Bonuçi drejt PSG-së? Veprimi i Sarrit flet qartë!

0

Ditët e fundit lajmi se Leonardo Bonuçi mund të largohet drejt PSG-së ka pushtuar faqet e para të mediave sportive në Itali.

Mbrojtësi mund të largohet nga bardhezinjtë, teksa ardhja e De Ligt në ekip do t’i lëkundte jo pak pozitat e tij. Gjithsesi, ditën e sotme Gazzetta dello Sport, raporton se Mauricio Sarri ka telefonuar Bonuçin, me këtë të fundit që ndodhet me pushime me familjen.

Sipas Gazzettas, trajneri italian ka telefonuar mbrojtësin, duke i bërë me dije se është shumë i rëndësishëm për ekipin. Vjen apo nuk vjen De Ligt, Bonuçi është i rëndësishëm shumë për Juventusin, brenda dhe jashtë fushe. Kështu thuhet të jetë shprehur Sarri në bisedën me Leonardo Bonuçin.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.