Mori humbjen e parë në karrierë, Fury hap polemika: Gjyqtarët ia dhanë fitoren Usyk se është Ukraina në luftë, e meritova unë

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë…

VIDEO/ Tyson Fury merr humbjen e parë në karrierë, Usyk i pamposhtur në duelin e titanëve

Fury dhe Usyk kanë ofruar për të apasionuarit e boksit një përballje nga ato që rrallë…

Mori humbjen e parë në karrierë, promoteri i boksit zbulon: Marku kishte probleme me dorën, është lu.ftëtar elitar

Florian Marku mori mbrëmjen e djeshme humbjen e tij të parë në karrierë. Boksieri shqiptar u…

“Kishe mendjemadhësi”! Mbështetësit shqiptarë futen në postimin e Florian Markut, nuk e përtypin humbjen me Chris Kongon

Florian Marku ka marrë humbjen e parë në boksin profesionist. Boksieri shqiptar nuk ia doli karshi…

VIDEO/ “Mbyte, mbyte”! Shqiptarët pushtuan Londrën, dëgjoni thirrjet mbështetëse për Florian Markun kundër Chris Kongo

Florian Marku kishte një mbështetje të mëdha në Londër nga ana e tifozëve. Të shumtë ishin…

“Ndjeva fuqinë e tij dhe thashë: ‘Nuk ka mundësi që kjo të më ndalë’”, Kongo flet pasi i shkaktoi humbjen e parë Florian Markut

Kris Kongo i shkaktoi sot humbjen e parë në karrirë Florian Markut. Boksieri britanik u shpall…

E FUNDIT/ Florian Marku merr humbjen e parë, Kris Kongo i rrëmben titullin

Florian Marku ka marrë sot humbjen e tij të parë në sportin e boksit. Boksieri shqiptar…

Përkrahë Noizy-t dhe me flamurin shqiptar, Florian Marku elektrizon sallën në Londër

Tashmë është momenti i Florian Markut. Boksieri shqiptar ka hyrë në ring pak minuta më parë…

Do të ndeshet me një boksier të nivelit të lartë, Florian Marku zbret sot në ring kundër Chris Kongo

Florian Marku do të zbres sot në ring në një ndeshje të nivelit të lartë. Boksieri…

LAJM I FUNDIT/ Anthony Joshua hedh përtokë 3 herë Ngannou, doktorët e mbajnë të detyruar me maskë oksigjeni nga grushti i fortë

Anthony Joshua ka marrë një tjetër fitore në karrierë. Këtë herë duke mposhtur në boks, Ngannou.…

Mike Tyson bën shqiponjën, zemërohen në Serbi dhe nxjerrin variantin: E kanë detyruar nga Shqipëria që ta bëjë, Tyson s’ia di kuptimin…

Mike Tyson ka komentuar ndeshjen e fundit të Ermal Hadribeaj, i cili mposhti Carlos Morlina. Një…

VIDEO/ U fut në ringun e MMA me fanellën e Lionel Messi-t për fat, hidhet “knock-out” që në raundin e parë

Ngjarja Evolution Championship 86 u zhvillua këtë javë në Egjipt dhe lufta mes Karim Mohamed dhe…

“Nuk lejohet as fjala “dreq”, jo më sharja”! Flet trajneri Enton Kikrri: Boksi të bën më të edukuar, Titans 4 do të ketë spektakël!

Tajneri i Teutës në boks, Enton Kikrri ishte i ftuar në emisionin “Ora Sport” që transmetohet…

Ndeshja që të gjithë e presin! Usyk dhe Fury kanë firmosur kontratën, përplasje titanësh në ringun e boksit

Ndeshja që të apasionuarit e boksit janë duke pritur do të ndodhë. Tyson Fury dhe Oleksandr…

Video që po shpërndahet kudo! Florian Marku nuk hyri me këngë patriotike në ring, zgjodhi Salvatet mbi Pejgamberin

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

“Q..uni me gjithë këtë”! Florian Marku i pakënaqur pas fitores në 54 sekonda: Nuk e meritoj unë këtë orar

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

LAJM I FUNDIT/ Florian Marku i tregon forcën shqiptare Dylan Moran, “e fut në gjumë” dhe fiton ndeshjen për 54 sekonda

Florian Marku është rikthyer më i fortë se më parë. Boksieri shqiptar ka zhvilluar një ndeshje…

Do të ndeshet kundër Dylan Morann, Florian Marku ia thotë në sy: Shansi për t’u ndeshur me mua në ring vjen vetëm njëherë në jetë

Florian Marku do të rikthehet në ring pas një mungese të gjatë, prej një viti. Në…

VIDEO/ Florian Markun e lënë nervat në mes të intervistës, gati hedh përtokë boksierin

Florian Marku ka humbur qetësinë gjatë një interviste që ishte duke dhënë për “IFL TV”. Chris…

VIDEO/ Tifozët shqiptarë u zhgënjyen dhe thanë se fitorja e Haxhi Krasniqit ishte “e blerë”, gjyqtari shpjegon pse i dha fitoren: Algjeriani më goditi dhe mua

Haxhi Krasniqi u kthye në Kosovë për të zhvilluar një ndeshje boksi ndaj  Nadjib Mohamedi. Kjo…

VIDEO/ Haxhi Krasniqi fiton ndeshjen e boksit në “Fadil Vokrri”, por vendimet e gjyqtarëve ishin qesharake dhe për t’u shënuar në histori

Haxhi Krasniqi ka arritur që të fitojë duelin kundër algjerianit Nadjib Mohammedi. Boksieri shqiptar arriti që…

I bëri ballë edhe goditjes së fortë të jetës, boksieri shqiptar fiton betejën me sëmundjen e rëndë

Ish-boksieri Florim Xhabiri ka fituar betejën e tij më të rëndësishme. Jeta e goditi me një…

VIDEO/ Vetëm 35 sekonda për ta vendosur në gjumë, Azdren Krasniqi fiton kundër rumunit dhe gati për ndeshjen kryesore të mbrëmjes

Shqiptarët janë duke u rritur në Europë në të gjitha fushat e sportit, jo vetëm në…

E turpshme/ Ndeshja e trukuar në MMA, djali i liderit çeçen fiton se rivali kishte frikë ta godiste

Djali i liderit çeçen Ramzan Kadyrov, 16-vjeçari Ali, fitoi siç pritej në ndeshjen e tij debutuese…

Një Krenar(i) e Vlorës që ka pushtuar Shqipërinë, boksieri Zeneli di vetëm “të grabisë” medalje

Krenar Zeneli! Ky është bokseri i ri nga Vlora që ka pushtuar Shqipërinë me medaljet e…

Grushtat e Nuri Seferit nuk mund të durohen, i tregon vendin boksierit nga Serbia që provokon me tre gishtat

Nuri Seferi është rikthyer në ring me lavdi. Boksieri shqiptar arriti të mundte boksierin nga Serbia,…

“Nuk do vijnë më boksierë nga rruga”! Nelson Hysa mund Danny Williamsin që u ndesh me Mike Tyson, i mbyll karrierën: Nuk ia kishte dëgjuar mirë emrin Shqipërisë

  Nelson Hysa ka arritur që të fitojë ndeshjen e madhe që u zhvillua në Durrës.…

“Jam ndeshur me Mike Tyson dhe vetëm me një krahë”! Përballja e titanëve, Williams tregon forcën para Nelson Hysës: Shqipëria ka njerëz miqësor

Një event i madh i boskit do të zhvillohet ditën e nesërme në pallatin e sportit…

Një boksier me emër vjen për të sfiduar Nelson Hysën, batuta dhe thumbime në konferencë: Nuk marrim shoferë autobusash si boksierët e tjerë

Një event i madh i boskit do të zhvillohet ditën e nesërme në pallatin e sportit…

“Unë di që Florian Marku është mbreti i boksit”! Nelson Hysa i kthehet prezantuesit: Pse është më i miri? Shqipëria ka pasur vetëm Robin Krasniqin si kampion bote

Nelson Hysa do të ketë një përballje të rëndësishme kundër Danny Williams, boksierit që pensionoi Mike…

Ndryshe nga Florian Marku! Do ndeshet në Shqipëri me boksierin që nxori në pension Mike Tyson, Hysa: Nuk dua..tituj lagjesh

Nelson Hysa do të ketë një ndeshje të kalibrit të rëndë në Durrës. Ndryshe nga Florian…

“Vesh dorezën dhe këpucën e djathtë të parën”, Hysa rrëfen karrierën e tij në boks: Medaljet i kam me mund dhe djersë

Nelson Hysaj është një nga boksierët më të mirë të vendit tonë. Shkodrani është shpallur plot…

Florian Marku zgjedh rrugën e re në karrierë, do të zhvillojë ndeshje në Kosovë pas… Air Albania

Pas fitores në “Air Albania” ndaj boksierit meksikan Miguel Parra Rodriguez, Florian Marku ka dhënë lajmin…

“Dikush që merr doping nuk beson te vetja“, Marku thumbon Konor Benin pas testit: Më sillni dy vetë të ndeshem, jo ky hileqari i drogërave

Ndeshja mes Konor Benit dhe Kris Eubankut ka mbetur pezull. Ben ka rezultuar pozitiv në testet…

Historia e pabesueshme e Nelson Hysës/ Humbi medaljen e arit se kishte ngatërruar orarin e ndeshjes, fëmija i tmerrshëm që rrihte të gjithë lagjen

Nga Klaudio Ndreca Një shprehje popullore thotë: “Nuk është me të thënë, është me të dhënë”.…

I heq shpresën rivalit që në raund të 4, Nelson Hysa e hedh KO në mes të Gjermanisë: Nuk e prisja

Nelson Hysa ka arritur të fitojë me Knock Out në mes të Gjermanisë kundër Muhamed Ali…

Do të ndeshet sot me gjermanin Muhamed Ali Durmaz, Nelson Hysa kërkon të bëj krenar shqiptarët në Gjermani

Nelson Hysa po vazhdon me ndeshjet në boksin profesionist, teksa pak kohë më parë arriti që…

VIDEO/ “Faleminderit, ne jemi kuq e zi”! Zelimkhan Abakarov flet shqip për herë të parë, na shpalli kampion bote në Serbi

Zelimkhan Abakarov ka shkruar historinë për Shqipërinë në Botëror. Për herë të parë vendi ynë shpallet…

A është trukimi më i madh i parë ndonjëherë në boks? E realizon kushëriri i Karim Benzema, dorëzohet pa rënë mirë gongu (VIDEO)

Një rast i pazakontë ka ndodhur në një ndeshje në sportin e boksit. Boksieri algjerian, Neëfel…

Boksierët shqiptarë shkëlqejnë në Durrës, Ardit Murja dhe Nelson Hysa prezantojnë denjësisht Shqipërinë

Dita e djeshme solli aktivitet sportiv në Durrës përtej ndeshjes së Superiores, Teuta-Kukësi. Në mbrëmje ishte…