Browsing Tag

PSG

“Avullon” mundësia Junajtid, Dibala drejt Francës

Edhe pse Paulo Dybala kundërshtoi Mançester Junajtid, ai është ende në treg dhe Juventus mund të fillojë bisedimet me PSG ose Inter. Burime të shumta në Angli dhe Itali raportojnë se marrëveshja e këmbimit mes Romelu Lukaku dhe Dybala nuk…

Akord paraprak mes klubeve, Nejmar shumë pranë transferimit

Nejmar duket se e ka mbyllur me PSG. Braziliani me gjestet e tij lë të kuptohet se çdo marrëdhënie është thyer dhe pritet vetëm largimi. Katalanasja “Sport” raporton se Barcelona dhe PSG kanë arritur një marrëveshje paraprake për zbarkimin…

VIDEO | Surpriza e Superkupës, Rene kryeson kundrejt PSG-së

PSG dhe Rene po përballen mes tyre në Kinë për trofeun e Superkupës së Francës. 45-minutëshi i parë ka dhuruar surpriza dhe është mbyllur me avantazhin e ekipit të Julien Stefan. Rene e gjeti shumë shpejt golin me anë të sulmuesit Adrien…

PSG, e ardhmja dhe Interi: Rrëfehet Edinson Kavani

Edinson Kavani ka edhe një vit kontratë me PSG dhe dëshiron ta respektojë atë. Interesimi për “El Matador” nuk mungon, madje Interi është gati të bëjë “çmenduria” për ta sjellë në Milano. Vetë 32-vjeçari ka sqaruar situatën dhe ka folur…

Mbape: Ju tregoj raportin me Nejmar, kam një dëshirë

PSG do të zbresë nesër në fushë për të fituar trofeun e parë sezonal. Kampionët do të përballen me Rene në finalen e Superkupës së Francës, duel që zhvillohet në tokën kineze. Djemtë e Tuhel janë të karikuar për ta nisur mbarë sezonin e…

Shokohet Konte, një tjetër objektiv refuzon Interin

Interi nuk po arrin t’i dhurojë një sulmues të madh Antonio Kontes. Klubi zikaltër negocioi gjatë me Romelu Lukakun dhe Mançester Junajtid, por belgu është pranë transferimit tek ekipi i Juventusit. Plani B quhet Edison Kavani.…

PSG ul armët, marrëveshje personale me Nejmar

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo ditën e djeshme ka udhëtuar drejt Kinës për të takuar personalisht Nejmar. Braziliani, siç dihet botërisht tashmë, dëshiron të largohet dhe këtë ja ka bërë të qartë edhe klubit. Drejtuesit deri tani janë…

Inter-Kavani një skenar i mundshëm, akordi nuk duket larg!

Juventusi e ka bërë zakon t’i prishë punë Interit dhe këtë metodë po e aplikon edhe këtë merkato. Bardhezinjtë janë futur seriozisht në garë për të sjellë Lukakun në Torino, ndërkohë që belgu është shumë i pëlqyer nga Antonio Konte.…

Nejmar te Juventus? CR7 thyen heshtjen

Kristiano Ronaldo dhe Nejmar janë miq dhe kanë një lidhje të veçantë me njëri-tjetrin. Braziliani dëshiron largimin nga PSG, edhe pse Leonardo po bën të pamundurën për ta bindur që të qëndrojë në kryeqytetin francez. Barcelona dhe…

“Trinom uruguaian”, Konte përgatit planin B

Antonio Konte pret sulmues dhe drejtuesit e Interit duhet të sakrifikojnë pak më shumë. Romelu Lukaku është drejt transferimit në Torinon bardhezi, kështu që zikaltrit po shohin opsione të tjera. Ante Rebiç është ndër të preferuarit, por…

VIDEO | PSG “flakë”, Kilian Mbape është fenomenal!

PSG ka arritur të fitojë bindshëm në miqësoren ndaj Sidnej. Australianët nuk arritën në asnjë moment t’i bënin ballë klasit dhe cilësisë së kundërshtarit. Djemtë e Tuhel treguan edhe një herë se janë një ndër skuadrat më të mira në planet.…

Verrati: PSG po e tepron, Nejmar ka dëshirë të largohet

PSG është treguar një klub aspak korrekt kur bëhet fjalë për lojtarë që duan të largohen nga kampionët e Frances. Rasti i Ben Arfa, Rabiot, Verratit dhe tani i Nejmar e tregojnë këtë fakt më së miri. Rasti i tanishëm, me yllin latin, që…

Befason Roma, gjen akordin me talentin e PSG-së

Deri më tani këtë merkato, Roma ka bërë disa afrime shumë të mira që do të përforcojnë ekipin e parë, por verdhekuqtë po studiojnë disa alternativa edhe për të ardhmen. Drejtuesit kryeqytetas kanë nisur bisedimet prej me shumë se dy javësh…

PSG në avantazh, një gjerman ndëshkon Interin

PSG dhe Inter kanë mbyllur 45 minutat e para në miqësoren mes tyre. Kampionët e Francës udhëheqin 1-0 me golin e shënuar katër minuta përpara fundit nga Tilo Kehrer. Qendërmbrojtësi gjerman kërceu bukur me kokë pas një krosimi të…

PSG ul kërkesat, ja sa kushton kartoni i Nejmar

PSG dhe Nejmar duken se janë pajtuar midis tyre, por dëshira e brazilianit për t’u larguar nga kampionët e Francës është e qartë. Fillimisht mediet spanjolle raportuan se klubi francez kërkonte 300 milionë euro për kartonin e sulmuesit, por…

PSG bën çmenduri, ja paga faraonike për 16-vjeçarin

Çmenduritë me pagat e futbollistëve duket se e kanë kaluar futbollin profesionist, duke kapërcyer edhe në talentet e moshave. Këtë risi e ka sjellë klubi i PSG. Francezët “rrëmbyen” Ksavi Simons nga Barcelona. Holandezi vlerësohet si një…

Oferta për Nejmar? Leonardo flet “pa doreza”

Leonardo është ndalur te situata e Nejmar pas miqësores së zhvilluar kundër Nurembergut. Drejtori sportiv i PSG-së thekson se asnjë ofertë nuk ka ardhur në drejtim të sulmuesit. Braziliani kërkon të largohet nga kryeqyteti francez.…

Nejmar-PSG, një marrëdhënie e krisur që po çmend merkaton!

Mediat franceze kanë raportuar se marrëdhëniet midis kampionëve të Francës, PSG dhe Nejmar, nuk mund të rregullohen kurrsesi. Ylli brazilian i kushtoi 222 milionë euro francezëve dy sezone më parë, por aventura e tij në Paris nuk ka shkuar…

Juventusi e ka seriozisht, Nejmar jo më një ëndërr

Juventusi nuk fiton Champions Ligën prej 23 vitesh dhe në Torino kupa me veshë të mëdhenj është kthyer në një fiksim. Bardhezinjtë ia dalin të arrijnë deri në finale, por gjithmonë gjithçka prishet në momentin e fundit. Drejtuesit nuk po…

Juventus i pangopur, ëndrra e radhës quhet Nejmar

Barcelona dhe Juventusi pritet të garojnë sërish mes tyre në merkato. Objektivi i përbashkët quhet Nejmar. Braziliani synon rikthimin në Katalunjë, por garës i janë bashkuar edhe bardhezinjtë. Kështu raporton “El Chiringuito”, që zbulon…

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në stërvitje për plot dy javë dhe me kthimin e tij, veprimi i parë që ka bërë ka qenë një…

Dy yje dhe 40 milionë euro, Barça çmenduri për Nejmar

Interesi i Barcelonës për Nejmar është i qartë, por PSG nuk ka ndërmend të bëjë ulje për yllin brazilian. Sipas “AS”, francezët kanë refuzuar një propozim interesant të Barcelonës gjatë orëve të fundit. Katalanasit i kanë ofruar…