Pantallona lëkure për Mynih 1860: Top 10 uniformat më absurde në futboll

Mynih 1860 hyn me të drejtë në listën e skuadrave me uniformat më të pazakonta të shfaqura në fushat e futbollit. Për nder të “Oktobrefest”, festës së birrës në Gjermani, klubi bavarez krijoi një uniformë të tretë me pantallona lëkure.

Një detaj, me të cilin skuadra e kategorisë së tretë, hyn në Top 10 të skuadrave me kompletet sportive më absurd. Askush nuk mund të harrojë Karibous të Kolorados dhe fanellat e tyre, për të rikthyer në memorie kaubojsët e perëndimit.

Aq të pazakonta janë edhe uniformat e spanjollëve të La Hoja Lorkas. Pikërisht nga Gadishulli Iberik kanë ardhur disa nga idetë më ekstravagande, shpeshherë të lidhura me iniciativat e publicitetit, si uniformat e Atletikos së Madridit, në të cilat ndoodhej Njeriu Merimangë.

Getafe ka prezantuar dikur “uniformat me dy fytyra” opër të sponsorizuar “Burger King”. Në listë nuk mungojnë muskujt e Hulk, tigrat, mjetet e punës apo njollat e gjakut, të paraqitura nga Athletik Bilbao në vitin 2004. Fotogaleria ju prezanton uniformat më qesharake.

[Best_Wordpress_Gallery id=”150″ gal_title=”Fanellat me te pazakonta”]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online