Vetëm një hap larg, PSG gjen pasuesin e Bufon

0

PSG ka piketuar zëvendësuesin e Xhixhi Bufon. Legjenda italiane vendosi të rikthehet te Juventusi i tij, ndërsa kërkohet një tjetër portier me eksperiencë.

Sipas raportimeve të “Marca”, i preferuari i Leonardos dhe Tomas Tuhel është Kejlor Navas. 32-vjeçari nga Kosta Rika ka përfunduar zgjedhje e dytë te Real Madrid pas ardhjes së Tibo Kurtua dhe ky transferim i pëlqen shumë.

Kontrata me Realin i përfundon verën e ardhshme dhe palët janë shumë afër rënies dakord për shumën e kartonit. 20 milionë euro pritet të paguajë PSG në arkat e spanjollëve dhe akordi do i linte të gjithë të kënaqur.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.