(VIDEO) Peru, derbi “tregtar” dhe një faull për burg

Peru, El Clasico i ekipeve “Tregtare” është gjithnjë një sfidë plot pasion e nerva. Mesfushori i…

“Njeriu i Ndeshjes”, gigabajt e pula në futbollin modern

Një herë e një kohë, kur një futbollist shpallej “Njeriu i Ndeshjes”, e shumta merrte ndonjë…

I biri dëshiron të bëhet futbollist, Madona shmang Barcelonën dhe Juventusin

Këngëtarja e famshme amerikane Madona prej një viti jeton në Europë, më saktë në Lisbonë, me…

Boksieri fiton titullin dhe më pas merr një… “PO”

Normalisht që vera është e mbushur me shumë aktivitete të ndryshme sportive, pasi edhe publiku është…

Klop është fantastik: vizitë surprizë, birra dhe këngë me tifozët!

A ekziston një trajner më simpatik se Jyrgen Klop? Trajneri i Liverpulit është një personazh i…

Portieri brazilian gjobitet pasi përdori celularin në fushë, por arsyeja është befasuese

Aderbar Santos, portier i Atletiko Paranaenses, u bë i famshëm para pak muajsh, në maj, kur…

Fanella e tretë e Parmës është mbresëlënëse, rekord shitjesh në 24 orë!

Më në fund Parma është kthyer në Serinë A dhe do të qëndrojë aty, edhe pse…

Marseja ofendon Seviljen, Rami e bën lëmsh: “Kush e ka shkruar, ndonjë femër?”

Olimpiku i Marsejës luan sot një miqësore kundër Betisit dhe klubi francez ka vendosur ta nderojë…

Seria A kthehet në Indonezi, spoti televiziv të lë gojëhapur

Kalimi i Kristiano Ronaldos nga Reali i Madridit te Juventusi, por edhe shpenzimet madhore të Serisë…

Masa komike sigurie, Pulisiç ndërhyn për një tifoz

Mbrëmë në Amerikë u luajt një ndeshje miqësore mes Liverpulit e Borusias së Dortmundit, me gjermanët…

Juve me stil, edhe autobusi është një vepër arti

Sezon i ri, Ronaldo në ekip, ambienti pa fund dhe natyrisht edhe imazhi duhet të jetë…

Fushatë e veçantë marketingu, Sandhauzeni shet fanellat e Gjermanisë!

SV Sandhauzen, klubi i Bundesligës 2 gjermane, ka habitur të gjithë në Gjermani, me një veprim…

‘Kaiser’ bëhet film: Futbollisti më i madh që nuk ka luajtur kurrë futboll!

Karlos Henrike Raposo është tani 55 vjeç dhe nuk dihet realisht çfarë bën në jetë, por…

Napoli prezanton fanellat me një ide spektakolare

Vitet e fundit klubet e futbollit po bëhen gjithnjë e më aktive në rrjetet sociale, ndërkohë…

Një fjalë, miliona “like” për Ronaldon

“Buongiorno”. Mjafton kaq që Ronaldo të çmendë Instagramin. Jetojmë në botë virtuale, ku çdo gjë rrotullohet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online