VIDEO | Liverpuli ende me pushime, Dortmund e mund në SHBA

0

Dortmund dhe Liverpul zhvilluan një miqësore në tokën amerikane, ku në fund të 90 minutave skuadra gjermane doli me kokën lart duke fituar ndeshjen me rezultatin 3 – 2. Jyrgen Klop përzgjodhi një skuadër me shumë emra të rinj, ndërsa verdhezinjtë testuan kryesisht lojtarë të ekipit të parë.

Uilson dhe Breuster shënuan për anglezët, ndërsa golat e fitores për palën gjermane patën si autor Alkaser, Delanei dhe Larsen. Ndeshja e radhës për Liverpul është kundër andaluzianëve të Sevijës pas dy ditësh. Dortmund rikthehet në fushën e blerë pas një javë, ku do të ndeshjet me Udinezen në një miqësore të zhvilluar në Austri.

Liverpul 2 – 3 Dortmund
Shënues:  Uilson 35’, 75’ / Alkaser 3’, Delanei 53’,  Larsen 58’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online