Në avion për Francë, mesfushori katalanas drejt Parisit

0

Barcelonë ka një mesfushë të mbipopulluar dhe në “Camp Nou” flitet shpesh për largimin e një lojtari të këtij reparti. Ivan Rakitiç është një prej kandidatëve kryesorë për një transferim të mundshëm. Ajo që i shton edhe më shumë dyshimet është veprimi i fundit i kroatit.
Ai është fotografuar duke udhëtuar drejt    Parisit bashkë me gruan. Mediet spanjolle hedhin dyshimet se Rakitiç është nisur drejt Francës për të parë qytetin dhe studiuar mundësinë e një shpërngulje në skuadrën e PSG. Këto të fundit kanë një pëlqim shumë të madh për të.

Përfishirja e nënkampionit të botës në operacionin “Nejmar” është opsioni më i mundshëm. Ardhja e një talenti si De Jong e ul mundësine e Rakitiç për të qenë një lojtar stabël në formacion dhe largimi nuk ka pse të jetë “tabu”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.