Atleti më i pasur i botës e ka emrin Connor Mcgregor, njihuni me pasurinë e luftëtarit të MMA-së

Conor Mcgregor u shpall atleti më i pasur në vitin 2020 sipas Forbes, pas shitjeve të…

Mposht edhe kampionin e Europës, Bregu nderon Shqipërinë në turneun e bilardos

Ed Bregu është bilardisti shqiptar që ka dalë triumfues nga një prej turneve më të mëdhenj…

I njohur për momentet qesharake në fushë, ish-portieri i Barcelonës e kërkon suksesin në muzikë

Dikur portier i Barcelonë, tani Pinto ka zgjedhur një rrugë krejt tjetër nga futbolli dhe është…

Tyson Fury jep premtimin: Do të mund Wilderin dhe do të shkoj në WWE

Në datën 22 të muajit shkurt Tyson Fury do të rikthehet në ring për tu përballuar…

Këto grushta të marra nuk janë shaka, por djali i rrugës Diaz ndalohet nga doktori

Dueli i vitit mes Nate Diaz dhe Jorge Masvidal, përfundon me triumfin e këtij të fundit,…

“Psikopati” kthehet në WWE, Gzim Selmani flet shqip: Jemi më të fortët

Të gjithë e njohim padyshim luftëtarin nga Shkodra, Gzim Selmani, i cili njihet me pseudonim ”Psikopati…

Është këtej ringu! Humbi ndjenjat dhe bënte si fitues, Quevedo bëhet qesharak

Ndeshja e kickbox-it midis Jose Maria Quevedo dhe Hakin Ketaiebit në Francë është përhapur shumë në…

Ndeshja e vitit për titullin më të çuditshëm në histori:“Shk****ata më e keqe në planet”

Jorge Masvidal nuk do e pranojë ndonjëherë se është promovues i mirë, por ai e di…

Pantallona lëkure për Mynih 1860: Top 10 uniformat më absurde në futboll

Mynih 1860 hyn me të drejtë në listën e skuadrave me uniformat më të pazakonta të…

Shkurt e thërrasin “Daks”, njihuni me futbollistin me mbiemrin më të vështirë në planet

Futbollistët njihen më së shumti nga mbiemrat. Por, ka dhe raste speciale ku përdoren nofka, në…

“Qenke sozia ime”, Klop dhe kërkesa e çuditshme nga gazetari

Jurgen Klop mbetet një ndër trajnerët më zbavitës në qarkullim dhe ditët e fundit ka dhuruar…

Lajm i keq për tifozët, “FIFA20” zhduk emrin Juventus

EA SPORTS bën të ditur detajet e video-lojës

VIDEO: Skenë prekëse, tifozi i vetëm në stadium përlotet pas fitores së parë!

Një video fantastike vjen nga Korea e Jugut, në një ndeshje të kategorisë së tretë, mes…

VIDEO: Barcelona tërbon këngëtarin kinez, e pëson televizori!

Për të dytin vit rresht, Barcelona është eliminuar turpshëm nga Champions League, me remontada që as…

Dibala me shokë befasojnë Barzalin për ditëlindje, plas gallata për moshën

Andrea Barzali, një nga shtyllat e Juventusit dhe Italisë në shekullin e ri, ka mbushur 38…

VIDEO: Vetëm 0.4 sekonda, 18-vjeçari shumë pranë rekordit të Bolt

Usain Bolt, njeriu më i shpejtë në botë, vendosi rekordin absolut për 100 metra në vitin…

Propozimi origjinal për martesë, a tha “po”?

Për meshkujt e çmendur pas futbollit femra ideale do ishte ajo që merr vesh nga futbolli.…

VIDEO: Perla e mbrëmjes, Suarez që tenton Rabona (pa sukses)

E kemi parasysh termin sportiv Rabona? Kur një lojtar tenton të krosojë me finte, për spektakël,…

VIDEO: Portieri i Anglisë përfshihet në sherr masiv

Ngjarje e shëmtuar në Sandërlend, ku portieri i Kombëtares angleze Xhordan Pikford u përfshi në një…

Barcelona i ofron rinovimit talentit, ia nis dokumentet gabimisht klubit rival

Barcelona është klub i fuqishëm, i pasur dhe shumë i organizuar, por ndonjë gafë e bëjnë…

(VIDEO) Penallti pa dashje, kapiteni 13-vjeçar i Gallatasaraj habit të gjithë

Një ndeshje për ekipet Under-14 mes Gallatasaraj e Istanbulspor ka përfunduar në qendër të vëmendjes, për…

Nejmar hap krahun, tani numri 10 i “Seleçaos” është… Donald Tramp

Presidenti i Brazilit, Zhair Bolsonaro, ka kryer vizitën e tij të parë zyrtare në SHBA. Gjatë…

Batuta e hidhur e Tefik Osmanit: Po të ishte Real Madridi shqiptar…

Reali i Madridit u shpartallua nga Ajaksi në Bernabeu, duke u eliminuar nga Champions League, edhe…

Fantazia rumune: dordolecët zëvendësohen nga… korbat!

Duhet ta shikosh, që ta besosh! Në Rumani, klubi kryesues i kampionatit, CFR Kluzh, ka gjetur…

Golfi është sport superseksi, e vërteton bukuroshja Lucy Robson

Lucy Robson është një femër shumë seksi, por si ajo ka pa fund nëpër botë. Çfarë…

VIDEO | Harrojini çmimet “Oscar”, në internet plas ironia!

Në futboll, lojtarët që simulojnë janë të shumtë dhe shumë futbollistë “kryqëzohen” në rrjetet sociale për…

“Kur luaja te Barcelona, faleminderit që më kujton vëlla”, Osmani s’i lë shakatë

Tefik Osmani vazhdon të jetë shumë aktiv në rrjetet sociale dhe tregon edhe njëherë tjetër se…

VIDEO | Evra feston Shën Valentinin me panda, Osmani me… gomar

Tefik Osmani dhe francezi Patris Evra janë shumë të ngjashëm… Në fakt, nuk kanë asnjë lidhje…

Hamilton mbret në pistë, i çmendur me pushime

Në mars nis Botërori i Formula 1, por Ljuis Hamilton nuk bën pushime normale, me plazh…

VIDEO: Hazard gabon llogaritë, David Luiz e korrigjon me një shpullë

Moment komik pas ndeshjes së djeshme mes Çelsit e Totenhemit në Kupën e Ligës në Angli,…

“Një vizitë në burg”, ylli i Totenhemit e kaloi fundjavën në polici

Mbrojtësi i Totenhemit, Serzh Orjer, e kaloi mbrëmjen e së shtunës në polici, pasi u arrestua…

Roma kërkon të blejë Mesin… në Twitter!

Profili i Romës në anglisht në Twitter është një spektakël më vete, sepse klubi verdhekuq ka…

I zakonshmi Vidal, borxhet në Itali e marrin në qafë

Në një futboll ku futbollistët janë nën kontroll total nga agjentët dhe klubet, ka edhe disa…

VIDEO | Basti për Superclasicon i kushton portierit, Lamela kthehet në “berber”

Shpesh kemi parë baste të ndryshme midis futbollistëve, si dhe premtime nga më të ndryshmet në…

Autogol dhe batuta, Batshuaj “masakron” Fil Xhons

Mbrëmja e së mërkurës në Champions prodhoi rezultate surprizë, si fitorja e bujshme e CSKA-së së…

FOTO | Çmenduri angleze, Origi “përjetësohet” nga tifozi i Liverpulit

Derbi i Merseyside i luajtur fundajvën e kaluar pati një fund mjaft emocionues, teksa pas një…

VIDEO | Tmerri i përjetuar, Donaruma hero me penalltinë e pritur!

Programi italian i “Le Iene”, në “Italia 1”, ka vendosur t’i bëjë një surprizë të hidhur…

VIDEO | Çfarë tersi Luiz Gustavo, autogoli është komik!

Luiz Gustavo është një lojtar me eksperiencë të jashtëzakonshme, ka fituar gjithçka në karrierë dhe ka…

VIDEO | Jurgen Klop humbet “fillin” e konferencës: Po më flet një zë erotik në kufje!  

Jurgen Klop dihet se është një trajner i paparashikueshëm. Shpesh e kemi parë që të bëjë…

(VIDEO) Maradona “tapë”, intervista më absurde në histori!

Diego Maradona po e udhëheq skuadrën meksikane Dorados drejt ngjitjes në divizionin e parë, sepse tashmë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online