Browsing Tag

PSG

VIDEO | Verrati dhuron spektakël, Mbape nuk i beson syve

PSG është një nga ekipet më me klas në botë. Këtë na e tregojnë në çdo ndeshje, por edhe në stërvitje. Parizienët kanë nisur pregatitjet për sezonin e ri. Gjatë trajnimit duket qartë cilësia, që mbartin yjet e kësaj skuadre. Sot ishte…

Juventus vulos largimin e Matuidi, PSG tundohet nga çmimi

E ardhmja e Blez Matuidi te Juventusi është vënë në dyshim pas transferimeve të Eron Ramsei dhe Adrien Rabio. Hapsirat për francezit duken të pakta dhe një ndarje do të ishte zgjidhja më e mirë për të gjitha palët. Sipas “Corriere dello…

Paqe midis Nejmar dhe PSG, braziliani shkel në Paris

Marrëdhëniet midis klubit të PSG-së dhe Nejmar po shkojnë drejt normalizimit. Media francez e “RMC” raporton se braziliani është paraqitur ditën e sotme në ambientet e kompleksit stërvitor të kampionëve të Francës. Një javë më parë PSG…

Nejmar drejt Francës, planifikon takimin final të së ardhmes

Nejmar dhe PSG mund të ndahen këtë verë dhe në Brazil janë të sigurt që diçka e tillë do të ndodhë. Sulmuesi brazilian pritet që nesër të mbërrijë në Francë dhe sikurse raporton UOL Esporte, ai ka planifikuar një takim me drejtorin sportiv…

Spekullimet mbi të ardhmen, “shpërthen” Nejmar

Nejmar na e tregon çdo ditë e më tepër se nuk dëshiron të qëndrojë në Paris. Braziliani kërkon me çdo kusht kthimin në Barcelonë. PSG po ja ben të vështirë rrugën për në “Camp Nou” brazilianit, me Barçën që nuk lëshon fill, pas mllefit që…

Efekti domino i Nejmar, braziliani prish punë në Bavari

Bajerni i Mynihut është në kërkim të zëvendësuesve të Roben e Riberi. Prej kohësh një nga emrat më të lakuar në Bavari është Leroi Sane. 23-vjeçari nuk pranon të rinovojë e kështu e ardhmja e tij pritet të jetë larg Mançesterit. Bajerni i…

E kërkon Leonardo te PSG, reagon ylli i Milanit

Lukas Paketa ka vetëm gjashtë muaj që ka zbarkuar në Milano, por e ardhmja e tij në është vënë në dyshim. Fantazisti ka treguar një nivel mjaft të mirë në “San Siro”, duke shfaqur interesin e disa klubeve të mëdha. Drejtuesit e PSG janë më…

Çfarë gjobe, Nejmar paguan shtrenjtë rebelimin!

PSG ka nisur fazën përgatitore për seoznin e ri, por Nejmar nuk është bashkuar me skuadrën. Sipas babait të tij, Nejmar ka impenjime për të cilat e kishte lajmëruar klubin, por PSG ka mohuar, duke bërë të qartë se vonesa nuk ishte e…

Zërat mbi Mbape, Leonardo i vë vulën me këto fjalë!

Drejtori sportiv  i PSG, braziliani Leonardo, ka folur së fundmi mbi rolin e sulmuesit Kilian Mbape te skuadra franceze.  I pyetur nga mediat, ai shprehet: “Mbape është shumë i rëndësishëm për klubin, nuk ka diskutim rreth kësaj. Të hënën,…

Nxehet debati, babai i Nejmar i kundërpërgjigjet PSG-së

Nejmar nuk është paraqitur në seancën e parë stërvitore të PSG. Sulmuesi është në Brazil. Siç raportojnë mediet evropiane, 27-vjeçari nuk dëshiron të kthehet më në Francë dhe pret arritjen e marrëveshjes mes PSG dhe Barcelonës. Kjo e…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…

Në Angli vetëm Junajtid, Solskjaer bëri çmos të më mbante

PSG pavarësisht largimit të Rabiot ka arritur të bëjë një afrim tjetër të madh me kosto zero. Ander Herrera është integruar tashmë në ekipin e ri dhe është gati për të nisur aventurën pariziene. Spanjolli në një intervistë për mediet…

Plas te PSG-ja, klubi paralajmëron Nejmar: Do ndëshkohesh!

Përflitej prej kohësh se Nejmar u kishte kërkuar drejtuesve të PSG-së largimin pas vetëm dy vitesh në kryeqytetin e Francës. Ditën e sotme situata është bërë krejt e qartë me klubin parisien që ka dënuar mosparaqitjen e yllit brazilian në…

Lumë ofertash për Bakajokon, vendimin final e jep Lampard

Bakajoko është kthyer te Çelsi pas një huazimi njëvjeçar në Milano. Mesfushori ka treguar një nivel të kënaqshëm te kuqezinjtë, pavarësisht marrëdhënies jo të mirë me ish-trajnerin Gatuzo. Francezi nuk e ka vendin të sigurt te Çelsi, edhe…

Vetëm një hap larg, PSG gjen pasuesin e Bufon

PSG ka piketuar zëvendësuesin e Xhixhi Bufon. Legjenda italiane vendosi të rikthehet te Juventusi i tij, ndërsa kërkohet një tjetër portier me eksperiencë. Sipas raportimeve të “Marca”, i preferuari i Leonardos dhe Tomas Tuhel është…

“Telenovela” De Ligt, Ajaksi po mendon veprimin drastik

Duket sikur nga momenti në moment do të vijë akordi zyrtar, por gara për shërbimet e Matijs De Ligt vazhdon të jetë e ashpër deri në fund. Askush nuk toleron dhe të gjithë po luftojnë për të realizuar objektivin kryesor. Juventusi mbetet…

PSG arrin akordin, një kampion europe për Tuhel

PSG ka hedhur sytë nga Bundesliga gjermane. Kampionët e Francës po kërkojnë për një anësor të majtë dhe e kanë gjetur te Borusia e Dortmundit. Tomas Tuhel ka kërkuar blerjen e Rafael Guerreiros, 25-vjeçarit francezo-portugez, i cili bën…

Takim kokë më kokë, ja ç’u tha mes Nejmar dhe Mesit

Argjentina, edhe pse ndoshta pa meritë të plotë, është eliminuar nga Brazili në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës. I munguari më i madh i këtij kompeticioni, Nejmar ishte i pranishëm në stadiumin Mineirao në mbështetje të kombëtares së tij,…

Kutinjo i thotë “po” PSG-së, Barça pret Nejmarin

Barcelona dhe PSG më në fund mund të bëjnë një marrëveshje mes tyre. Nejmar ishte ai që i distancoi klubet, për shkak se francezët paguan klauzolën prej 223 milionësh për brazilianin. Tanimë sulmuesi mund të kthehet në Katalonjë dhe çelësi…

Të enjten zyrtarizimi, PSG “rrëmben” yllin e Junajtid

Mançester Junajtid i është dashur të heqë dorë nga një yll si Ander Herrera, i cili do të largohet falas pas përfundimit të kontratës në fund të qershorit të kaluar. “RMC”, nëpërmjet gazetarit Muhamed Buhafsi zbulon se 29-vjeçari ka arritur…

Në avion për Francë, mesfushori katalanas drejt Parisit

Barcelonë ka një mesfushë të mbipopulluar dhe në “Camp Nou” flitet shpesh për largimin e një lojtari të këtij reparti. Ivan Rakitiç është një prej kandidatëve kryesorë për një transferim të mundshëm. Ajo që i shton edhe më shumë dyshimet…

Zyrtare: Ylli spanjoll kalon te PSG, firmos për 5 vite

PSG lëviz në merkato dhe ditën e sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me mesfushorin e avancuar, Pablo Sabia. Futbollisti u mor Sevilja dhe klubi francez bën me dije se ka nënshkruar me 27-vjeçarin një kontratë të vlefshme për pesë vitet e…

Milani pret PSG-në, ja çfarë duhet për Xhixho Donarumën

Akordi me UEFA-n nuk e nxit Milanin për të shitur, por kuqezinjtë po presin PSG-në. Francezët duan Xhixho Donarumën dhe kanë ofruar 30 milionë euro dhe kartonin e Areolës për të. Ofertë që nuk kënaq aspak Milanin. Portieri francez ka një…

“Barcelonë, mos e rikthe Nejmarin! Ju tregoj pse!”

Barcelona është hedhur në sulm për të afruar Nejmar. Bisedimet me PSG-në po shkojnë mirë dhe katalanasit do të duhet të japin një lojtar dhe një shumë të konsiderueshme, por nën 200 milionë euro. Leonardo i ka bindur sheikët se rruga më e…

Ka çmim të kripur, PSG dorëzohet për yllin e Lacios

Mesfushori serb i Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç, ka qenë një temë e përsëritur gjatë vitit të kaluar. 24-vjeçari ishte i lidhur ngushtë me kalim te Juventusi dhe Mançester Junajtid verën e kaluar dhe në muajin janar. Tani, gjigantët e…

Bonuçi drejt PSG-së? Veprimi i Sarrit flet qartë!

Ditët e fundit lajmi se Leonardo Bonuçi mund të largohet drejt PSG-së ka pushtuar faqet e para të mediave sportive në Itali. Mbrojtësi mund të largohet nga bardhezinjtë, teksa ardhja e De Ligt në ekip do t'i lëkundte jo pak pozitat e…

Leonardo e tepron, te Milani tani do tërbohen keq!

PSG ka vënë në shënjestër një tjetër lojtar të Milanit, pas Xhixhi Donarumës. Kuqezinjtë janë treguar të qartë: nëse e duan portierin, duhet të paguajnë 50 milionë euro. Francezët nga ana tjetër duan të përfshijnë në marrëveshjen Alfons…

“Kam shumë punë për të bërë”, goleadori injoron Napolin!

PSG e këtij sezoni nuk ka qenë versioni më i mirë që mund të tregojë një skuadër me aq shumë yje. Francezët po dështojnë vit pas viti për të qenë të suksesshëm në Champions. Edinson Kavani është kthyer për t’i bërë një rezyme të shkuarës në…