Grezda transferohet në Francë, zbulohen detajet e operacionit

0

Eros Grezda do të nisë një aventurë të re. 24-vjeçari i kombëtares kuqezi do të largohet nga Gllasgou Rejnxhërs. Skocezët paguan 2 milionë sterlina te klubi i Osijekut verën e kaluar, por aventura britanike e gjakovarit nuk shkoi mbarë.

Interesim për të ka shprehur klubi i Brestit, që sapo është rikthyer në elitën e futbollit francez. Akordi me gjigantin skocez është arritur për shifrën e 1.75 milionë sterlinave, ndërsa Grezdën e pret një kontratë 4-vjeçare sipas The Sun. Lojtari ka fluturuar drejt Francës për të mbyllur gjithçka dhe për të zyrtarizuar transferimin e tij në League 1.

Trajneri Xherard e pranoi se nuk e sheh shqiptarin pjesë të planeve të tij, ndërsa i uron fat për aventurën e re. “Mendoj se kampionati këtu ishte shumë i fortë për të, por talenti nuk i mungon Grezdës. Nuk kam dyshime që mund të transferohet në një kampionat tjetër, me një skuadër dhe trajner që mund t’i përshtaten stilit të tij”, theksoi legjenda e Liverpulit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online