Bushi: Grezda meritonte më shumë se Rejnxhërsi, lojtar klasi!

0

Eros Grezda është transferuar në Skoci te Rejnxhërs, ndërkohë që për anësorin ka pasur shumë elozhe gjatë kësaj periudhe. Për lojtarin anësor të kombëtares ka folur edhe Alban Bushi, trajneri i Shpresave, i cili mendon se Grezda meritonte një lëvizje edhe më të madhe se kjo.

“Kur shikonim se sa i talentuar është Grezda, të gjithë prisnim që ai të shkonte në një stad më lart se Rejnxhërs. Ai është një lojtar që mund të jetë i klasit botëror. Por unë jam i sigurt që ai do të jetë në gjendje ta provojë veten te Rejnxhërsi. Duke ditur cilësitë e tij, ai do të ketë një impakt të madh”, është shprehur Bushi, sikurse raporton “Express.co.uk”.

Më tej ish-sulmuesi ka shtuar: “Ai meritonte një transferim më të madh dhe mendoj se do të bëjë mirë në Skoci. Ai është një lojtar i rëndësishëm për Shqipërinë dhe kur ai luan mirë, ne tentojmë të bëjmë mirë. Erosi ka punuar shumë dhe i uroj atij fat”.

Grezda ka shkëlqyer në Kroaci me Osijekun dhe vetëm pas një viti u shit për rreth 3 milionë euro. Më parë ai kishte qenë pjesë e Lokomotivës së Zagrebit, ku edhe ra në sy për herë të parë, duke fituar edhe një vend në kombëtaren shqiptare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.