëllimi i tyre

Për tifozët gjermanë, futbolli është më shumë se një sport. Për ta është një mënyrë jetese.…

Penalltia e Anis Mehmetit nuk mjaftoi, klubi i Premier League-s eliminon Bristol City-n në çerekfinale

Bristol City është eliminuar në fazën çerekfinale të FA Cup. Skaudra nga Championship-i nuk ka mundur…

Gruaja e Thiago Silvës kërkoi largimin e Pochettino-s, trajneri “hakmerret” dhe e ul në stol brazilianin: I zgjedh lojtarët nga performanca

Forma e dobët e Chelsea-t këtë sezon i është faturuar Mauricio Pochettino-s. Numrit të personave që…

Një tjetër fitore vjen nga këmbët e tij, Kristian Shpendi shënon golin e 14 në kampionat

Kristian Shpendi është njeriu i momentit te Çezena. Sulmuesi shqiptar po gëzon një formë të jashtëzakonshme…