E FUNDIT/ Struga merr fitoren e rëndësishme në Europë, mposht ekipin armen në turin e dytë të Ligës së Konferencës

Struga ka marrë sot një fitore mjaft të rëndësishme. Kampionët e Maqedonisë së Veriut kanë mposhtur…

Ballkani ndalet në barazim nga kampionët e Maltës, Emërllahu gaboi nga pika e bardhë e penalltisë

Ballkani nuk ka mundur ta shfrytëzojë faktorin fushë mbrëmjen e sotme. Kampionët e Kosovës janë ndalur…

Drejtësi shqiptare në Champions dhe në Conference League, 5 arbitra shqiptarë caktohen në krye të detyrës nga UEFA

Turet e dyta kualifikuese të garave të UEFA-s do të nisin javën e ardhshme. Ekipet shqiptare…

VIDEO/ Vllaznia shpërfytyrohet në “Loro Boriçi”, Valuri e eliminon me goleadë

Barazimi 2-2 në Islandë mbajti gjallë shpresat te tifozët shkodranë. Aq më tepër kur goli i…

“Goli i shpejtë na prishi planet”, Bledi Shkëmbi flet pas eliminimit të Tiranës: Na vjen keq, por ndeshjet në shtëpi ndonjëherë janë më të vështira se ato jashtë

Rrugëtimi i Tiranës në Europë është ndërprerë sot. Bardheblutë i thonë “lamtumirë” Conference League-s pas humbjes…

VIDEO/ Tirana i thotë “lamtumirë” Europës që në turin e parë, një gol në sekondat e para i eliminon nga Conference League

Rrugëtimi i Tiranës në Europë është ndërprerë sot. Bardheblutë i thonë “lamtumirë” Conference League-s pas humbjes…

VIDEO/ Portieri serb i Marsaxlokk-ut shfryn nervat pas eliminimit, provokon me tre gishtat lojtarët e Partizanit

Partizani ka përmbysur sot me shifrat 1-2 Marsaxlokk-un, pas një goli në minutën e 93-të të…

LIVE, Vllaznia-Valur/ Gafë në mbrojtje e shkodranëve, Valuri i shënon golin e 3-të brenda 36 minutave (VIDEO)

LIVE, Vllaznia-Valur 0-3 Pedersen 13′, 36′, Tryggvason 16′

Nga Champions League në Conference League, mësoni rivalët e Egnatias, Ballkanit, Deçiçit dhe Strugës

Rrugëtimi i klubeve shqiptare në Champions League përfundoi sot. Egnatias nuk i mjaftoi fitorja 2-1 kundër…

Klubet shqiptare luajnë për kualifikimin në turin e dytë, ja oraret e ekipeve të Superiores në Europës

Klubet e “Abissnet Superiore”-s do të rikthehen sërish në fushë në këtë mesjavë. Të gjitha skuadrat…

“Ata kishin lojtarë nga Amerika Latine, gabuam nga dëshira për të fituar”, Shehi vlerëson Marsasloxx-un dhe premton: Shkojmë në Maltë për të fituar

Partizani nuk e ka shfrytëzuar faktorin fushë në përballjen e sotme kundër Marsasloxx-ut, të vlefshme për…

E FUNDIT/ Vllaznia përmbys Valurin me 10 lojtarë, por një gol në sekondat e fundit i heq fitoren nga duart

Vllaznia i ka shkuar fare pranë një firoreje mbrëmjen e sotme. Madje, sekondat e ndanë nga…

E FUNDIT/ Goli i Muratajt nuk i mjaftoi, Partizani barazon me ekipin maltez

Partizani-Marsaxlokk ka përfunduar me rezultatin 1-1. Të kuqtë e nisën mjaft mirë sfidën, duke kaluar në…

E FUNDIT/ Tirana largohet me festë nga Gjeorgjia, bardheblutë barazojnë ndeshjen në minutat e fundit

Tirana ka marrë një rezultat pozitiv në Gjeorgji. Bardheblutë janë larguar me festë nga transferta me…

Fitorja e parë shqiptare, Malisheva mposht ekipin malazez në Ligën e Konferencës me një gol spektakolar

Malisheva ka regjistruar sot fitoren e parë të një klubi shqiptar në Ligën e Konferencës për…

E FUNDIT/ Kundërshtarë nga Malta, Islanda dhe Gjeorgjia, njihuni me rivalët e ekipeve shqiptare në Europë

Sot, në Nion të Zvicrës, është hedhur shorti i turit të parë kualifikues të Ligës së…

Nga derbi shqiptar deri te ekipe nga Gjeorgjia dhe Bjellorusia, njihuni me rivalet e mundshëm të Tiranës në Ligën e Konferencës

Ditën e nesërme do të hidhet shorti që do të caktojë çiftet e skuadrave për turin…

Partizani është me fat në turin e parë kualifikues, mësoni 5 kundërshtarët e mundshëm të të kuqve në Ligën e Konferencës

Ekipet shqiptare do mësojnë ditën e nesërme kundërshtarët me të cilët do të përballen në raundin…

Olimpiakosi ngre trofeun e Ligës së Konferencës në shtëpi, Ndoji e pa nga stoli finalen me Fiorentinën

Olimpiakosi është fituesi i Ligës së Konferencës për edicionin 2023/24. Klubi grek triumfoi në shtëpi ndaj…

Befasia e Europës! Olimpiakosi eliminon Aston Vilën dhe arrin në finale, një 30-vjeçar bëhet makthi i anglezëve me 5 golat e shënuar

Olimpiakosi janë befasia e Europës. Skuadra greke ka mbërritur në finale të Ligës së Konferencës, e…

VIDEO/ Olimpiakosi bën çudinë në Europë, grekët shpërfytyrojnë Aston Vilën në Angli

Olimpiakosi është padyshim çudia e madhe e mbrëmjes së sotme. Klubi grek ka thyer të gjitha…

VIDEO/ Trajneri i Fiorentinës i habit të gjithë pas golit në Conference League, puth me pasion gazetaren e njohur

Fiorentina ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës pasi ka mposhtur mbrëmë pas…

VIDEO/ Fenerbahçja rihap garën në vetëm 6 minuta, Olimpiakosit i duhet të djersijë edhe në Turqi

Olimpiakos-Fenerbahçe ka përfunduar me rezultatin 3-2. Klubi grek gjeti shumë shpejt rrugën e rrjetës. Furtunisi e…

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e nderit, klubi kroat shkatërrohet nga PAOK-u

PAOK-u ka përmbysur tërësisht rezultatin e ndeshjes së parë kundër Dinamos së Zagrebit. Grekët humbën 2-0…

Një mundësi që ndodh rrallë, Dinamo Zagreb mund të vendos vetë se ku do të luajë në sezonin e ardhshëm në Europë

GNK Dinamo Zagreb mbrëmë ka mposhtur PAOK-un me rezultat 2-0 në Maksimir dhe është në rrugë…

VIDEO/ Enea Jorgji “skuq” Ajaksin dhe Aston Vilën, shihni dy çastet kur ndëshkon me karton të kuq lojtarët e të dy ekipeve

Enea Jorgji ka pasur një detyrë të rëndësishme mbrëmjen e sotme. Arbitri shqiptar ndau drejtësinë në…

VIDEO/ Lojtari shqiptar jep asistin që solli kualifikimin, eliminon Real Betisin në Ligën e Konferencës

Dinamo e Zagrebit është kualifikuar në fazën e 1/16-ve në Ligën e Konferencës. Kroatët kanë barazuar…

VIDEO/ Ikardi ndëshkon në fund ekipin e Qazim Laçit, Legia humb pa Muçin në Europë

Gallatasarai e ka nisur me fitore fazën me eliminim direkt në Ligën e Europës. Klubi turk…

VIDEO/ Dinamo e Zagrebit tregon forcën në pjesën e dytë, njerr jashtë Europës Ballkanin e Ilir Dajës

Ballkani është larguar me humbje nga Kroacia. Dinamo e Zagrebit mposhti me shifrat 3-0 ekipin e…

VIDEO/ Skema e Ilir Dajës tërheq vëmendjen e UEFA-s, i japin vëmendje goditjes së dënimit të Ballkanit

UEFA ka shpërndarë sot një moment nga ndeshja e fundit e Ballkanit në Europë. Klubi nga…

VIDEO/ Imobile bën Lacion të marrë frymë lirisht në minutat e fundit, Elseid Hysaj është me njërën këmbë në fazën e 1/16-ave

Lacio ka marrë një fitore të vështirë mbrëmjen e sotme kundër Selltikut. Skocezët kanë rezistuar deri…

Zyrtare/ “Air Albania” hap dyert për Ballkanin, Ilir Daja do të kthehet në Tiranë për ndeshjen e Ligës së Konferencës

UEFA ka marrë vendimin zyrtar, Ballkani-Viktoria Pilsen do të zhvillohet në “Air Albania”. Fusha e stadiumit…

U largua i pamposhtur nga Astana, Ilir Daja kërkon më tepër: Meritonim të fitoni, do të luajmë shanset tona në grup

Ballkani ka barazuar 0-0 ndaj Astanës në ndeshjen e katërt të grupit në Ligën e Konferencës.…

VIDEO/ Tifozët e Dortmundit sulmojnë ish-presidentin e Juventusit dhe të PSG-së në Champions, hedhin edhe “shufra ari” në fushë

Tifozët e Dortmundit nuk e kanë ndalur protestën e tyre kundër UEFA-s. Ultrasit e klubit gjerman…

Nuk e kënaq fitorja ndaj Ballkanit të Ilir Dajës, trajneri i Astanës ankohet: Ndoshta nuk duan të na shohin në Europë

Ballkani humbi dje me rezultatin 1-2 nga Astana në “Fadil Vokrri“. Megjithëse ka marrë fitoren e…

VIDEO/ Goditi Zhegrovën me shkelm dhe e tërhoqi nga fanella, lojtari çuditet me kartonin e kuq pas ndërhyrjes skandaloze

Lucas Lovat ka qenë protagonist i një veprimi antisportiv mbrëmjen e djeshme. Lojtari i Slovan Bratislava-s…

VIDEO/ Muçi detyron kundërshtarin të shënojë autogol, topi shkon në rrjetë edhe pse gjendeshin 7 rivalë në zonë

Legia e Varshavës është duke luajtur kundër Zrinjskit të Mostarit në ndeshjen e vlefshme për fazën…

VIDEO/ Ballkani dominon lojën, por Astana merr fitoren! Kazakët fitojnë me 2 gjuajtje në portë

Lojtarët e Ballkanit janë larguar të zhgënjyer nga “Fadil Vokrri”. Skuadra e Ilir Dajës është mposhtur…

E bujshme/ Trajneri i Dinamos së Zagrebit mendon largimin: Atë që doja t’i bënim Ballkanit, na e bëri ai! Humbja më e keq në karrierë

Ballkani ka marrë një fitore historike, teksa ka mposhtur me rezultatin 2-0 Dinamon e Zagrebit në…

Qazim Laçi bind në arenën europiane, mesfushori shqiptar ndër më të mirët në fushë përballë klubit të La Ligës

Qazim Laçi po tregon një formë mjaft të mirë në prag të grumbullimit me ekipin kombëtar.…