Të gjithë në Bombonera, Daniela Çavez ndez tifozët e Boka Zhuniors!

Mbrëmjen e djeshme në Bombonera u zhvillua stërvitja e Boka Zhuniors me dyer të hapura për…

Shi në Kongo, ndalet derbi i kombëtareve dhe plas gallata (VIDEO)

Futbolli afrikan nuk ndalon së na habituri. Kësaj radhe udhëtojmë drejt kryeqytetit të Kongos, Brazavij. Në…

VIDEO: E pabesueshme, mesfushori i Numancias humbet golin më të lehtë në botë

A është e mundur të mos shënosh thuajse në vijën fatale, me topin që vjen qetësisht…

55 vjeç sot: Nga hero në tradhtar, një histori rreth të madhit Peter Shmajkël (VIDEO)

Brezat e rinj ndoshta njohin më shumë të birin e tij Kasper, por realisht Peter Shmajkël…

Serena Uilliams, “Femra” e vitit dhe një lumë me polemika nga pas

Një ndër tenistet më të mëdha në histori, Serena Uilliams është shpallur Femra e Vitit nga…

Video: Pritje “spektakolare” e ish-portierit të Sitit… Po topi ku është?

Kostel Pantilimon është një portier rumun me CV goxha të pasur. Nga Rumania, në Angli te…

VIDEO | Gafa e vitit, trajneri i ri i Seltës falënderon rivalët gabimisht

Selta Vigo zyrtarizoi shkarkimin e trajnerit të saj pas humbjes ndaj Realit të Madridit në fundjavë.…

LeBron spektakël në parket, Emili çmend tifozët në tribunë

LeBron Xhejms në Los Anxheles, një kombinim i shkëlqyer dhe ia vlen për çdo tifoz të…

“Është ndeshja e fundit që luaj në Katar!”, Shnajder shpërthen, por pendohet

Mesfushori i famshëm Uesli Shnajder ka kërcënuar se nuk do të luajë më kurrë në Katar,…

VIDEO: 10 sekonda, shihni zëvendësimin më spektakolar në një ndeshje futbolli!

Zakonisht zëvendësimet në futboll bëhen më synimin për të ndryshuar gjërat për mirë në fushë, por…

VIDEO | Pike hutohet duke lexuar, shikoni çfarë i ndodh!

Barcelona rikthehet të luajë në “San Siro” kundër Interit pas tetë vitesh. Hera e fundit që…

Zaha i çmendur pas makinave, koleksioni i futbollistit do t’u habisë

Sulmuesi i Kristal Palas, Uilfred Zaha, është një ndër futbollistët më të kërkuar në kampionatin anglez.…

Video: Dëmtim i pabesueshëm, ndrydh krahun duke festuar

Ndodh në Japoni, divizioni i dytë: Gifu shënon golin e dytë ndaj JEF United dhe merr…

Skena e çuditshme, trajneri i Frajburgut iu lut Nojerit për fanellën

Zakonisht në fund të ndeshjeve lojtarët shkëmbejnë fanellat me njëri-tjetrin, të paktën në nivelet më të…

Salah e pëson si Ronaldo, në Egjipt e nderojnë me statujën “makabër”

“Vite më parë mori bujë lajmi i statujës që u vendos në nder të Kristiano Ronaldos…

FOTO | Komoditeti në “Bernabeu” në kufijtë e “çmendurisë”, tani dhe tualetet me TV!

Nëse infrastruktura e stadiumeve tona lë shumë për të dëshiruar dhe mungojnë shumë gjëra të nevojshme…

VIDEO | E pazakontë në Holandë, biondja nudo “pushton” fushën!

Ndodh shpeshherë që një ndeshje futbolli të ndërpritet për shkaqe të ndryshme. Ndonjë tifoz i thekur…

VIDEO | Të luash me shpirt dhe grintë, lojtarët e Lids e dinë se çfarë do të thotë kjo gjë

Lids Junajtid po bën një sezon fantastik momentalisht, teksa ndodhet në krye të renditjes në ligën…

VIDEO | Gol, provokim e karton i kuq, AIK prek titullin në minutën e 98-të

Suedezët janë të ftohtë dhe rrallë e shfaqin entuziazmin? Ia futin kot dhe për këtë mjafton…

FOTO | “Kur nuk ke ku i çon paratë”, Mejuedhër mes luksit të shfrenuar

Boksi është një nga sportet më të dhunshme, por dhe më fitimprurës. Flasim për ata sportistë…

United Managers, projekti i çmendur francez bazuar në një videolojë futbolli

Një skenë e pabesueshme nga Franca: një ndeshje futbolli, në pamje të parë nga kategoria e…

Video: Arbitri më spektakolar në botë, kërcim me tifozët

Diku nëpër botë gjithmonë ndodh diçka e veçantë, një gol i çmendur apo një gafë komike…

Obamejang llaston veten, sulmuesi prezanton makinën një milion $

Sulmuesi i Arsenalit, Pierr-Emerik Obamejang, përveç futbollit ka dhe dy pasione të mëdha në jetë. Rrobat…

VIDEO: Mënyra më tragjike për të shkatërruar një finale olimpike!

Të enjten Brazili fitoi 4-1 ndaj Rusisë në finalen e futbollit të sallës dhe ftoi medaljen…

Duajt Jork: Kampion Europe në fushë, i rrënuar jashtë saj

Ish-futbollisti i famshëm i viteve ’90-2000, Duajt Jork, ka nxjerrë në shitje pronat e tij, për…

VIDEO | “Moto GP”? Ky version ja vlen të mos humbet!

Jo të gjithë i ndjekin garat me motora, por padiskutim që video që do sjellim më…

Nëntë vite më parë shënohej goli më absurd në histori, më në fund reagon Pepe Reina!

Si sot 9 vite më parë Darren Bent tentoi të gjuante drejt portës së Liverpulit. Një…

“Në emër të zotit”, Irani ndalon sërish femrat në stadiume

Kur politika e shfrytëzon fenë dhe e shtrembëron atë sipas qejfit, rreziku për popujt shumëfishohet. Në…

Video: George Haxhi ka një pasues të denjë, i biri shënon një tjetër gol të mrekullueshëm

Edhe vetëm 19 vjeç, por Janis Haxhi po ecën në gjurmët e të atit, George Haxhit,…

Skols kujton rininë: Alkool nga e enjtja deri të dielën!

Një ndër futbollistët më të mirë në historinë e Mançester Junajtid, Pol Skols, ka dhënë një…

Tre akuza, gangsteri Arda Turan mund të kalbet në burg!

Arda Turan, një futbollist i nivelit botëror që shumë shpejt mund të kthehet në një të…

Torino vuan për gjetjen e golit, tifozët për… Sofija Miloseviçin

Adem Ljajiç u largua në merkaton e verës nga Torion, për të nisur një aventurë të…

Fanella më e çuditshme në planet, klubi spanjoll i çudit të gjithë

Përgjatë viteve klubet gjysmë-profesioniste në Spanjë kanë çuditur mbarë botën me dizenjot e çuditshme të fanellave.…

Gazetari e kritikon, Jarmolenko gati për sherr!

Andrij Jarmolenko nuk i duron shumë kritikat, sidomos kur ato vijnë nga Ukraina.Sulmuesi i njohur ukrainas,…

Ditëlindje në fushë, mbrojtësi i Sportingut i shpëton jetën portierit

Festa e ditëlindjes zakonisht bëhet mes miqsh apo familjarësh, me tortë apo ushqim e pije. Nuk…

(Video) Gol i çmendur në Irlandë, sa i zoti edhe arbitri!

Të hënën në Irlandë u luajt një nga gjysmëfinalet e Kupës së Irlandës, mes Kork Sitit…

VIDEO / E rrallë në Norvegji, topi shkatërron linjën elektrike

  Një episod mjaft i çuditshëm ka ndodhur në një ndeshje të kategorisë së tretë norvegjeze…

 VIDEO / Mejuedhër i ftuar special në Çeçeni, boksieri provon aftësitë në poligon

Fllojd Mejuedhër ka një miqësi shumë të veçantë më liderin e republikës autonome të Çeçenisë, Ramzan…

Momente relaksi, Levandovski argëtohet në festën e birrës

Humbja me Hertën e Berlinit nuk ia ka hequr buzëqeshjen sulmuesit të Bajern Mynih, Robert Levandovskit.…

VIDEO | E pabesueshme, penalltia kthehet në gol nga… arbitri i ndeshjes!

Futbolli është i paparashikueshëm dhe gjatë zhvillimit të një ndeshje ndodhin episode nga më të ndryshmet,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online