Zyrtare: Ylli spanjoll kalon te PSG, firmos për 5 vite

0

PSG lëviz në merkato dhe ditën e sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me mesfushorin e avancuar, Pablo Sabia. Futbollisti u mor Sevilja dhe klubi francez bën me dije se ka nënshkruar me 27-vjeçarin një kontratë të vlefshme për pesë vitet e ardhshme.

Sarabia mbylli një sezon super në Spanjë, teksa ia ka dalë të shënojë 12 gola edhe pse nuk është një sulmues. Ky ishte sezoni i tij më i mirë në La Liga, çka bëri që edhe PSG t’i ofronte një kontratë dhe ai pranoi të nënshkruante.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.