Intervista/ “Blerja e re në shtëpinë e futbollit”, flet prezantuesja shqiptare: Më mirë mos më shihni si bëhem për Gjermaninë

Nga Klaudio Ndreca Me apo pa? Futboll apo “censurim” edhe për orët e vona të transmetimit?…

Largohet pa pengje dhe mes shkëlqimit, Armando Sadiku i jep dorën Malagës: Që ditën e parë…

Armando Sadiku njofton në rrjetin social Instagram, që do të largohet nga ekipi i Malagës. Lojtari…

“Paratë e lirimit e tij erdhën nga Barcelona”/ Ronaldinho i dhuroi golin e parë në karrierë, Messi i kthen pasimin

“Goli i parë kundër Albcete dhe atë pasim nga Ronaldinho nuk do ta harroj kurrë”– ka…

Fitoi dhe humbi gjithçka në jetë/ Rrëfimi emocional i Tyson: “Të jetosh kërkon guxim, unë po pres vdekjen”

Dikur ishte epoka e tij. Ringu njihte vetëm një emër, Mike Tyson. Vetëm 20 vjeç dhe…

(VIDEO) Tërheq kamionin me dhëmbë dhe ndal golf 2-sh me shpatull, njihuni me Hulkun e Kosovës

Shkelzen Sylaj nuk është aspak një njeri normal. Djaloshi nga Kosova njihet për forcën e tij…

Histori shprese/ Doktorët i thanë se nuk do të ecte, 25 vjeçari nga Pogradeci sot eshtë boksier

Një histori mjaft frymëzuese dhe shpresëdhënëse është ajo e Ajet Korcës. Një 25 vjeçar nga qyteti…

Yjet që lanë futbollin në moshë të re, njihuni me arsyet më të çuditshme

Një numri jo të vogël futbollistësh të talentuar u ndodh që të braktisin futbollin pa kapur…

Historia | Bajerni e bleu si pasardhësin e Riberisë, tani luan në kategorinë e nëntë

Pakkush mund ta kujtojë, kur afro shtatë vjet më parë, te Bajerni i Myniut mburreshin se…

VIDEO: Takim kampionësh, Ronaldo dhe Hamilton “çmendin” Monte Carlon

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo, ka qenë sot i pranishëm në Monte Carlo, aty ku është…

“Nderi i Mundjes Shqiptare”, vlerësime për kampionin Sinan Trimi

Sinan Trimi është një nga mundësit më të njohur në Shqipëri, me një karrierë shumë të…

VIDEO: Vetëm 0.4 sekonda, 18-vjeçari shumë pranë rekordit të Bolt

Usain Bolt, njeriu më i shpejtë në botë, vendosi rekordin absolut për 100 metra në vitin…

Në ndjekje të një ëndrre, historia e një trajneri vlonjat në Lion

Shqiptarët i gjen kudo nëpër botë, edhe aty ku nuk ta pret mendja, duke bërë profesione…

“Kur luaja te Barcelona, faleminderit që më kujton vëlla”, Osmani s’i lë shakatë

Tefik Osmani vazhdon të jetë shumë aktiv në rrjetet sociale dhe tregon edhe njëherë tjetër se…

VIDEO | Evra feston Shën Valentinin me panda, Osmani me… gomar

Tefik Osmani dhe francezi Patris Evra janë shumë të ngjashëm… Në fakt, nuk kanë asnjë lidhje…

Emiliano Sala, djaloshi tragjik që ëndërronte Batistutën

Tashmë ka marrë fund, Emiliano Sala është ndarë nga jeta dhe është kthyer në personazhin e…

80 vite Tomor Gjoka, përvjetori i një prej legjendarëve të Tironës

Sot mbush 80 vjeç Tomor Gjoka, ish-futbollist legjendë e Tiranës, apo Tironës, si preferojnë ta quajnë…

Vlerësimi i “Partizanit” ’68, Agim Fagu: Meta e flet historinë e Shqipërisë me “shqipe të pastër”

Partizani është shquar ndër vite jo vetëm në futboll. Ekipi i basketbollit për meshkuj, ai i…

Presidenti Meta në Korçë, nderim për legjendat e sportit

Para pak ditësh ishte në Vlorë, për të nderuar Flamurtarin e madh të viteve ’80, që…

Vjen trofeu i parë, Kristiano Zhunjor në gjurmët e të atit

“Bëmë baba të të ngjaj!”. Një shprehje shqiptare, e cila i shkon më së miri për…

Foden, djaloshi i rritur me “Blue Moon” që Guardiola synon ta kthejë në legjendë

Çdo fëmijë rritet duke pasur ëndrra dhe çdokujt nga ne mund t’i ketë ndodhur shpesh që…

Me gisht të thyer dhe gjuhën e prerë, heroi i futbollit vjen nga Gjermania

Me futbollin që është përqendruar më së shumti te paratë dhe përfitimet ekonomike, shpesh thuhet se…

Ibrahimoviç “pa frena”: Nuk konkurronte Ronaldo me Mesin për Topin e Artë

Në momentin kur Zlatan Ibrahimoviç vendosë të flasë, e gjithë bota dëgjon. Deklaratat e yllit suedez…

“Kur ligamenti të bën trajner para kohe”, historia e Iken Drobonikut

Tomori në sezonet e fundit i kanë munguar rezultatet dhe ngjitja në Kategorinë Superiore, por ia…

“Sfida e kuqe, titulli dhe filozofia”, rrëfimi i Skënder Gegës

Nga sfida te Partizani, te projekti i së ardhmes në klubin e kuq, filozofia, talentët dhe…

Ende nuk ka debutuar në kampionat, është golashënuesi më i mirë në Europa League

Tre gola të shënuar në pesë ndeshje. Tashmë nuk është më një rastësi: mund të jetë…

Festimi “i çmendur” i Murinjos bëhet hit, tifozët kanë një kërkesë të veçantë

Ekspresiv. Ndonjëherë, ndoshta edhe i ekzagjeruar. Megjithatë, Zhoze Murinjo di gjithmonë të bëhet protagonist. Jo vetëm…

Saga e mbiemrit Turam, 17-vjeçari Kefren debuton në Champions

Diçka më pak se gjysmë orë në fushën e lojës. Koha e mjaftueshme për të shkruar…

Cilësohej talent, në Indi zbulojnë se falsifikoi moshën me 12 vjet

Nga golashënuesi më i ri në historinë e kampionatit indian, te skualifikimi 6-mujor, pasi kishte falsifikuar…

PROFIL | Nga lagjet e Tetovës te Kukësi, rrugëtimi i pazakontë i Valon Ethemit

21 vjeç, mesfushor, i lindur në Tetovë më 03.10.1997, prej dy vitesh pjesë e kuksianëve dhe…

Tre gola Bajernit pas 17 viteve: Lukebakio, talenti të cilin e ëndërroi Interi

Njeriu që ekzekutoi Bajernin e Mynihut ka një emër dhe një fytyrë: ai është Dodi Lukebakio…

Jeta e re e Ariel Shtinit, trajnerit që studion Guardiolën: Besoni, ëndrrat realizohen!

Ariel Shtini mund të jetë harruar nga shumëkush, të tjerë as që e kanë parë të…

Rekordi i Bergkamp, tre vendet e para në renditjen e “Golit të Muajit”

Disa histori në botën e futbollit, e meritojnë të tregohen. E tillë është edhe ajo e…

U “ble” dy herë në pak muaj: Kale, lojtari që mund të ndryshojë sezonin e Flamurtarit

U transferua në Vlorë në merkaton e verës. Prej ngërçit me ish-klubin e tij, Kukësi, humbi…

Fast food, jetë e çrregullt dhe netë pa gjumë: shkatërrimi i yllit të Barcelonës

Shishe birre të shpërndara në të gjithë shtëpinë, kuti të tëra picash mbi tavolinë, divani që…

Uniku Ibra: Unë vij nga planeti Zllatan, kur dëgjoja Kapelon të më ulërinte…

Zllatan Ibrahimoviç është një lojtar dhe personazh nga ata në zhdukje. Një miks perfekt midis potencës…

Debutoi me Kosovën, ylli i “Dardanëve” ka një mesazh për Pep Guardiolën

Në fitoren 4-0 të Kosovës, vëmendje mori edhe debutimi i talentit të ri të portës, Arijanet…

Heroi i përrallës së Kosovës fut në “sherr” klubet europiane

Një përrallë e vërtetë futbolli ajo që po përjeton Kosova. Përfaqësuesja e njohur në arenën ndërkombëtare…

Vedat Muriqi, sulmuesi i përrallës së Kosovës në Ligën e Kombeve

Kosova e sheh veten në rivalitetin historik të italianëve me gjermanët. Pas rënies së “panzerave” në…

Nga dilema e së ardhmes te Kupa e Botës, besimtari dhe toleranti Oliver Zhiru

Kur gjërat nuk po shkojnë mirë dhe nuk po aktivizohesh shumë, ekziston gjithmonë dyshimi për të…

Rinovimi i vështirë dhe netët pa gjumë, rrëfehet ylli i Serisë A

Nga Kombëtarja, te klubi dhe momentet më delikate. Portieri i Milanit, Xhanluixhi Donaruma tregoi gjithçka në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online