Dusan Vlahovic e ka objektivin më të madh të karrierës, dëshiron të bëjë atë që vetëm Luka Modriç mundi në Ballkan

Sulmuesi Dusan Vlahovic ka dhënë një intervistë për L’Equipe në të cilën ka folur për karrierën…

E ndjekin për herë të dytë nga afër në stadium, Nedim Bajrami mund të luajë në Champions League sezonin e ardhshëm

Sezoni i ardhshëm mund ta gjejë Nedim Bajramin larg Sasuolos. Megjithëse këtë sezon nuk ka mundur…

VIDEO/ “Çfarë bone zemër?”! Calhanoglu flet në gjuhën shqipe, fjalët ia mëson Kristjan Asllani

Interi ka arritur që të fitojë titullin kampion në Serinë A. Zikaltërit ia dolën në misionin…

“Titull në një derbi në shtëpinë e Milanit, diçka që do të mbetet”, Inzagi flet si kampion: Shoh 3 vite me 6 trofe dhe një finale Champions-i

Interi është shpallur kampion i Italisë për të 20-n herë në histori. Një skudeto që ka…

“Da dumla dumla da”! Ishte kënga që kishte bërë për vete Calhanoglu, Inter feston titullin me “Made in Roumania”

Interi ka festuar titullin kampion pas fitores kundër Milanit. Zikaltërit ia kanë dalë që të ngrejnë…

“Unë jam mirë këtu”! Pioli refuzon të largohet nga Milani: 12 muaj më parë edhe Inzagi ishte për t’u flakur tutje

Stefano Pioli hyn në historinë e Milanit si trajneri me bilancin më negativ në derbi. Ai…

Lautaro Martinezi në lot pas fitores në derbi: Tani stadiumi është i joni, kemi hyrë në histori

Interi ka fituar titullin kampion në derbin kundër Milanit. Zikaltrit kanë shpërthyer në festë pas fitores…

VIDEO/ Lojtarët e Milanit i lanë nervat në minutat shtesë! Teo Hernandezi u kacafyt me me Dumfrisin, karton i kuq edhe për Kalabrian

Derbi i Milanos është mbyllur me tension. Lojtarët e Milanit nuk e kanë kapërdirë lehtë fitoren…

E FUNDIT/ Interi fiton titullin kampion përpara syve të Milanit, Kristjan Asllani fiton skudeton e parë në karrierë

Milanoja është veshur zikaltër. Interi ka triumfuar sot në derbin me Milanin me shifrat 1-2. Açerbi…

VIDEO/ Nuk i ndalon as shiu! Mund të festojnë titullin kampion përpara syve të Milanit, tifozët e Interit mblidhen jashtë stadiumit për të pritur autobusin e ekipit

Mbrëmjen e sotme, duke nisur nga ora 20:45, do të luhet ndoshta ndeshja më e rëndësishme…

Menaxheri i De Jongut firmos me Zhegrovën, rriten shanset për një transferim te Juventusi

Edon Zhegrova ka ndërruar menaxher. Sulmuesi shqiptar ka firmosur marrëveshjen e bashkëpunimit me Hasan Cetinkaya-n e…

“Në pjesën e parë ishin të gjithë për t’u zëvendësuar”, Alegri habitet me Juventusin: Pashë disa gabime që nuk i besoja dot

Juventusi ka barazuar 2-2 me Kaljarin, duke regjistruar ndeshjen e 6 radhazi që nuk fiton në…

VIDEO/ Një autogol nxjerr Juventusin me pikë nga transferta, Kaljari ndal bardhezinjtë

Juventusi nuk ka shkuar më larg se një barazim në javën e 33-të të Serisë A.…

Do të jetë Skudeto e parë në karrierën e tij, mesfushori i Shqipërisë bëhet gati për të festuar në Serinë A

Interi ka zhvilluar një sezon të jashtëzakonshëm në Serinë A. Zikaltërit e kanë dominuar kampionatin dhe…

Tha se nuk ishte larg nivelit të ndeshjes Man City-Real Madrid, Pioli ka tani sinqeritet: Roma e meritoi që të na eliminonte

Milani është eliminuar nga Europa League. Kuqezinjtë kanë pësuar një tjetër humbje nga Roma dhe e…

“Kur ai do, askush nuk e ndalon dot”! Drejtori i Milanit flet për Leaon, beson te kualifikimi me Romën: Ne kemi kampionë të mëdhenj

Drejtori i Përgjithshëm i Milanit, Giorgio Furlani, beson te kualifikimi i kuqezinjëve në Europa League kundër…

“Nuk shënon dot në një ligë të dobët si Seria A”, Kasano krition Leaon: Nuk do luante as me një ekip të vendit të 7 disa vite më parë

Antonio Kasano ka lëshuar kritika për Rafael Leaon. Ish-sulmuesi italian është shprehur se futbollisti i Milanit…

U mund në shtëpi në ndeshjen e parë, Pioli nuk i frikësohet fare Romës: Fitojmë si një Milan normal, nuk duhet të bëjmë asgjë të jashtëzakonshme

Pioli beson ende se Milani do të kalojë në gjysmëfinalen e Europa League. Pasi Roma fitoi…

“Do të përgatisim një derbi të madh”, Inzagi nuk fshihet: Do të ishim të lumtur të fitonim titullin kundër Milanit

Interi u ndal sot në një barazim 2-2 nga Kaljari në javën e 32-të të Serisë…

VIDEO/ E frikshme! Lojtari i Romës ndien dhimbje në gjoks dhe në Itali flitet për sulm në zemër, ndërpritet menjëherë ndeshja e Serisë A

Një tjetër rast i frikshëm vjen nga Seria A këtë herë. Bëhet fjalë pikërisht për sulmet…

Gafa e madhe e kuqezinjëve kundër Sasuolos, Interi fiton zyrtarisht titullin kampion në derbin kundër Milanit me 2 rezultate

Milani ka bërë një tjetër gabim, këtë herë në kampionat. Kuqezinjtë kanë barazuar me shifrat 3-3…

“E kishte kokën mbi re”! Amir Rrahmani gabon në “finalen” kundër Frosinones, Napoli duhet ta harrojë Europën

Napoli ka zhvilluar një sezon për t’u harruar në Serinë A. Kjo skuadër do të mbetet…

“Titulli kampion kundër Milanit do të ishte çmenduri”, Çalhanoglu thumbon kuqezinjtë: Nuk e kam harruar se si festuan ata

Titulli kampion është thjesht një çëshje kohe për Interin, që është shkëputur ndjeshëm në krye të…

Legjenda Paolo Maldini i kërkoi vetëm një lojtari fanellën, flet Dario Hubner: Mendova se po tallej me mua…

Paolo Maldini cilësohet me të drejtë si kapiteni më i madh në histori dhe është vërtet…

Renditja e UEFA-s/ Manchester City mban vendin e parë në Europë, Milanin e kalojnë të gjithë në renditje

Pas tre ditësh ndeshjesh në Champions League dhe Europa League, UEFA ka bërë një ndryshim sa…

VIDEO/ Futbolli i mësuar nga De Rosi! Shikoni momentin kur lojtarët e Romës dhuruan spektakël kundër Milanit

Me ardhjen e De Rosit te Roma, kryeqytetasit janë tjetërësuar. Rezultatet po vijnë së bashku me…

Skena që Anfield nuk i mban mend! Tifozët e Liverpul u ngritën në këmbë dhe duartrokitën lojtarët e Atalantës pas ndeshjes

Mbrëmjen e djeshme futbollistët e Atalantas arritën një fitore të madhe në transfertë ndaj Liverpoolit. Skuadra…

Tha se nuk ishte larg nga niveli i Real Madrid-Man City, Pioli flet pas humbjes nga Roma: E mundim në ndeshjen e kthimit, nuk ishim me fat me arbitrin

“E pashë ndeshjen Real Madrid-Man City dhe mund të them se ne nuk jemi larg nivelit…

“Dëgjova kritika, por Udinezja nuk na hyri kurrë në zonë”, Inzagi besonte te përmbysja: Kemi marrë 26 fitore në 31 ndeshje

Interi ka përmbysur Udinezen në minutën e 95, duke dalë me fitoren 1-2 nga kjo transfertë.…

VIDEO/ Interi nuk dorëzohet deri në minutën e fundit, zikaltrit përmbysin Udinezen në limitet e kohës

Interi mbetet i pamposhtur në kampionat për të 26-n ndeshje radhazi. Zikaltrit kanë përmbysur sot me…

Ish-drejtuesi i Juventusit është i bindur: Igli Tare është njeriu i duhur për Napolin, ai e kupton futbollin

Napoli është në kërkim të një drejtori sportiv, teksa Mana është një prej emrave të lakuar…

VIDEO/ Juventusit i mjafton 25% mbajtje e topit për të mposhtur Fiorentinën, bardhezinjtë fitojnë qetësi në vendin e tretë

Juventusi vuan në shtëpi, por në fund siguron tre pikët. Bardhezinjtë kanë mposhtur minimalisht 1-0 Fiorentinën…

E bujshme/ Është lojtari i momentit në Francë, Juventusi vihet pas Edon Zhegrovës

Edon Zhegrova është një nga lojtarët më në formë në Ligën 1 të Francës. Sulmuesi shqiptar…

Trajneri i ri aktivizon kapitenin e Shqipërisë U-21, Milani fiton pastër kundër Leçes dhe ngushton diferencën me Interin

Milani nuk ka gabuar në këtë javë të Serisë A. Kuqezinjtë kanë bërë detyrat duke mundur…

“Vjen na shet Fiat Panda të përdorur para fabrikës së Mercedesit”, Haxhia tregon fjalët e drejtorit sportiv të Kievos për lojtarët shqiptarë

Sokol Haxhia ishte i ftuar në një bashkëbisedim me Skënder Gegën në “Soccer Talk Podcast”. Menaxheri…

VIDEO/ Një asist i përsosur dhe një gol, çfarë 45 minutash për Nedim Bajramin

Nedim Bajrami është shfaqur në një formë mjaft të mirë mbrëmjen e sotme. Më në fund,…

VIDEO/ U klthye në formacion me Sasuolon, Nedim Bajrami e feston me gol fanellën e titullarit

Nedim Bajrami është rikthyer në formacion nga minuta e parë dhe menjëherë e ka shpërblyer besimin…

Trajner i ri, hierarki të reja! Berisha pritet të ngjisë shkallë në preferencat e trajnerit

D’Aversa u largua dhe në krye të pankinës së Leçes tashmë është Goti. Me trajnerin e…

“Dua të shkoj përpara dhe të shënoj”, Ramadani paralajmëron italianët: Shqipëria luan për fitore kundër Italisë

Ylber Ramadani ka folur për mikrofonin e “DAZN”-it pas përfundimit të ndeshjes kundër Romës. Mesfushori shqiptar…

VIDEO/ Interi marshon drejt titullit kampion, zikaltrit nuk e vënë në diskutim fitoren ndaj Empolit

Titulli kampion duket çështje kohe për Interin. Zikaltrit marshojnë drejt skudetos, teksa diferenca me Milanin e…