Browsing Tag

Eros Grezda

Largimi nga kombëtarja bëhet çështje, dyshime për Grezdën

Shumë dritëhije për largimin e Eros Grezdës në kombëtare. Në fakt, që në njoftimin e Federatës Shqiptare të Futbollit lindnin dyshime. Largimi nga kombëtarja për arsye personale dukej i çuditshëm, pasi burime pranë kombëtares bëjnë me dije…

E ardhmja e Grezdës, planifikohet takimi vendimtar

Eros Grezda një ditë më parë u largua nga kombëtarja dhe vendin e tij e mori Lorenc Trashi. Anësori sezonin e fundit ka pasur probleme të shumta me dëmtimet, ndërkohë që te Rejnxhërs hapësirat i ka pasur të pakta. E ardhmja e tij te…

Grezda drejt “divorcit” në Skoci, Xherard e paralajmëron

Aventura e Eros Grezdës në Skoci me Gllazgou Rejxhërs nuk duket se do të ketë një fund të lumtur. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare ka humbur besimin e trajnerit Stiven Xherard dhe nuk shfaqet prej më shumë se një muaji as në stolin e…

Eros Grezda “nuk duket”, Stiven Xherard e befason

Rejnxhers luan prej orës 14:00 në transfertë kundër Herts, ndërkohë që janë publikuar edhe formacionet zyrtare të të dyja ekipeve. Eros Grezda, sulmuesi anësor i kombëtares, jo vetëm që nuk është titullar, por nuk ndodhet as në stol për…

Manaj e Ramadani “ngrohin” stolin, pak minuta për Grezdën

Albasete ka marrë tre pikë me vlera kundër Alkorkon dhe mban ritmin e skuadrave kryesuese. Sulmuesi Rei Manaj ishte në stol dhe nuk iu besua asnjë minutë në këtë përballje. Kohët e fundit lushnjari nuk po gjen hapësira, duke konfirmuar një…

Grezda: Pres asistin e Sadikut, Xherard ndryshe nga Panuçi

Eros Grezda është rikthyer të luajë këtë fundjavë me Rejnxhërs, një lajm i mirë për trajnerin e kombëtares, Kristian Panuçin. Sot ai ka dalë para mediave dhe ka folur për gjendjen e tij dhe për ndeshjen e radhës me Turqinë, kundërshtar ndaj…

Grezda pushim, një shqiptar “vret” kampionatin në Skoci

Gllazgou Rejnxhërs nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1 -  1 në transfertën ndaj Hibernian. Skuadra e drejtuar nga Stivën Xherard zhbllokoi e para takimin, ndërsa rezultati u barazua falë golit të sulmuesit me origjinë shqiptare të…

“I gëzuar që u riktheva”, vjen momenti i Eros Grezdës

Eros Grezda u dëmtua me Rejnxhërsin gjatë një seance stërvitore në mes të muajit janar. Një goditje e marrë në kavilje e ka penalizuar sulmuesin anësor, i cili mezi pret të rikthehet në fushën e blertë. Fillimisht u mendua se mungesa e…

FOTO | Tremb Eros Grezda, përfundon me paterica

Eros Grezda te Osijeku pati probleme, duke humbur edhe ndeshjet e Europa League. Gjithsesi kjo nuk e penalizmi sulmuesin anësor të transferohej drejt Rejnxhërs në Skoci. Gjërat nuk është se po shkojnë më së miri për gjakovarin. Për të…

Grezda as në stol, “Një katastrofë, vlen… 20 sterlina”

Eros Grezda po kalon një moment jo të mirë. Në Skoci nuk po arrin të bëjë më të mirën dhe kritikat nuk kanë munguar gjatë kësaj periudhë. Së fundmi ka pasur edhe një dëmtim të lehtë, çka ka bërë që të humbë derbin me Sëlltikun që luhet prej…

Shumë zhgënjim në Skoci, edhe Grezda në “shënjestër”

Stiven Xherard u shfaq i zhgënjyer pas barazimit që Rejnxhërs mori ndaj Dundi Junajtid. Tekniku anglez e tha hapur pas ndeshjes: “Nuk ishim Rejnxhërsi”. Në shenjestër kanë përfunduar shumë lojtarë, mes tyre edhe Eros Grezda. “Kur të…

Rejnxhërs befasohet, Grezda zëvendësues te skocezët

Rejnxhërs është befasuar në shtëpi nga Aberdeni, që ka fituar me rezultatin minimal 0-1. MkKena realizoi golin vendimtar që në minutën e shtatë dhe skuadra e Eros Grezdës nuk ia doli të barazonte. Skuadra e drejtuar nga Stivën Xherard…

Shpresa për Grezdën, por Shqipëria humb një tjetër

Shqipëria nesër luan me Skocinë dhe trajneri Kristian Panuçi ditën e sotme do të vendosë se si do ta rreshtojë skuadrën e tij. Gjatë këtyre ditëve shqetësimi kryesor ka qenë Eros Grezda. Sulmuesi anësor ka punuar i diferencuar për të mos…

Eros Grezda i diferencuar, Ndoj sërish me probleme

Shqipëria po kryen seancën e radhës stërvitore para ndeshjes me Skocinë. Sulmuesi anësor Eros Grezda vijon të punojë i diferencuar dhe gjasat janë që ai të mos jetë gati për ndeshjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi”. Gjendja e tij…

Panuçi nuk gjen rehati, Shqipëria humb një titullar

Sa duket është e shkruar që Kristian Panuçi në asnjë moment të mos e ketë të plotë grupin e lojtarëve në dispozicion. Shqetësimi i ditëve të fundit ka qenë sulmuesi anësor Eros Grezda. Futbollisti i Rejnxhërs nuk është stërvitur me grupin…

Dëmtimi i Eros Grezdës, kjo foto tregon shumë gjëra!

Kristian Panuçi nuk e ka pasur mundësinë deri më tani ta ketë grupin e futbollistëve të plotë. Ermir Lenjani është larguar nga grumbullimi së bashku me Alban Hoxhën, ndërkohë Metz nuk ka lejuar Ivan Balliun t’i bashkohet kuqezinjve.…

Ismajli nën urdhrat e Panuçit, shqetësojnë Grezda e Lenjani

Shqipëria ka nisur grumbullimin para ndeshjeve me Skocinë dhe Uellsin, ndërkohë që në seancën e parë nuk ka nisur punë me grupin Ermir Lenjani. Lojtari i linjës së majtë është parë anës fushës stërvitore dhe po ndjek përgatitjet e pjesës…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për takimin e së dielës ndaj Madhëuell. Dëmtimi i Rajan Kent dhe pezullimi i sulmuesit Kandeiash i kanë dhënë një shans të artë sulmuesit…

Debutimi i hidhur i Grezdës, shtylla i mohon golin

Eros Grezda luajti si titullar për herë të parë në fomacionin e Gllazgou Rejnxhërs. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk mund të lërë shenjë në transfertën ndaj St. Mirren, që u mbyll me triumfin e skuadrës së Stivën Xherard me rezultatin 2…

Kriza e golit, sulmuesit kuqezi as nuk po marrin minuta

Kjo fundjavë nuk ka qenë aspak e mirë për sulmuesit e kombëtares. Jo vetëm që asnjë nuk ka shënuar, por edhe minuta nuk kanë pasur. I vetmi që ka zbritur në fushë ka qenë Bekim Balaj. por edhe për shkodranin minutat ishin të pakta. Ai u…

“Ishte penallti, aktrimi i Grezdës nuk e bindi arbitrin”

Eros Grezda mund të kishte fjetur i qetë, nëse do të kishte shfrytëzuar mundësinë e krijuar në sekondat e fundit të shtesës. Një rast i shkëlqyer për t’u shndërruar në heroin e Rejnxhërs, për ti dhënë skuadrës fitoren në ndeshjen e Europa…

Grezda i përgjigjet Xherardit, gol me ekipin rezervë

Ditën e djeshme padyshim çdo tifoz i kombëtares sonë ishte i mërzitur pasi në ekipin e Rejnxhërs për sfidën e kampionatit që e fituan 5-1, Eros Grezda nuk u grumbullua. Një vendim që u mor nga trajneri Stiven Xherard. Por gjithsesi, për…

Grezda bashkohet me Kombëtaren

Shqipëria përballet me Skocinë prej orës 20:45. Kuqezinjtë e drejtuar nga Panuçi duan pikë, ndërkohë që në tribunë do të jetë edhe një tifoz special si Eros Grezda. Anësori tani edhe është i lidhur ngushtë me Skocinë, pasi Gllasgou…